Jihoafrický fenomén Die Antwoord ve složení Ninja, Yo-Landi Vi$$er a DJ Hi-Tek momentálně útočí na naše hitparády s hitem Rich Bitch, který si do jednoho ze svých spotů vypůjčila také televizní stanice Prima COOL. Skupina ale vznikla již v roce 2008 a nejdříve si podmanila internet, teprve až pak dokázala nalákat diváky na živé koncerty v klubech či festivalech.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Jihoafrický fenomén Die Antwoord ve složení Ninja, Yo-Landi Vi$$er a DJ Hi-Tek momentálně útočí na naše hitparády s hitem Rich Bitch, který si do jednoho ze svých spotů vypůjčila také televizní stanice Prima COOL. Skupina ale vznikla již v roce 2008 a nejdříve si podmanila internet, teprve až pak dokázala nalákat diváky na živé koncerty v klubech či festivalech. Chceš se o hiphopové skupině Die Antwoord a jejich hitu Rich Bitch dozvědět víc?

Skupina Die Antwoord dokáže šokovat i zaujmout. Jihoafrického satirika a rapera Ninju doprovází zpěvačka Yo-Landi a obtloustlý DJ Hi-Tek.

Die Antwoord dokáže šokovat. Jihoafrického satirika a rapera Ninju doprovází zpěvačka Yo-Landi a obtloustlý DJ Hi-Tek.

Fenomén Die Antwoord

Určitě je vhodné zmínit, že skupina Die Antwoord rozhodně není běžný projekt. Ve skutečnosti se totiž jedná o satiru na jihoafrickou mládež z chudinských čtvrtí, která se zhlédla v amerických interpretech. Ninja (vlastním jménem Watkin Tudor Jones) se na hudební scéně pohyboval dlouhou dobu před vznikem projektu Die Antwoord a prošel celou řadou hiphopových kapel. V kapele MaxNormal.tv vystupoval například ve společenském obleku. Se zpěvačkou Yo-Landi (vlastním jménem Yolandi Visser) vytváří opravdu bizarní a fantaskní duo, které si fanoušky dostalo přehnaným a teatrálním chováním, sprostými texty a v neposlední řadě také specifickou image. Ta se nepravidelně přesouvá z pozice stylové až po absolutně buranskou.

Ty neznáš styl ZEF?

Pokud jde o samotnou hudbu, vyznačuje se tvorba Die Antwoord velmi hrubými texty, u kterých je někdy jen velmi těžké najít podtext či vtip. Světové publikum se tak z pochopitelných důvodů zaměřuje na neotřelý rytmus, vizuální podívanou a extravaganci “mimozemského” hip-hopu z Afriky. Futuristická rap-rave crew zůstává zkrátka stále svá, zůstává věrná stylu fiktivnímu hnutí ZEF. A co je vlastně ZEF? Je to ošuntěle fresh styl obsahující prvky, které už dávno vyšly z módy. Na první přečtení asi docela nepředstavitelné, ale stačí se podívat na pár videoklipů a je jasno.

Nenecháš si je ujít?

Skupina Die Antwoord navštívila ČR už v minulém roce, kdy dokonale rozparádila zaplněnou pražskou Lucernu. Jejich show jsou podle fanouščků čím dál tím zajímavější a všechno nasvědčuje tomu, že u nás tato crew nebyla snad naposled. Ninja, Yo-Landi Vi$$er a DJ Hi-Tek mají našlápnuto na to, aby se z nich stal opravdu světový hit se vším všudy. Jejich první deska $O$ sice nepatřila mezi nejprodávanější nosiče, ale jednoznačně zaplnila díru na hudebním trhu. Líbí se ti Die Antwoord a šla bys na jejich koncert?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Matěj

    Článek je jasnou zkrácenou a špatnou replikou článku z iDnes.cz od Karla Buriánka. tohle se zkrátka nedělá, je to lemplovina prvního řádu. buď si piště podle sebe, nebo se na to vyserte a uděláte mnohem líp. Karel Buriánek se u toho zřejmě nadřel, tak zkuste to zkuste taky..