Silvestr je tady a ty bys určitě neměla sedět doma a koukat na televizi s mísou cukroví. Rozhodně se podívej po nějaké té akci, nebo si udělej netradiční Silvestr.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Silvestr, to je slavná noc

Na tak zvláštní den, jako je Silvestr, bys určitě neměla sedět jen doma na zadku a užírat se nudou u okoukaného Mrazíka. Měla bys vyrazit ven a přesně proto jsem ti udělala tenhle přehled věcí, co můžeš na Silvestra podniknout!

Silvestr rozhodně není jen o čekání, ale i o zábavě.
Silvestr rozhodně není jen o čekání, ale i o zábavě.
zdroj: nassauhappening.com

Vyraž na hory

Pokud máš nějakou skvělou partu lidí kolem sebe a nevíte coby, zkuste vyrazit na hory a oslavit Silvestra tam! Poslední den v roce si jistě zaslouží náležitou pozornost a jak lépe si ho užít, než se skvělými lidmi a sklenkou něčeho dobrého v ruce. Rodiče dřepící před obrazovkou nejsou tou nejlepší společností pro každého. Tuny sněhy a spousta zábavy – to slibuje Silvestr na horách 2012! Myslíš si, že vyrazit někam dnes je už pozdě? Kdepak, i na horách jsou kluby, kde se dobře pobavíš. Jen musíš pařit až do rána, protože ubytování je rozebrané většinou několik měsíců předem.

Pařba
Slavit Silvestr se skvělou partou lidí je to nejlepší, co může být.
zdroj: timeanddate.com/holidays/common/new-year-eve

Párty všude, kam se podíváš

Je párty-time! Ať už bydlíš kdekoliv, zkus se na internetu podívat, jestli se nedaleko tvého bydliště nekoná nějaká skvělá pařba. Nikdy nevíš, jak dobře se na takové akci můžeš bavit, natož pokud jsi sama. Mnoho kluků je přesně v tento den na lovu, a kdo by se zlobil, když by sis řekla o novoroční polibek, že? Pokud se ti nechce hledat, tak tady jsou některé ty největší párty.

Praha: V Praze je mnoho klubů, kde se na Silvestra koná nějaká ta veselice. Pro příklad je to třeba taková novoroční New year´s party v Praze 1, Rock Café nebo Silvestr 2012 v Praze 3, Palác Akropolis.

Brno: Ve druhém největším městě je to potom například Silvestr DNB vs. invasion dubstep night na Flédě nebo Ibiza Silvestr v klubu 7 nebe.

V dalších městech je to pak například v Jeseníku Silvestrovská párty do svítání, Silvestr helium v Letohradě, Silvestrovská veselice v Plzni, Silvestr ve Fabricu v Ostravě nebo New year´s eve v České Lípě.

Plakát oslavy New year´s párty v Praze 1.
Plakát oslavy New year´s párty v Praze 1.
zdroj: partyplanet.cz

Tradice, netradice

Pokud by sis Silvestra přeci jen chtěla užít v kruhu rodinném, přináším ti nápady na nějaké to oživení. V Mexiku, Španělsku a Chile vždy, když se odbíjí 12 úderů půlnoci, snědí za každé zadunění zvonu jeden hrozen vína a něco si přitom přejí. Snad by se ti ta přání měla vyplnit. A pokud ne, tak pak se alespoň zbavíš negativních vlivů z loňského roku. Pokud by ses špatných vzpomínek chtěla zbavit radikálněji, pak je můžeš sepsat na papír a spálit, stejně jako to dělají lidé v Mexiku. Další skvělou radou, jak si zajistit štěstí do dalšího roku, je, aby sis na Silvestra oblékla červené spodky. Tato barva prý totiž přitahuje pozitivní věci. Na peníze je pak dobrá zelená barva nebo čočka, kterou bys ten den měla jíst. A pro zdraví je pak dobré mít na sobě něco bílého.

Jedení hroznů
12 kuliček hroznu, 12 odbití hodin.
zdroj: eshape.org

Závěrem

Tak a mě už nezbývá nic jiného, než ti popřát všechno nejlepší do nového roku! Takže tedy hezký nový rok a rozhodně neseď doma a vyraž někam za zábavou!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Macina Nováková

    Já už jsem na nějaké přehnané silvestrovské oslavy docela stará. Právě proto přemýšlím, že bych letos zkusila silvestra oslavit například někde v lázních. Koukala jsem, že třeba tady https://www.daen.cz/wellness-a-lazenske-pobyty mají docela slušnou nabídku lázeňských pobytů. Jen si vybrat. :-)

  • Sněhurka

    Nejlepší Silvestr jsem zažila na chatě v Krkonoších – super pařba a večer noční sáňkování. Kdyby bylo více financí jedeme letos znova.