Stejně jako každý rok, i letos přicházejí s podzimem nové seriály. Které z nich si diváci oblíbí, a co bude propadák, co po první sérii skončí?

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Seriálové novinky podzimu, co se chytí a co bude propadák?

Je to tak každý rok – do vysílání jde několik desítek nových seriálů převážně z dílen amerických televizních stanic, jako jsou ABC, CW, NBC nebo FOX. Letos jde přesně o šedesát seriálů, z nichž ne všechny se ale chytí, a některé už dokonce pár epizod odvysílaly. Na to, co si u diváků získá popularitu, a co propadne na celé čáře, jsem se podívala trochu z blízka.

Agents of S.H.I.E.L.D.

Tak trochu spin-off k Avengers, rovněž z dílny studia Marvel. No, z celých Avengers se můžeme v seriálu potkat pouze s několika postavami, a pokud čekáš, že to budou ty hlavní, čili Hulk, Hawkeye, Black Widow, Iron Man, Thor a Kapitán Amerika, tak jsi bohužel na omylu. (Mě osobně to trochu zamrzelo, mám je ráda, ale o tom až jindy.) Seriál má zatím odvysílané tři epizody a u diváků je velmi populární, což dokazuje to, že je to zatím první z letošních novinek americké ABC, která už má potvrzenou celou řadu o dvaadvaceti epizodách. Vysílá se v USA každé úterý večer, u nás je tudíž k dispozici ke stažení ve středu, o titulky se pak stará Hurley z Edna.cz, a k dispozici jsou většinou do čtvrtka. Za sebe seriál rozhodně doporučuju komukoli, koho zaujali třeba právě Avengers, jednotlivé epizody na sebe moc nenavazují a mají rychlý, úderný děj, což se mi líbí.

Almost Human

Extrémně protěžovaná sci-fi novinka stanice FOX, celá založená na verzi budoucnosti, kde každý policajt bude mít za parťáka androida. Celé se to odehrává v roce 2048 a na svědomí to má producent a režisér J. J. Abrams, tvůrce filmů jako Star Trek: Do Temnoty, Super 8 nebo Mission: Impossible III. No ani jako notoricky známému geekovi se mi to alespoň podle ukázek nějak extra super nejeví, ale uvidíme. První epizoda má premiéru 4. listopadu, a já se mileráda nechám překvapit.

Dracula

Historická novinka stanice NBC na motivy klasického upířího románu Brama Stokera. Příběh muže, který se v 19. století vrací do Anglie, aby tehdejší společnosti přiblížil moderní vědu – alespoň to je jeho zástěrka pro skutečnou misi: pomstít se lidem, kteří ho kdysi odsoudili k nesmrtelnosti. Všechno jde podle plánu, dokud nepozná ženu, která vypadá jako jeho mrtvá manželka, a v tu chvíli se teprve příběh začíná komplikovat. Tomu se snad ani nedá nic vytknout. První epizoda bude odvysílána pětadvacátého října, seriál mají na svědomí tvůrci seriálu Downtown Abbey a Tudorovci, a když už nic jiného, tak velkým plusem bude Jonathan Rhys Meyers v hlavní roli. (Přiznávám se, mám pro toho chlapa slabost a jsem na to náležitě hrdá.)

Once Upon a Time in Wonderland

Spin-off k seriálu Once Upon a Time, vyprávějící příběh „trochu“ šílené Alenky, která se propadne králičí dírou do úplně nového světa, tolik podobného tomu, který si vysnila… klasika. Pohádkový mišmaš televize ABC se dočkal spin-offu v podobě OUaT in Wonderland, protože kdyby někdo zamíchal ještě tenhle příběh do klasického OUaT, tak už by se v tom vůbec nikdo nevyznal. Jestli a jak dlouho se tenhle seriál udrží, to se neodvažuju tvrdit. První díl byl odvysílán 11. října, a zatím to nevypadá úplně špatně, ale uvidíme, co se z toho vyklube. Podle mě asi tenhle seriál úplně budoucnost nemá, ale třeba mě překvapí…

Reign

Seriál sledující osudy Mary, patnáctileté skotské královny, která si má vzít francouzského korunního prince Francise. Jenže svazek ještě není podepsán, a spíše než na tom, po čem touží Maryino srdce, záleží na politických a náboženských intrikách „na pozadí“… Premiérový díl bude odvysílán osmnáctého října (respektive v USA už sedmnáctého) na stanici CW, kde letos vychází i další novinky: The Tomorrow People a The Originals. Zatím to nevypadá, že by seriálu šlo něco vytknout, snad až na podezřele americký přízvuk hlavních postav. Přirozeně, když jde o americký seriál, ale přeci jen skotská královna by neměla mít americký přízvuk.

A co další novinky?

Mezi rozhodně nejočekávanější novinky letošního podzimu patří právě už zmínění The Originals, spin-off k seriálu The Vampire Diaries, a sci-fi The Tomorrow People. Dalšími očekávanými novinkami, jejichž data odvysílání zatím ale nejsou známá, jsou bezpochyby seriály Getting On (HBO), Helix (Syfy), Killer Women (ABC), nebo třeba The Escape Artist (BBC).

Na co se těšíš ty, a co tě naopak vůbec nezaujalo?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář