Nový objev skupina MIRAI představuje videoklip ke svému debutu „Dítě robotí” a koketuje s otázkou, proč čas plyne až příliš dle zažitého systému bez jakéhokoli prostoru ke snění?

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Skupina MIRAI přichází s videoklipem ke svému debutu „Dítě robotí"
foto: Petr Kozlík | Universal Music

Co a kdo je MIRAI?

MIRAI je 3členná kapela, která vznikla v roce 2014 na základech členů skupiny Dolls in the factory (Šimon Bílý a Mirai Navrátil), kteří chtěli věci posunout novým směrem vůči českému publiku, k této dvojici se záhy přidal i basista Michal Stulík.

Zpěvák a spoluautor Mirai Navratil, který už svou vizáží nezapře exotické kořeny, je původem z Japonska (matka Japonka, otec Čech). Kapela pochází z hudebně úrodné severomoravské pánve, konkrétně z Nového Jičína resp. Frýdku-Místku. Spolupracují mj. s Richardem Krajčem, kterého její členové zaujali už za dob Dolls in the factory, kdy si skladbu této kapely vybral do filmu Křídla Vánoc, a zároveň je vzal coby předkapelu na druhou část turné Inzerát na jaře 2014. Zlom nastává na podzim v roce 2014, kdy podepisují kontrakt s vydavatelstvím Universal Music, věnujícímu se stále aktivněji novým výrazným talentům. MIRAI vznikli v podstatě jako pokus o nový směr Šimona a Miraie s českými texty v hudebně produkční spolupráci s Honzou Balcárkem (ex-Johny Said The Number, nyní Light and Love) a za koproducentského dohledu Richarda Krajča. Skupinu již nyní můžeš sledovat na facebooku.

Je třeba dělat velká rozhodnutí

„V písni Dítě robotí nejde o převratně novou myšlenku. Nicméně si myslím, že je aktuální a mě samotného se velmi dotýká v životním rozhodování. Sám se ocitám na rozcestí, kdy je třeba dělat velká rozhodnutí. To je jedna z hlavních myšlenek, která mě vedla k tomu napsat o tom písničku,“ naznačuje frontman kapely. Působivý a emotivní videoklip ke svému debutu „Dítě robotí” kapela natočila ve spolupráci s talentovaným režisérem Adamem Ligockim, který ke zpracovaní uvádí: „Každý z členů kapely postupně prožívá tři mikropříběhy v různých prostředích. Svým vzdorovitým jednáním se snaží vymanit z davu. Klip podtrhuje choreografie taneční skupiny ve stylu popping – robotí tanec, charakteristický rytmickými trhavými impulsy těla.”

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář