Radoslav Banga aka Gipsy patří k české hudební elitě a nově přichází s nezávislým projektem Autentik, prostřednictvím kterého servíruje domácím posluchačům G-Funk styl. Z rozhovoru se dozvíš novinky o celém konceptu alba, jenž je ke stažení zdarma, o reakcích na domácí scénu a dalších věcech s tím spojených. A našel už Gipsy svou životní lásku? Hltej rozhovor s autentickým interpretem, který nabízí s každou svou písničkou a albem 100 % ze sta.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Rozhovor s: Radoslav Banga aka Gipsy

Radoslav Banga se svojí skupinou Gipsy.cz našli mezeru na hudební scéně

1) Ahoj, nejen jako člen skupiny Gipsy.cz, ale i jako jednotlivec patříš k hodně výrazným osobnostem hudební scény. Nyní přicházíš se svým sólovým projektem, se kterým si plníš vlastní sen. Tvoje předchozí tvorba před projektem Autentik nebyla na 100 % nezávislá?

Když člověk vydává pod nějakým labelem nebo producentem, nikdy není 100% nezávislý. Vydavatel nemůže vydávat nahrávku, aniž by na tom nechtěl něco vydělat. Autentik nespadá pod žádný label, a proto jeho forma není ničím omezena.

2) G-Funk není v ČR dvakrát známý žánr. Jak si se k němu vůbec dostal a proč zrovna g-funk? Osobně mě jako jediný představitel tohohle žánru napadá pouze Nate Dogg.

V roce 1995 jsem se seznámil s lidmi z Los Angeles a ti mě přivedli k g-funku. Líbilo se mi na něm, že na rozdíl od jiných odrůd hip-hopu byl především pozitivně naladěný a muzikálně mnohem živější než samplovaná hudba. Když jsem slyšel album Regulate g-funk era od Warenna G, totálně jsem si ten zvuk zamiloval. Bylo to úplně jiné, než všechno ostatní. Líbivé, příjemné a zároveň temné stejně jako Long Beach..

3) V nedávném rozhovoru si směřoval kritiku na adresu lidí jako Orion nebo DJ Wich. Druhý zmíněný na svém Twitteru dost ostře reagoval a pro drsnější slova nešel zrovna daleko. Čekal si takovou reakci? Doopravdy si myslíš, že hip-hop u nás (třeba i v podání těhle interpretů) už není autentický?

Jsem rád, že má slova vyvolala takové reakce. Znamená to totiž, že ještě stále mají nějakou váhu. Ono ne nadarmo se říká, že potrefená husa nejvíc kejhá. Než  hip-hopeři v Čechách vytušili, kolik peněz se dá vyvařit z rapu, každý tvořil tak, jak to cítil. Nebyl tam žádný výdělečný záměr. Neuměli jsme si to představit. Ale dneska je to úplně naopak. Rapeři říkají to, co chtějí lidi slyšet. Jinak by se neprodali a oni to ví. Většina z nich mě napadá za Gipsy.cz. Ale já nikdy netvrdil, že Gipsy.cz jsou hip-hop. Každý věděl, že jdu dělat showbussiness. Tak proč Mcees machrují s hip-hopem? Už ho dávno nedělají.. Každý má svou cenu.

4) Album Autentik si se rozhodl dát zdarma ke stažení. Mě by stejnak zajímalo, jestli se našel někdo, kdo by dobrovolně přispěl? V Americe je to běžná praxe, ale v ČR si jeden z prvních. Podle ankety na tvém webu to nevypadá tak špatně.

Každý by měl pochopit, že v případě Autentiku je mi docela jedno, kolik na tom vydělám. To, že mi už pár lidí přispělo, je znamení, že to dělám dobře. Ale to nejpodstatnější je, že z toho mám opravdu radost, a že mě to baví.

5) Při pohledu na takového Rytmuse se ani nedivím, proč si se rozhodl vydat album, které si na nic nehraje a nabízí realitu, zkrátka 100 % ze sta. Co říkáš na aktuální stav hudební scény u nás, nenašel by se ještě někdo, kdo se má k hudbě stejně jako ty? Co říkáš na návrat skupiny DeFuckTo a jejich novou desku?

Nejprve bych chtěl říct, že na scéně je pár opravdu dobrých interpretů. Jsou tu lidi, co si zachovali svou tvář, kašlou na trend a nejsou to jen DeFuckTo ( můj big respekt ). Líbí se mi, jak to dělají BPM, Inside Kru nebo třeba Pio Squad. Rytmus už dlouho připravoval svůj krok mimo žánr a já jsem dlouho čekal, jak dlouhý krok to bude. Myslím si, že tak trochu přešlápl. Ten track s Tinou už je asi příliš. Připomíná mi to můj duet s Ewou Farnou. Měli jsme dobrou myšlenku, ale bylo to fiasco.

6) S Gipsy.cz připravujete novou desku. Dořešila se už situace ohledně ukradených songů kvůli hostingu Banán? Jak daleko s deskou jste a kdy se na ní mohou fanoušci těšit?

Ta situace vyřešená doposud není. Žádné řešení neexistuje – jen prevence. Album Gipsy.cz se buduje postupně, brzy v rádiích naši fanoušci uslyší náš nový singl. Deska bude na světě v září. Prozradím jen tolik, že zvuk půjde hodně do breakbeatu a rapu. Cikánské housličky už se nabrousily. Vojta je můj hardcore houslista.

7) Přece jenom jsme server pro holky, takže je mojí povinností zeptat se, zda-li Radoslav Banga už našel životní lásku a jaké ženy mu imponují?

Životní láska se nehledá – tu si musíte umět vytvořit. Pokud ji člověk hledá, nikdy ji nenajde. Já tu svou mám a moc ji miluji. Verča je skvělá holka, nikoho lepšího jsem nikdy nepotkal. A jaké ženy se mi líbí? Těžko říct. To je tak složitá šifra, že to nedokážu definovat. U Verči se mi líbí všechno. Že je milující, ale ctižádostivá. Že je hodná, ale ne hloupá. Že je naprosto má, ale navždy svoje. Je stejná jako hudba.

8 ) Pokud chceš, můžeš závěrem ponechat na našem webu vzkaz všem tvým fanouškům a fanynkám, které si tenhle rozhovor přečtou.

Lidi, mám vás rád. Ať už mě nenávidíte, milujete nebo jsem vám ukradený, bez vás nedokážu existovat.

Já mockrát děkuji za ochotu a přeji hodně štěstí, zdraví a úspěchu nejen v muzice.
Chceš vědět víc o projektu Autentik? Navštiv oficiální web na www.radoslavbanga.cz

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář