Scénárista John Logan, který už byl za svoje „bondovky“ nominovaný třikrát na Oscara, doufá, že v příštím roce mu to konečně vyjde.

avatar

Magda Ferčáková
Jsem tak trochu šprtka a trochu rebelka.

V historii se natočilo 23 filmů s odvážným agentem 007, ale pouze dva z nich získaly ocenění od Academy Awards a to pouze v technických kategoriích. Jednou to byl Goldfinger v roce 1964 za nejlepší zvukové efekty a podruhé Thunderball za vizuální efekty v roce 1965. Takže nový film Skyfall by konečně mohl být oceněn za scénář, což je jedna z nejprestižnějších kategorií.

John Logan vidí své naděje na vítězství velmi dobře
Scénárista John Logan vidí své naděje na vítězství velmi dobře.
zdroj: clevelandplayhouse.com

Hlavní představitel agenta 007, blonďák Daniel Craig
Hlavní představitel agenta 007, blonďák Daniel Craig.
zdroj: www.movieline.com

Natáčení nové filmové série probíhalo od 7. listopadu 2011 v indickém New Delhi, Šanghaji, Londýně, ale i v Istanbulu. Filmový ostrov tvořilo opravdové „město duchů“ Hashima, které leží v Japonsku. Hlavní roli obsadil opět charizmatický Daniel Craig.

James Bond se nikdy nevzdává a nikdy nezestárne.
James Bond se nikdy nevzdává a nikdy nezestárne.
zdroj: www.moviline.com

John Logan věří, že za Skyfall by mohlo konečně ocenění přijít. Scénárista byl již dříve nominovaný za filmy Gladiátor, Letec, Hugo a jeho velký objev. Spekuluje se také o tom, že další nominovanou by mohla být Judi Dench za svou roli dámy „M“. Ale sama se myšlenkami na Oscara veřejně moc nezabývá. „Nemluvme o tom teď, je to ještě hodně daleko.“ řekla v rozhovoru pro BBC radio. Daniel Craig se také snaží vyhnout se všem spekulacím. „Byl bych samozřejmě rád, kdyby byl Skyfall oceněn. Myslím si ale, že například Roger Deakins, který odvedl perfektní práci s kamerou, by si také zasloužil vyhrát.“ Skyfall ale již teď zbořil jeden rekord. Za deset dní od doby, co byly lístky uvedeny do prodeje, přesáhla tržba za lístky padesát miliónů liber. Což je nejrychlejší atakování této hranice. Pokud jde o další filmy o Jamesi Bondovi, které by eventuálně mohl scénárista vytvořit, má Logan v tomto ohledu jasno: „Nic by mě neudělalo šťastnějším.“

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář