Kámoška ti přináší další exkluzivní rozhovor, tentokrát s kapelou Segment, kterou jsi mohla zaregistrovat v soutěži Česko Slovensko má talent. Právě v této soutěži postoupila kapela do velkého finále, které proběhne již 27. listopadu od 20 hodin na TV Prima a JOJ. Pokud jsi měla možnost omrknout vystoupení skupiny Segment, určitě už víš, že kluci to umí pořádně rozbalit! Koukni na rozhovor, ve kterém najdeš zajímavé informace nejen o velkém finále, ale také o samotné skupině. Na otázky odpovídal James Moody.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Jsme pozitivně naladěni. Dnešní svět je strašně negativní a lidé jsou si navzájem na obtíž.

Jsme pozitivně naladěni. Dnešní svět je strašně negativní a lidé jsou si navzájem na obtíž.

1) Ahoj kluci, nejprve bych vám chtěla poděkovat za vaši ochotu a čas, který věnujete tomuto rozhovoru. Nebudu zdržovat a rovnou přejdu k otázkám. První otázku bych ráda věnovala počátkům vaší skupiny. Mohli byste čtenářkám prosím říci, jak a kdy se skupina Segment zrodila? Kdo přišel s tím nápadem vytvářet vaše originální songy?

Ahoj, tak za ochotu a čas určitě děkovat nemusíš. Publicitu a především naše fanoušky doslova milujeme. Co se týče počátků skupiny je to asi 10 let, co Segment vznikl na základní škole jako tradiční zábavovo – garážová kapela. Postupem času se začala měnit vize i členové. Chtěli jsme dělat vlastní věci, tak jsme prostě začali. To jak děláme muziku tady rozebírat nebudu, to je opravdu na dlouho. Jen bych podotknul, že je to práce kolektivní a každý z nás má podíl. Zpět k historii. Ve staré sestavě bez Chrise a Luigiho má kapela dvě CD ještě s předešlým zpěvákem Ondrou Blahem. Největší změnu určitě udělal nový zpěvák (2009) Chris tím, že přišel s moderní barvou hlasu a anglickými texty, no a samozřejmě Luigi a obohacení naší muziky houslema. Původně to mělo být jen zpestření jednoho koncertu, ale neuvěřitelně jsme si padli a jednohlasně jsme se shodli, že jdeme dál společnou cestou.

2) Každá skupina, zpěvák či zpěvačka mají svůj vzor, podle kterého se řídí nebo díky kterému si berou inspiraci do své tvorby. Proto by mě zajímalo, kdo byl ve vašich počátcích vzorem, případně jaký umělec vám dodává určitou inspiraci?

Na tuto otázku každý člen odpoví zcela jinak, ale pokusím se to nějak shrnout. Když si odmyslíte housle a zpěvové linky, dostanete syrovou kytarovou muziku, která je úplně jiná, než ve výsledku zní. Tudíž v naší muzice můžete odhalovat vlivy desítek interpretů. Rozhodně mezi ně ale patří: Beatles, Queen, Metallica, Pantera, Rammstein, Papa Roach, 30 seconds to mars, a další. Je toho nesčetně. Hlavně se snažíme jít svojí cestou “od začátku” a vycházet z našich předchůdců.

3) Přihlásili jste se do soutěže Česko Slovensko má talent a vaše vystoupení sklidila obrovský úspěch u diváků a také poroty, která z vás byla nadšená. K tomu jste se nyní dostali i do finále, za což vám moc gratuluji. V souvislosti s touto talentovou soutěží mě napadá otázka, kdo s nápadem zavítat do této soutěže přišel? Probírali jste vaši účast v soutěži déle, nebo jste zkrátka do toho šli bez přemýšlení?

Musím říct, že to vlastně byla bouda. Přišel s tím Hanz s Luigim. Přihlásili nás bez nějaké konzultace s tím, že je to určitě dobré zviditelnění. Někteří byli nadšeni, někteří znechuceni a musím říct že z Castingového kola v Brně jsme málem odešli. Bylo tam moc lidí, moc čekání a natáčení, kde jsme dělali dav. To některé neuvěřitelně odrazovalo, ale nakonec jsme to ustáli.

Segment - Česko Slovensko má talent

4) Ze svého pohledu si myslím, že účast v téhle soutěži musela být a je dost o stresu a o trémě. Jak jste se s tím všichni poprali? Bylo to všechno v pohodě, nebo jste ten stres a trému výrazně pocítili?

No tak to bez debat. Stres tam byl, tréma byla taky neuvěřitelná, někteří měli třepavku, jiní chodili třkrát za deset minut na záchod. Ale společně jsme se navzájem hecovali a myslím, že právě ty první kola nás hodně spojili.

5) Když ještě zůstanu u soutěže Česko Slovensko má talent, chtěla bych se vás zeptat, jaký verdikt očekáváte ve finále? Věříte, že vystoupení zmáknete zcela v pohodě, porota i diváci budou nadšení, nebo máte tzv. nahnáno?

Tak to je rána pod pás. Musím říct, že jsme měli ale velké, velké problémy se domluvit na tom, jak finále vůbec pojmem kvůli kritice pana Slávika v semifinále, kvůli fanouškům, i kvůli názorům jednotlivců. Já osobně věřím, že se nám podaří udělat to, co chceme: Přijít, dát jednu velkou ránu mezi oči všem pozorovatelům, způsobit jim euforii, emoční napětí, nebo jakýkoliv pocit a dřív než se vzpamatují už být zase pryč. Takto by to podle nás mělo vypadat.

6) Získali jste si mnoho fanoušků, kteří obdivují vás i vaší hudbu a už se zajisté velmi těší na konání vašich dalších koncertů. Dokážete vůbec říct, kolik koncertů už za sebou máte?

Tak to asi opravdu nedokážeme. Bylo jich jednoduše spoustu. Další věc je ta, že bez nějaké popularity dnes kapely musí škemrat o to, aby vůbec hráli a ještě za to nic nedostanou. To díky manažerovi naštěstí nebyl náš případ, takže těch koncertů za rok byli řádově desítky. Hraní na živo pro publikum je to co nás nejvíc baví a taky to, co chceme nejvíc dělat, takže o koncerty určitě nebude v budoucnu nouze.

Segment

James, Jay a Jerry

Segment

Koncertní atmosféra

Segment

Zkouška

7) Nyní bych vás ráda vyzpovídala na téma budoucnost. Máte nějaký cíl nebo plány, kterých chcete dosáhnout a za nimiž si půjdete, ať to stojí, co to stojí?

Určitě. Rád bych tady zdůraznil, že muziku a to co děláme, vnímáme jako poslání na tomto světě. To že jsme se potkali my jako lidi, to co děláme, to jaké máme společné názory a cítění, to jak moc je to pro nás silné, to už vážně nemůže být náhoda. Náš cíl je určitě dostat se do světa a také být jednou chloubou ČR jako například naši hokejisté. Rádi bychom taky působili na lidi a třeba i trochu změnili mentalitu lidí. Jsme pozitivně naladěni. Dnešní svět je strašně negativní a lidé jsou si navzájem na obtíž. Rádi bychom měli svět, kde se mají lidi rádi a pomáhají si, i když se třeba neznají. A to je podstata našeho Rock n‘ Rollu.

8 ) Dále by mě zajímalo, kdy vyjde vaše další nové album? Plánujete v brzké době i natáčení videoklipů k vašim peckám?

Tak tyto otázky jsou pro nás velkou neznámou kvůli ČSMT. Materiál na nahrávku máme hotový snad už od srpna, ale stále čekáme co přijde po skončení soutěže. Jestli nás osloví vydavatel a za jakých podmínek, nebo jestli jet na vlastní triko. Kdy to bude, to nikdo neví, doufáme ale, že co nejdřív hlavně kvůli fanouškům. Co se týče klipů, tak na to jsme krátcí. Klip The Universe, který máme jako jediný jsme dělali doma na koleni bez větších investic. Tady opravdu hodně záleží na tom, jestli se nás někdo ujme, nebo jak to bude fungovat do budoucna po té formální stránce. Každopádně chceme dělat jak nové songy, tak klipy, tak koncerty, tak vše. A uděláme pro to maximum.

9) Předposlední otázku bych ráda věnovala vaši rostoucí popularitě. Co říkáte na spoustu fanoušků, které vaši hudbu zbožňují a těší se na vaše další vystoupení a novou skladbu? Setkali jste se kromě kladných ohlasů i s něčím negativním, co má souvislost s vaší rostoucí popularitou?

No tak určitě. Nedokážu říct poměr kladných a záporných názorů, ale vždycky se najdou kritici. Bohužel málo z těchto kritiků chce pomoct. Naopak potopit. Největší kritika určitě padá na vzhled a image. K tomu bych řekl jen to, že kdyby jsme přišli se vzhledem typu kluci z vesnice, asi bychom neoslovili. Co se týče kritiky na muziku, většinou slyšíme něco ve smyslu, že takových kapel je spoustu. Nebráníme se tomu, parádních kapel je jednoduše mraky, ale proč nejdou vidět? Každopádně si snažíme vzít z každé kritiky něco, ale na druhou stranu máme svou hlavu, svůj cíl a jdeme za ním tak, jak to cítíme. Určitě nás neovlivní nekonstruktivní kritika. No a k těm fanouškům. To je jednoduše největší dar za naši práci. Není nic lepšího, než vidět, že to co děláte má smysl, úspěch a oslovuje to lidi. Neumím vyjádřit pocity, které se ve mě odehrávají, když na to pomyslím. Je to prostě úžasné.

10) Na závěr vám moc děkuji za rozhovor. Nyní předávám slovo vám, abyste čtenářkám Kámošky mohli vzkázat vše, co máte na srdci. Je to vaše kluci.

Chceme vzkázat všem příznivcům, že Vás milujeme a jsme neskutečně rádi za to, že se naše rodina takto rozrůstá a každý další fanoušek patří mezi nás! Závěrem: ROCK & ROLL !!!

TIP: Koukni na oficiální profil kapely Segment na Facebooku a Bandzone!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář