Zpovídala jsem nejhezčího muže z Ordinace v růžové zahradě a dozvěděla jsem se několik velmi zajímavých novinek. Petr Vágner zkrátka miluje adrenalin, což se velmi pozitivně odráží na jeho životním stylu. Pokud tě zajímá, co je u tohoto moderátora a herce nového, určitě by ti neměl utéct následující rozhovor. Dozvíš se například, jak Petr zvládá roli taťky a jak se dostal ke svému milovanému parašutismu.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Rozhovor s: Petr Vágner

Petr adrenalin a sportování miluje! Autorka fotografie: Markéta Šindlerová

1) Ahoj Petře! Osobností, které by měli tak všestranné zaměření jako ty, je velmi málo. Hraješ, moderuješ, dabuješ a k tomu zvládáš třeba i extrémní sporty. Začnu asi trošku netradiční otázkou, ale je vůbec něco, co ti doopravdy nejde? Zkrátka oblast, ve které se necítíš.

No pár oblastí by se určitě našlo. :-) Nebudu si ale dopředu zavírat někam dveře, takže diplomaticky to řeknu asi takhle – z fyziky bych pravděpodobně neodmaturoval. Myslím si totiž, že většina věcí se dá alespoň částečně v rámci možností naučit, i když jsi na ně tak trochu dřevo. :-)

2) Okusil si pořádnou dávku adrenalinu na České Miss a u některých úkolů bylo vidět, že ti zrovna nesedí. Mě ale zaujal seskok padákem – máš jich za sebou stovky. Jak si se k parašutismu vůbec dostal?

Před mnoha lety, kdy byl takový ten komerční parašutismus teprve v plenkách, jsem někde viděl leták. Přihlásil jsem se, absolvoval kurz, tenkrát ještě s úplně jiným vybavením než se používá dneska, a od té doby jsem tomuhle sportu propadl. Nedávno jsem si spočítal, že už je to minimálně 12 let, co skáču!

3) Dokážeš se někdy vůbec zastavit a lenošit? Jseš třeba takový ten typ, který už teď plánuje dovču?

Na zastavení a lenošení moc času nemám, když už mám někde pauzu, tak se kdekoliv na chvilku natáhnu a dospávám, co můžu. Vozím si s sebou v autě dokonce i peřinu a polštář.:-) A dovolenou dopředu určitě neplánuju už z toho důvodu, že naše profese je nevyzpytatelná a práce mi přijde třeba jen den dopředu. Takže většinou jezdíme s rodinou na nějaký last minute v době, kdy jsou divadelní a natáčecí prázdniny – to si vezmu dovolenou jen na Frekvenci a na Óčku.

4) Před nedávnem si začal blogovat, což je pro fanoušky vážně super. Najdeme tě i na Facebooku. Nebojíš se ale trošku o svoje soukromí? Kde jsou podle tebe limity toho, kolik o sobě člověk může českým médiím říct bez toho, aby to bylo použito proti němu.

O soukromí se nebojím, nemyslím si, že bych byl takový ten typický „ukazovač“ bytu, šatníku, nechával se někde „nachytat“… Každý má ty limity někde jinde a nemám nic proti těm, kdo takhle s médii komunikují, ale já mám přece jen rodinu, která nemůže za moji profesi, takže se je snažím uchránit před mediálním tlakem. Rád se podělím o zážitky ze zajímavých akcí, napíšu do blogu, co mě zaujalo, co jsem zažil a odpovím na většinu mailů nebo zpráv na facebooku, ale myslím, že tady pro mě končí ta hranice, dál už moc lidí nepouštím.:-)

5) V pořadu Inbox se potkáváš s pestrou škálou muzikantů a skupin. Z vlastní zkušenosti se asi shodneme na tom, že rozhovor s takovou LuŠtěLou je pořádný zážitek. Na jaký hudební styl je ale naladěn Petr Vágner a jaký plakát měl v patnácti letech nad postelí?

Je pravda, že za ty tři roky už jsem tam měl opravdu „kde koho“, ale to mě právě na tom pořadu baví. Poznal jsem tak spoustu lidí, se kterými bych třeba normálně neměl šanci se potkat a dokonce jsem si s pár lidmi padl do noty tak, že se dál vídáme. LuŠtěLa byl opravdu zážitek, ale dobrý moderátor musí zvládnout i takovéhle výzvy.
Poslechnu si rád cokoliv zajímavého, nemám nějak vyhraněný vkus. A jaký jsem měl plakát nad postelí už si moc nepamatuju, ale tipl bych to spíš na nějakého Jeana Clauda van Damma, Arnolda Schwarzeneggera a podobné svalovce a ve walkmanu mi hrál asi Elán, jako tenkrát všem.:-)

6) Hodně fanynek tě pravděpodobně zná i ze seriálu Ordinace, kde reprezentuješ povolání, které je samo o sobě také dost adrenalinové. Dokážeš si sám sebe představit jako člena záchranky v reálném světě? Nějakou průpravu k tomu dle našich informací už máš.

Za pár dní bych měl absolvovat celý den s pravými záchranáři, tak se na to moc těším a uvidím, jestli tam k něčemu budu. Už nám za sebou pár kurzů a musím říct, že dneska už mě ani nenapadne nezastavit u bouračky, nepomoct člověku, kterému se udělá zle v obchodním domě nebo když se někomu něco stane na ulici.

7) Závěrem bych se chtěla zeptat, jak si dál užíváš jednu z nejdůležitějších rolí v tvém životě – roli tatínka? Jak se těšíš na to, až ti dcera začne za “pár” let vodit domů nápadníky? Budeš taťka postrach?

Roli tatínka si užívám moc. Než přišla, ani jsem si nemyslel, že na ni někdy budu připravený, ale musím říct, že nic lepšího se mi nemohlo stát. Malá je úžasná, je už ve věku, kdy si s ní „pokecám“, vymýšlíme si nové hry, ale taky má už svoji hlavu a umí si prosadit svou. Co bude za pár let, netuším, ale doufám, že si bude vybírat tak, abych nemusel nikoho odhánět.:-)

Mockrát děkuji za rozhovor a pokud chceš něco sdělit čtenářkám serveru Kámoška, je to tu tvoje!

Asi jen to, aby chodily do divadla, i tam se dá skvěle pobavit a třeba naši Vyhazovači v Divadle Radka Brzobohatého jsou bezkonkurenční a zatím nikoho nezklamali. :-)

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář