Přináším ti exkluzivní rozhovor s talentovaným zpěvákem, který momentálně připravuje debutové album a jehož singl “V síti” úspěšně rotuje v rádiu. Devatenáctiletý Voxel má všechny předpoklady pro slibnou kariéru a slibuje přinést do hlavního proudu trošku nadhledu z undergroundu, kde nasbíral hromady zkušeností. Voxel se rozpovídal nejen o hudbě, ale i volném čase a vztazích. Neváhej a kontroluj čerstvé interview!

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Možná jsem trouba / však každá část má / ví že svět virtuální / je na mě zvědavej.

Možná jsem trouba / však každá část má / ví že svět virtuální / je na mě zvědavej.

1) Předem děkuji za všechny odpovědi a tvůj čas, který našim stránkám věnuješ. Nebudu zdržovat a vrhnu se rovnou na otázky, protože je rozhodně na co se ptát. Tvůj pilotní singl “V síti” začala jako první hrát Evropa 2 a dokonce již proběhlo natáčení videoklipu, ve kterém se mihne i Ben Cristovao. Prozradíš nám k samotné skladbě a videoklipu nějaké podrobnosti? Kdy se můžeme těšit na výsledek?

Zdravím všechny čtenáře, resp. čtenářky a své možné budoucí “kámošky” / fanynky :-) . Prvně k singlu “V síti” – je to asi nejrockovější song z připravované desky a vlastně první věc, kterou jsme na tuto desku nahráli. S textem mi vypomohl Ondřej Ládek (Xindl X), za to jsem hrozně vděčný, protože ho považuju za jednoho z nejlepších textařů v Česku. A něco zajímavého k videoklipu? Třeba to, že v něm bude použita unikátní 3D voxelová grafika (už víte, odkud mám pseudonym?) nebo že během natáčení “padly” dvě láhve z mé sbírky karibských rumů. Bylo veselo! Na výsledek se můžete těšit už 6. února, na kdy je plánovaná premiéra.

2) Mít song v rádiu byl jedním z tvých (nyní již splněných) snů. Jaká je pro tebe další meta?

Další metou byl samozřejmě videoklip. Na co se ale těším nejvíce, jsou živé koncerty, na těch jsem v minulosti stavěl a chtěl bych v tom pokračovat i nadále. Mým největším snem je dostat se i za hranice, porovnávat atmosféru na koncertech doma, v zahraničí, poznávat cizí kultury – to je můj nejvyšší cíl.

3) Pokud jde o hudbu, rozhodně nejsi žádným nováčkem. Můžeš našim čtenářkám prozradit, jak ses k hudbě vlastně dostal a na co vše umíš hrát?

Kde začít… nejspíše na prvním stupni základní školy, kdy mě rodiče přihlásili na zobcovou flétnu a později na klávesy. Tímto bych chtěl pozdravit paní učitelku Borovičkovou, které se málem podařilo mi hru na klávesové nástroje zhnusit. Naštěstí jsem přešel na klavír a zamiloval si klasiku, doteď mám doma sbírku snad veškeré tvorby W. A. Mozarta. Ve třinácti to se mnou začalo mlátit, přešel jsem na elektrickou kytaru, s kamarádem založil kapelu Burnout, a protože nebyl nikdo jiný, kdo by se ujal zpěvu, padlo to na mě. Propadl jsem kapele Green Day a doteď jsem jejich velký fanoušek. Pak už to jelo, přibral jsem si druhou kapelu Madfalls, s kterou jsme objeli ČR, zahráli si na Slovensku a nahráli CD a po odchodu z Madfalls a rozpadu Burnout jsem začal pracovat na své sólové desce pod vydavatelstvím Championship a s producentem Daliborem Cidlinským Jr., z kterého se postupem času stal dobrý kamarád. Je dost těžké odpovědět, na co všechno člověk opravdu umí hrát, nejlépe to posoudí druzí. Myslím si, že na klavír, elektrickou/akustickou kytaru a cajon umím docela obstojně, dále zvládnu bicí a baskytaru a snažím se pořádně se naučit na ukulele a akordeon. Jo a taky trochu zpívám :-) .

4) Dočetla jsem se, že chceš dělat mainstream s undergroundovým nadhledem. Nedokážu si pod tím úplně představit, co nás čeká. V čem tedy spočívá ten nadhled? Vycházíš ze své punkrockové minulosti?

Docela sebejisté tvrzení, viďte? Ano, dalo by se to tak říct, že vycházím z minulých zkušeností s kapelama. Je hrozně zajímavé porovnávat, jak věci chodí v “undergroundu” a v “mainstreamové” sféře. Možná někoho překvapím, ale podle mě v tom není tolik odlišného. Mám na mysli skládání songů. V kapele jsem skládal songy a snažil se o to, aby byly melodické, měly chytlavý refrén a bavilo mě je hrát. Teď dělám úplně to samé, jen s profesionální produkcí a nechávám si poradit od producenta. Nechci být další superstárista, který co nejdříve po soutěži natočí desku, kterou mu někdo kompletně složí, obrazí každou estrádu a po roce skončí. Proto se snažím ke všemu přistupovat zodpovědně. Když je potřeba, je důležité tomu dát čas.

5) Z dříve plánovaného natočení sólového alba sešlo. Nyní plánuješ desku vydat na jaře 2012 u vydavatelství Championship Music. Představíš nám koncept desky? Budeš vybírat z dříve natočených věcí, nebo jsi začal s novou nabídkou tzv. od nuly?

Ze starých věcí jsme nepoužili vůbec nic. Na začátku “nového” natáčení jsme si řekli celý koncept, jaká by měla deska být, a došli jsme k závěru, že použít dříve nahrané songy by do celé nálady desky vůbec nezapadlo. Tentokrát jsme vsadili na kombinaci pop/poprock/electropop, vtipné texty (s kterými mi pomohli jak Xindl X, tak kamarád a písničkář Pokáč) a rozmanitost skladeb, hlavně, ať se posluchač nenudí.

6) Kde hledáš při natáčení nového alba inspiraci a jaký hudební styl je tvému uchu absolutně nejbližší? Je nějaké album, které se ti nikdy neoposlouchá?

Nejradši bych řekl klasické klišé- inspirací je můj život sám o sobě. Asi bližší je mi pojem “múza”, kterou mívám nejčastěji mezi jednou a třetí ráno. Je docela paradoxní, že ty nejveselejší věci jsem skládal při těch největších depkách a naopak. Cítím se být nejvíce ovlivněný energií punk-rocku, i když jsem měl i svá temnější období, kdy jsem nevylezl z pokoje, aniž by na celý dům nevyhrávali The Doors s kvílejícím frontmanem Jimem Morrisonem. Dost mě ovlivnila i současná produkce, protože chci, aby moje album mělo současný zvuk, poslouchám hodně Lady Gaga, Black Eyed Peas, Davida Guettu nebo 3OH!3. Z alb jednoznačně vedou Green day: American Idiot, Lady Gaga: The fame a 3OH!3: Streets of gold.

7) Energie je při natáčení alba nezbytná. Jak tedy relaxuješ? Slyšela jsem, že jsi docela vášnivý pařan!

Nejradši si zajdu do čajovny nebo do své zkušebny, kde mám pár set gramofonových desek, které jsem zdědil po tátovi, tak je postupně projíždím a nestačím se divit, kolik úžasných věcí se tam dá najít. Pařan bych určitě neřekl, že jsem, ale docela si ujíždím na oldschoolových konzolích jako SEGA, GAME BOY, Playstation 1, to je pro mě nostalgie!

8 ) Přece jenom jsme server pro holky a já jsem si již nyní všimla, že máš celou řadu fanynek. Jak je na tom tedy Voxel s přítelkyní a co musí holka mít, aby tě zaujala?

Momentálně jsem po krásném 3,5 letém vztahu singl a užívám si tenhle stav. Ideální holka pro mě by měla mít X factor, to “něco” navíc. Asi proto mě poslední dobou berou spíše umělecké typy holek, které se od typických prvoplánových krásek liší. Ale asi to nejde říct takhle obecně, každá holka má v sobě něco, co jí odlišuje a čím může být pro druhého krásná. Jediné, co bych u holky nepřekousnul, je, že by byla vyloženě hloupá, až bych se za ni musel stydět :-D . To se mi ale naštěstí zatím nestalo.

9) Ráda bych se ptala dál a dál na další věci, které posluchače právem zajímají. Protože nás ale tlačí čas, raději se zeptám, kde o tobě fanoušci mohou najít veškeré info a sledovat ty nejčerstvější novinky?

Veškeré info, novinky, fotky umísťuju na oficiální fanouškovský profil na www.facebook.com/VOXELmusic, pokud chcete vidět videa, tak samozřejmě na www.youtube.com/VOXELofficial, kde by se v nejbližší době měl objevit můj první videoklip, takže to checkujte!

10) Mockrát děkuji za rozhovor a pokud chceš, můžeš závěrem našim čtenářkám sdělit vše, co jen chceš!

Těm, co rozhovor dočetly až sem, gratuluju, protože já bych si takový rozhovor se sebou určitě nepřečetl :-) . Děkuju za případnou podporu a doufám, že se vám budou líbit i další věci z “vlastní dílny” a třeba se potkáme na koncertě! Těším se, cuzz!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář