Přináším ti rozhovor s českým R&B umělcem, který velkou část života strávil v zahraničí. Tom Malár pochází ze Zlína a hudbu má zkrátka tak nějak v krvi. Když se vrátil do ČR, věnoval se velkému množství projektů včetně psaní textů pro skupinu Verona. Kromě jeho vlastní desky Sexsational si ho mohla slyšet jako hosta u Nironica, Jay Diesela, Davida Steela a mnoho dalších umělců. Co Tom momentálně chystá, jak to vypadá s jeho další deskou a jak moc jsou pro něj důležité fanynky?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

"Ja si velmi vážím každé fanynka a každeho fanouška. Jsou zdrojem mojí energie na pódiu."

"Já si velmi vážím každé fanynky a každého fanouška. Jsou zdrojem mojí energie na pódiu."

1) Ahoj Tome, v první řadě děkuji za tvůj čas. Nebudu zbytečně zdržovat a přejdu rovnou k otázkám. Velkou část svého života si bydlel v zahraničí, ať už to bylo kvůli škole či práci. Nyní už si nějaký čas v ČR. Na jakou zemi či místo vzpomínáš nejradši a je pravda, že doma je zkrátka doma? Zůstaneš už v ČR?

Já v první řadě děkuji za možnost rozhovoru pro Kámoška.cz. Vzpomínám na každou zemi rád, protože mi každá dala spoustu pozitivního. A kde je doma ani pořádně nevím. Samozřejmě mám hluboké citové pouto ke Zlínu, ale snažím se cítit doma všude, kde se v dané době nacházím; člověk se tak naučí rychleji se aklimatizovat a přizpůsobí se lépe novému okolí. Pro zatím nemám plány odejít z ČR a to především díky hudbě. Ale co bude v budoucnu nevím :-) .

2) Dřív tě také hodně zajímal sport. Co rozhodla o tom, že se budeš věnovat hudbě? Byl to nějaký přirozený vývoj, nebo se jednalo opravdu o životní rozhodnutí?

Byla to naprostá náhoda, kdy jsem něco jen tak ze srandy natočil u táty ve studiu. Tu náhravku pak rozeslali do všech rádií a do týdne jsem měl No. 1 Hit v Česku :-) . A zničehonic jsem se stal zpěvákem. S odstupem času můžu říct, že to bylo v každém případě životní rozhodnutí. Už bez hudby nechci být.

3) Co vlastně tvůj hudební vkus? Bylo to vždy, jak ty říkáš, “vyjebané” R&B? Hrálo v tvém zaměření roli také to, že si cestoval po světě a tím si získal rozhled?

Vyrůstání v zahraničí k tomu určitě velmi přispělo. Dostal jsem se do komunity, kde byl hip-hop a R&B denní chleba. Nic jiného jsem od svých 12 let neposlouchal. V dnešní době už samozřejmě nemám klapky na očích, a snažím se poslouchat co nejvíce žánrů a kvalitní hudby. Myslím, že to je pro skladatele Alphou a Omegou.

4) Od tvého prvního hitu Sexsational uteklo skoro už 7 let. Co se za tu dobu na české R&B a Hip Hop scéně podle tebe změnilo? Je to tu opravdu čím dál tím horší, jak rapují někteří interpreti?

České R&B se změnit nemohlo, protože tady podle mě ani R&B neexistuje a troufám si se vší drzostí tvrdit, že jsem jediný v Česku, kdo dělá pravé moderní R&B… tak a teď všichni do mě :-) !!! Hip Hop se velmi posunul dopředu a určitě to jde tím správným směrem. O to se postaral v poslední době i můj „brácha“ David Steel, který dal Hip Hopu značnou dávku vybraného stylu a urbanistického poetismu. Nasměroval loď hip hopu od zaplivaných kapucí k drahým hadrám a oblekům. To je trend posledních let na celém světě a v Česku chyběl.

Tomův první No. 1 Hit – Sexsational

5) Co mohou fanoušci čekat od tvého alba MALAR&B, která plánuješ na tento rok a kdy přesně se ho dočkáme? Vsadíš na moderní zvuk, zahraniční produkce, zajímavé hosty…?

Sám bych rád věděl, kdy už bude :-) . Né, tak dávám si deadline na přelomu května a června. MALAR&B bude první čistě R&B album v Česku. To myslím je už samo o sobě dostatečnou návnadou pro fanoušky. Můžete se těšit na „vyjebané“ hosty, jako například David Steel, DeFuckTo, Martina Balogová, Jay Diesel, H16, Nironic a další. Z producentů svůj kumšt na desce pak předvedou Madskill, Hajtkovič, Johnny Kortis, Headdy, Grimaso a další.

Tom Malár – Something Ain’t Right (nové album MALAR&B)

6) Je u nás v R&B vůbec nějaká konkurence? Já si vybavím pouze Sámera a eventuelně Bena Cristovao, nicméně nepřijde mi, že by bylo vhodné je s tebou srovnávat. Jaký máš názor na tyhle zpěváky?

K uvedeným zpěvákům se vyjadřovat nebudu. Co kurva udělali pro český hiphop a R&B??? :-) …nene, respektuji každého, kdo se snaží dělat music. Ben a Sámer jsou popeři, takže je žánrově ani za konkurenci považovat nemůžu. Jedině snad Jimmy Dickson, který dělá ale trochu jiný styl než já. Konkurence je vždy dobrá, posunuje limity a kvalitu hudby.

7) Jsi známý také jako autor několika textů, za všechny jmenujme například několik lyrics pro skupinu Verona. Jsi ve psaní textů pro jiné interprety stále ještě aktivní, nebo už se věnuješ pouze vlastním projektům/hostovačkám?

Pro Veronu píšu stále, album stále ještě není hotové, takže projekt běží. Těch projektů bylo a je víc, ale chtěl bych se teď soustředit víc sám na sebe a hostovačky.

8 ) Přece jenom jsme hlavně server pro holky, takže se tě musím zeptat na to, jaký typ žen tě přitahuje a jestli je momentálně Tom Malár dostupný? Kam mohou fanynky posílat spodní prádlo a fotky :-) ?

Nemám žádný typ žen a nerad bych je škatulkoval. Tom Malár dostupný není a spodní prádlo a fotky nechť posílají mému bráchovi do Londýna, který ne a ne najít tu pravou :-) … mimochodem, ten je taky muzikantem. Já si velmi vážím každé fanynky a každého fanouška. Jsou zdrojem mojí energie na pódiu a jedním z hlavních důvodu, proč tohle vše dělám.

9) Mockrát děkuji za rozhovor a pokud chceš, můžeš závěrem našim čtenářkám sdělit vše, co jen chceš, je to už jen tvoje!

Pokud jste dočetly až do konce, tak klobouk dolů :-) . Děkuji vám všem za podporu a jak už jsem psal, bez vás bychom nebyli nic. Jen vy nás posouváte dopředu.

TIP: Sleduj Toma Malára a MafiaRecords.cz na Facebooku!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář