Profesionální kouzelník a komik Richard Nedvěd se probojoval až do finále soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT. V každém kole nabídl publiku vtipnou a originální show, na kterou alespoň já jen tak nezapomenu. Ríša poskytl serveru Kámoška.cz exkluzivní (a v neposlední řadě vtipný) rozhovor, ve kterém se dočteš zajímavosti nejen o něm samotném, ale i o tzv. stand-up comedy magic.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Uhodnete, v jaké ruce má Ríša červenou kuličku?

Uhodnete, v jaké ruce má Ríša červenou kuličku?

1) Ahoj Ríšo, v první řadě gratuluji k velkému úspěchu v soutěži ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT a zároveň děkuji za ochotu. Určitě teď nemáš času nazbyt. Nebudu dál zdržovat a raději rovnou přejdu k otázkám. Musím začít dotazem na to, jak se ti po finále soutěže změnil život? Bombardují tě teď lidé nabídkami na vystupování, pronásledují tě fanynky a lidé si říkají o podpis nebo kouzlo? Jak to vše zvládáš?

Přesně tak. Mám teď nejenom hodně fanynek ale i fanoušků. Zvládám to s přehledem a dokonce každej můj třetí podpis vypadá podobně jako ten první :-) .

2) Prakticky ve stejnou dobu se nám rozjely dvě talentové soutěže. Co u tebe rozhodlo o tom, do jaké se přihlásíš a jak si byl ve výsledku spokojen s organizací, lidmi kolem a celkovým průběhem téhle show?

Soutěž Česko Slovensko má talent je jednoznačně originální formát, takže nebylo nad čím přemýšlet. Čím více se blížila soutěž ke konci a čím méně nás bylo, tím lepší organizace ze strany produkce byla. Ke konci soutěže sem si mohl říct třeba o kafe se třemi cukry do šatny a bylo mi vyhověno. Kdybych si to takto poručil na prvním castingu, dostal bych maximálně jeden cukr :-) .

3) Věřil si, že se v soutěži dostaneš až do finále? Přece jenom humor a magie jsou dost specifické disciplíny, které nemusí oslovit tak velké množství lidí jako je například klasický zpěv. Dorazit na casting byl tvůj nápad?

Věděl sem, že se to buď líbit bude a nebo to bude naopak propadák. A právě po prvnim castingu jsem měl dojem, že sem nebyl pochopen :-) . Později jsem věřil, že to bude maximálně semifinále. To, že sem dorazil na první casting byl nápad mého kamaráda Ondřeje Pšeničky jakožto velkého teoretika přes kouzla a mého osobního rádce.

4) Nejen já si pamatuju ještě tvoje videa na Streamu, kde si jako Ríša Tajný bavil tisíce lidí. Pokud si dobře vzpomínám, až tak moc kouzel a trapnomagie v nich nebylo. Proč si se rozhodl tenkrát přestat?

Určitě hlavním důvodem byl nedostatek času a už sem měl prostě jiný starosti než točit videa na internet. Např. chytat lelky nebo hrát počítačový hry :-) .

5) Většina umělců a bavičů má nějaký ten vzor a zdroj inspirace. Znáš vůbec někoho, kdo by se ať u nás nebo ve světě věnoval tomu, co momentálně děláš ty? Dokázali by podle tebe trapnomagii pochopit například i v Las Vegas? Američané mají přece jenom trošku jiný smysl pro humor.

Naopak. Tohle je přesně to, co oni můžou. Tenhle styl zábavy je v Americe velmi populární. A nejenom tam, ale po celém světě! Stačí vyjet za hranice. U nás to lidi neznají, proto se to snažím u nás prosadit. Kouzelníků – bavičů, kteří dělají tento styl je opravdu mnoho. Každej to dělá po svym. Většinou se tomu říká Stand-up comedy magic a já to přejmenoval na trapnomagii :-) .

6) Jak moc velkou roli hraje ve tvých vystoupeních improvizace? Trénuješ svou show a jednotlivé skeče například nejdřív doma na nejbližších známých, než dáš svou kůži tzv. na trh?

Doma se moc trénovat skeče nedaj. A na kamarádech taky ne. Jejich reakce jsou při nejmenším zavádějící. Kdyby se tak zrcadlo umělo smát :-) Nejlépe to chce plný sál diváků, kterým to chce naservírovat přímo pod nos a čekat na jejich reakce. Pak se teprve uvidí, zda-li ta věc funguje nebo ne. Už tohle je trošku improvizace. K té hlavně dochází v situaci, když si na jeviště vezmu někoho z publika.

7) Bylo fajn vidět ve finále ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT moje nejoblíbenější kousky, které jsem ve tvém vystoupení viděla například už v pořadu Na stojáka televize HBO. Nebojíš se ale tak trošku toho, že teď budeš vymyslet už něco úplně nového? Teď už by někdo ty karty do vzduchu při kouzlu „Střelba na kartu“ vyhodit nemusel…

A to je právě dobře. Rád vymejšlim nový věci, a to mě na tom baví. Karty mi už sice nikdo nevyhodí, ale aspoň nebudu mít takovou spotřebu karet :-) .

8 ) Přece jenom jsme server pro holky, takže se tě určitě musím zeptat na to, zda-li lze doopravdy holku sbalit na vtip a kouzlení? Show nám prezentovala i tvůj vztah s Verunkou, který ti moc přeju. Dají tedy ženy na kouzla a nechceš z Verčy udělat svou asistentku?

No jednou sem to kdysi před pár lety zkoušel. Tehdy sem k jedný holce přišel, vzal jí tužku z ruky a strčil sem si jí do nosu a vytáhl uchem jako největší machr. A ona mi řekla: “Tak si jí už nech” a odešla. Tak to moc nefunguje. Ale s Verunkou to bylo ouplně jinak :-) . Ona je vlastně takovou mojí asistentkou. Sice né tou na jevišti, ale po mém boku, mimo jeviště. K tomu co dělám, má velký pochopení a dokáže mi hodně poradit. Některé hlášky ve finále mám od ní :-) .

9) Blíží se nám Vánoce. Nakupuješ už dárky a co si sám přeješ pod stromeček? Nějaké gumové hrdličky, pískátka, čínské kroužky (nespojené) nebo třeba nový kufřík? Na tom tvém je přece jen už vidět, že se kouzlení věnuješ od dětství :-) .

Patřím mezi 85 % populace, která shání dárky až na poslední chvíli (těch 85% sem si vymyslel). Gumových hrdliček a pískátek mám už dost. Ale teď mě napadá, co taková gumová pískací hrdlička :-) .

10) Mockrát děkuji za tvůj čas a rozhovor. Díky a pokud chceš, můžeš našim čtenářkám závěrem sdělit vše, co jen chceš. Měj se kouzelně!

Já také moc děkuji! Čtenářkám portálu Kámoška.cz bych popřál krásný prožití Vánočních svátků, ať jsou kouzelné a plné smíchu a všem Vám přeji úspěšný Nový rok 2011.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář