Tomi Popovič se pohybuje na hudební scéně několik let a za celou dobu dosáhl mnoha velkých úspěchů. Dokázal si jít za svým snem a vybudovat si své jméno na Slovensku, ale i v zahraničí. V současné době Tomiho Popoviče vídáš na televizních obrazovkách jako poradce kouče Patrika „Rytmuse“ Vrbovského v soutěži Hlas Česko Slovenska. Tomi má o svých zkušenostech bezpochyby co povědět, a proto ti s ním přináším exkluzivní rozhovor.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Myslím si, že nejbližší je mi být interpretem, ale lehčí je pro mě být producentem. Tím, že dělám všechno, si to komplikuji i veřejně.

"Myslím si, že nejbližší je mi být interpretem, ale lehčí je pro mě být producentem."

1) Ahoj Tomi, nejdříve bych ti chtěla velmi poděkovat za tvou ochotu i čas, který věnuješ tomuto rozhovoru. Nebudu nijak zdržovat a ihned přejdu k otázkám. Už v osmnácti letech ses vydal za svým snem. Odletěl jsi do USA, kde si chtěl budovat svou kariéru. Předpokládám, že začátky v novém prostředí nebyly nijak jednoduché a určitě to chce spoustu odvahy začínat s hudební kariérou právě v zahraničí. Mohl bys prosím čtenářkám prozradit, jak tvé začátky v USA probíhaly a proč padla volba právě na tuto zem? Chystáš návrat zpátky do USA, nebo máš v plánu zůstat na Slovensku?

Ahoj, já děkuji za rozhovor. Jsem rád, že se mi pomalu daří proniknout i na český trh, který mám velmi rád. V 90. letech jsem byl teenager a studoval jsem herectví a hudbu. Měl jsem pocit, že Slovensko v tom čase stagnuje na jednom bodě a neposkytuje mi možnosti, které pociťovala moje duše. Komunismus mě ovlivnil a rodina, kterou jsem měl v USA a která nás pravidelně navštěvovala, mě inspirovala k odchodu do Ameriky. Do krajiny, ve které se narodily všechny mé idoly a hudební vzory, jenž jsem poslouchal. Amerika pro mě byla spásou – novým životem. Chtěl jsem realizovat sám sebe jako člověk a realizovat svojí hudební kariéru. Protože jsem nešel do USA akademickým způsobem nebo po cestě bohatých rodičů a protekcí, šel jsem tam po svém na černo za rodinou jako emigrant. Cestu jsem podcenil, ale nelituji toho. USA mě naučilo, jak se chovat a naučilo mě, kdo vlastně jsem a čeho jsem schopný. Tam jsem se nestyděl věřit si a najít v sobě všechen talent. Dlouhé roky jsem poznával sám sebe a život. Hudbě jsem se nevěnoval, jen manuální práci všeho druhu. Ale prišel bod, kdy se to zvrátilo a začal jsem se živit hudbou, vypracoval jsem se a získal hodně kontaktů. Prvních 6 až 7 let bylo zlých, ale stíhal jsem natočit low budget horror a jedno první demo CD, se kterým jsem chodil po vydavatelstvích. USA je taková, jaká je, ale platí v ní jedno pravidlo. Tvoje sny se můžou stát skutečností, ta krajina na to má. Chystám se určitě vrátit do USA, abych dokončil své projekty.

2) Za celou dobu jsi spolupracoval s mnoha známými osobnostmi a málokomu se podaří dosáhnout takových úspěchů, kterých jsi dosáhl ty. Můžeš čtenářkám povědět, s jakými slovenskými i zahraničními hvězdami jsi spolupracoval a na jakou spolupráci nejraději vzpomínáš? Chystáš s někým v současné době další zajímavý projekt?

Já jsem dost sebekritický, takže mám pocit, že jsem toho ještě hodně nedokázal, ale v rámci Česka a Slovenska se dá povědět, že jsem toho dokázal dost v zahraničí. Pracoval jsem se jmény jako Babyface, Mary J. Blige, Michelle Williams (Destiny’s Childú, Patti Labelle, R. Kelly, Olivia (členka G-Unit, kapely 50 Centa) a nejzajímavější spolupráce pro mě byla ta s Backtreet Boys. Z domácího trhu to byl Rytmus, Tina, Dara Rolins. Nejlepší vzpomínku mám na Backstreet Boys, se kterými jsem byl na turné jako předkapela v Japonsku na 7 koncertech. Chystám velmi mnoho projektů, jen s časem jsem na tom mizerně. Připravuji svoje CD pro česko slovenský trh plus světové CD pro USA, Japonsko a také Evropu. Mimo toho připravuji film a produkuji hudbu pro hromadu interpretů a koncertuji.

3) To je opravdu výčet jmen, který jen tak někdo na kontě nemá. Jak je to pak tedy s konkrétním umístěním v hitparádách a prodejem CD? Všimla jsem si, že singl s Darou Rolins “Nebe, peklo, ráj” má na YouTube už více než 6,5 milionu zhlédnutí. Můžeš tedy čtenářkám přiblížit nějaké nejzlomovější úspěchy?

Děkuji pěkně. Nerad se chválím svojí prací, takže to berte jako konstatování faktů :-) . V USA mi vyšel album v roce 2007, kterého se prodalo přibližně 7 tisíc CD. V Japonsku se v roce 2008 stal můj singl You Can Tell Me nejstahovanějším zvoněním v mezinárodní hitparádě mezi velkými hvězdami. Moje album se také dostalo do TOP 10. Prodal sem přes 100 tisíc CD a 150 tisíc zvonění. Ve stejném roce jsem měl hit v Maďarsku s písničkou Babygetdown. V roce 20120 jsem měl v Japonsku nejstahovanější zvonění Party With You a byl jsem na turné s Backstreet Boys odpromovat album. Potom jsem přišel na Slovensko a napsal jsem Pribeh pro Tinu a Rytmuse. Pak skladba a Nebe, peklo, ráj a další a další. Jsou větší borci než já,

4) V Česku se nachází mnoho dobrých zpěvaček i zpěváků, s kterými by spolupráce mohla být zajímavá. Máš v plánu oslovit někoho z české hudební scény ohledně nabídky spolupráce, nebo se prozatím jen rozhlížíš? Když se podíváš na současnou hudební scénu (tuzemskou i zahraniční), našel by se v ní někdo, koho bys velice rád požádal o spolupráci?

Ano, máš pravdu. V Čechách máš hodně umělců, kteří jsou talentovaní. Zatím se jen rozhlížím, učím se o české hudební scéně, je totiž jiná než slovenská či světová. Každý národ má rád něco jiného. V zahraničí bych rád spolupracoval se Snoopem nebo Rihannou. Pracuji na tom, uvidíme, co se mi zadaří.

5) Jsi zpěvák, producent i skladatel a kromě toho ses stal poradcem Patrika „Rytmuse“ Vrbovského v soutěži Hlas Česko Slovenska. Než však přejdu k otázkám o samotné soutěži, ráda bych se tě zeptala, které z tvých povolání je ti nejbližší?

Miluji psát písničky, ale miluji také stát na jevišti a zpívat. Všechno se to točí kolem hudby, je pro mě vzácná. Myslím si, že nejbližší je mi být interpretem, ale lehčí je pro mě být producentem. Tím, že dělám všechno, si to komplikuji i veřejně. Lidi nejsou zvyklí na to, že zpěváci jsou také autoři a producenti.

6) Být po boku kouče v nové pěvecké soutěži musí být velmi zajímavé, a pokud se nemýlím, role poradce v soutěži byla pro tebe premiérou. Když tě Patrik s touto nabídkou oslovil, přijal jsi nabídku okamžitě nebo ses rozmýšlel? A co říkáš na soutěž samotnou i na Patrikův výběr? Zvolil by sis soutěžící stejně, nebo bys do týmu vybral někoho jiného?

Když mě Patrik oslovil, byl jsem velmi poctěný a vděčný. Jsem rád, že si vybral mě, ale zároveň jsme se i smáli, protože koho jiného tam měl vybrat? Nabídku jsem přijal okamžitě, protože Patrika uznávám a zároveň se chci participovat na této show plus reklama je také důležitá. Chtěl jsem se realizovat i na českém trhu. Líbí se mi, že Hlas je česko slovenská show, já jsem vyrústal v Československu, takže mám ke společným programům velmi blízko. Soutěž má velkou úroveň konečně, protože soutěžící umí zpívat a není to jen o nějakém nesmyslném koukání lidí na show. Skutečné talenty tam jsou, a proto se mi pracovalo velmi dobře. Navíc tem, který vše realizoval, byl super. Patrik má výborný sluch a pozná talent z první ruky, s jeho výběrem souhlasím na 80 %. Vybral bych víceméně ty stejné zpěváky jako on.

7) V této pěvecké soutěži je koučem rovněž Dara Rolins, se kterou jsi spolupracoval, a proto mě ihned napadá další otázka. Kdyby se stalo, že by tě oslovila Dara i Patrik zároveň, koho z nich by sis vybral?

Vybral bych si oba. Vážím si Dary stejně jako Patrika, jsou to pro mě velká jména v česko slovenském showbyznysu a důležité pro mě je, že mají oba talent.

8 ) Kdyby nastala situace, že by ti bylo nabídnuto dělat přímo kouče nebo porotce v talentových soutěžích, šel bys do toho?

Určitě ano, takové práce mě baví. Myslím si, že jsem dost kompetentní, ne namyšlený, ale kompetentní :-) .

9) V předposlední otázce bych se ráda zeptala na tvůj soukromý život. Zjistila jsem, že kromě své kariéry se můžeš pyšnit i titulem “taťka”. Jak zvládáš rodinu s kariérou dohromady? A jaké plány máte s přítelkyní do budoucna? Co řeba nový přírůstek do rodiny?

V roce 2012 se mi narodila dcera. Bylo to neplánované a přišlo to jen tak z nebe, ale musím povědět, že mi trvalo rok, aby jsem se do role otce dostal aspoň u sebe na mentální bázi, byl to pro mě šok. Teď si to plně užívám a svou dceru miluji. Je to krásné koukat na stvoření, které je tak čisté. Velmi rád s ní trávím čas, když to práce dovolí a budu se snažit být dobrým otcem. Zatím s přítelkyní plány na další miminko nemáme. Myslím si, že jedno stačí, oba jsme dost vytížení a chceme se věnovat dcerce co nejvíc.

10) Rozhovor je již u konce a chtěla bych ti popřát, ať se další profesní i osobní úspěchy jen hrnou. A poslední možnost využiji k otázkám, co pro své fanoušky připravuješ, kdy a kde tě mají možnost vidět a co bys chtěl čtenářkám Kámoška.cz vzkázat? Máš nějaký dobrý motivační tip?

Děkuji, přeju to stejné i tobě. Jak jsem zmiňoval, tak připravuji CD pro náš trh a všechny informace o mně a koncertech jsou vždy na http://www.facebook.com/TOMI.OFFICIAL nebo www.tomipopovic.sk nebo také na mém YouTube. Zdravím čtenářky Kámoška.cz a vzkazuji jim, že žárlivý chlap je nejhorší chlap ;-) . Kromě toho jim přeji všechno dobré v životě, ať jsou obklopené jen pozitivní energií a pozitivními lidmi.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář