Finalista pěvecké show X Factor (rok pořádání 2008) popovídal s Kámoškou o mnoho zajímavých věcech včetně jeho domova, koníčku jménem jídlo a v neposlední řadě pochopitelně také o hudbě.  Ondřej Ruml aktuálně připravuje nové album , takže se máš rozhodně na co těšit. V rozhovoru došlo také na drby a pomluvy, které o něm čas od času nějaký bulvární plátek vypustí. Co na to Ondřej?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Nedávno se mi jedna kamarádka přiznala, že je gastrosexuál. A já si uvědomil, že jím vlastně jsem také!

Nedávno se mi jedna kamarádka přiznala, že je gastrosexuál. A já si uvědomil, že jím vlastně jsem také!

1) Ahoj Ondřeji, předem moc děkuji za ochotu k poskytnutí rozhovoru a hned začnu otázkou na tvůj aktuální pracovní den. Co ti zabírá nejvíce času – muzikály, příprava desky, koncerty či něco jiného?

Momentálně asi nejvíce příprava desky. Pracuju na ní už skoro dva roky a co se týká hudby, je téměř vše hotové. Ted ale přichází na řadu ta finální část, pro mě méně příjemná. Myslím tím veškerou administrativu, propagaci, distribuci atd. Ale nebudu na to sám, tak to snad zvládneme. Taky začínám pracovat na klipu. Je toho opravdu hodně. Rád bych, aby deska byla na podzim v obchodech.

2) Léto je tady – plánuješ nějakou dovolenou, například do nějaké stejně divoké lokality jako byla Afrika?

Já to beru tak, že už jsem letos na jedné dovolené byl a tou byla právě ta Afrika. Takže pokud o prázdninách zbyde nějaký čas, pojedu s kamarádama z kapely TOP Dream Company na vodu. Myslím si, že jet dvakrát za rok na drahou dovolenou je zbytečný přepych… i když by se mi to asi líbilo :-) . Příští rok ale plánuju Srílanku na kole se stanem. Kamarádka tam letos byla a říkala, že to tam je překrásný. Skoro žádní turisté a přívětiví lidé.

3) Už od malička žiješ hudbou. Máš čas alespoň rekreačně provozovat nějaký sport? Sleduješ v televizi aktuální fotbalové šílenství nebo to jde mimo tebe?

No jasně, od malička žiju hudbou. Teda, zkoušel jsem různé sporty, s tátou jsme lezli po skalách. Také jsem hodně plaval a trochu jezdil divokou vodu na kajaku, ale nakonec mě zcela pohltila hudba.. Ono se taky špatně hraje na banjo, když máte zlomenou ruku. No, a ten fotbal…? Jde to uplně mimo mě. Víte, já bydlím ve Vršovicích kousek od Bohemky a když ty lidi pak slyším, jak jdou po ulici a řvou, a myslí si, že právě ONI jsou ti mistři… co na to říct? Někdo říká, že je to snad tak lepší. Že si vybijou agresivitu a pak už nikomu neubližujou. Tak snad. Ne, ale musím říct, že když občas vidím v televizi nějaký slavný zahraniční tým a vidím, jak ti chlapi běhají a jak do toho opravdu dají všechno, musím smeknout. To je opravdové umění, skoro jako sledovat tanec.

4) Mnoho tvých fanoušků si velice dobře pamatuje tvou interpretaci písně Don´t Worry Be Happy, která je ve tvém podání zkrátka super. Byl si se na Bobbyho podívat, když byl znovu v Praze? Slyšel si už jeho nové album VOCAbuLarieS?

Samozřejmě, že jsem si to nenechal ujít. Bylo to krásný, obzvlášt se mi líbilo, když improvizoval s Danem Bártou, to se jim fakt moc povedlo. Jinak jsem byl ale trochu zklamaný z reakcí publika. Bobby McFerrin na svých koncertech zapojuje a vybízí diváky, aby s ním zpívali a společně vytvářeli ipmrovizované hudební celky. To ví přece každý, kdo se na takový koncert vypraví. A já měl najednou pocit, že všude kolem mě jsou jen samí velmi bohatí a k smrti znudění lidé, kteří si tam pravděpodobně jen přišli ukázat své nové obleky a róby. No prostě, když jim Bobby předzpíval nějaké téma a pokynul jim, aby ho zopakovali, ozvalo se jen tupé mlčení. Asi se všichni navzájem před sebou najednou styděli. Jinak si to nedovedu vysvětlit :-) . Kamarádi, co byli na Bobbym v Ostravě, mi potvrdili, že tam s ním normálně publikum zpívalo. Jinak album VOCAbuLarieS už jsem si koupil, ale ještě jsem nenašel vhodnou chvilku, abych si ho v klidu poslechl.

5) Sám si prošel soutěží X-Faktor, přičemž na podzim plánují naše dvě největší televize talentové show v podobě Talentmanie a Česko Slovensko má talent. Budeš soutěže sledovat? Nemyslíš si, že je to stále to samé dokola?

Já na to moc nekoukám. Párkrát jsem si na netu pustil toho Mira Šmajdu z poslední Superstar a moc se mi líbí. Nebál se riskovat. Vždyt on v těch přímých přenosech zpíval tak těžký písničky! A navíc nemá zbytečný kecy. Víte, já obdivuju vysoké hlasy. Tím to moje zpívání vlastně pořádně začalo. Někdy ve čtrnácti letech mi kdosi pustil zpěváka jménem John Cowan. A já, který do té doby poslouchal jen Nedvědy, Lenku Filipovou, Roberta Křestana a ABBU, jsem najeddnou chtěl zpívat, jako on. No, a Miro mi ho tak trochu připomněl. Otázku „Nemyslíš, že těch soutěží je už nějak moc a pořád dokola?“ dostávám celkem často. Je dobré si uvědomit, jaký je hlavní cíl takových soutěží. Najít talent? To by byla nivní představa. Věřte mi, žádná televize nebude vysílat takovou soutěž, pokud si nebude jistá všeobecným zájmem a vysokou sledovaností. Momentálně u nás k obrazovkám nejvíc lidí přitáhne reality show.

6) Internetem prolétly tvé fotky na Pionýrovi, na kterého jsi musel sednout z důvodu krádeže světel na tvém autu. Mě by zajímalo, do čeho nejdražšího si ze svých „hudebních“ peněz zatím investoval? Utrácíš nejvíc za bydlení, techniku, oblečení nebo máš snad nějaký jiný stimul?

Nedávno se mi jedna kamarádka přiznala, že je gastrosexuál. A já si uvědomil, že jím vlastně jsem také. Ono to sice nevypadá, ale já opravdu rád jím a utrácím za dobré jídlo a pití. Bohužel mám často problém najít restauraci, kde by mi chutnalo. Takže když je čas, vařím si doma sám tak, aby mi to chutnalo. Pak taky asi hodně peněz utrácím za muziku. Nejvíc mě asi zatím stála moje deska, do které jsem už investoval opravdu hodně peněz. Teda, nejenom peněz :-) .

7) Jak často máš čas podívat se domů za rodinou? Jsi například v kontaktu se svými kamarády z dětství?

Včera jsem zrovna byl v Jablonci. Jezdím tam tak jednou za měsíc, mám to tam rád. Vždycky se celá rodina sejdeme na oběd a večer jdu s bráchama na pivo do Woka. Tam je to Doma. Je ale pravda, že po několika dnech utíkám zpátky do Prahy. Přece jen, to hlavní zázemí, tu noru, do který vždycky rád zalezu, tu mám v Praze.

8 ) Když jsem hledala nějaké drby a bulvární titulky, narazila jsem na strašně moc zmínek o tvé vychrtlosti. Jsi hubený už od malička? Jaký máš konkrétně vztah k jídlu – snažíš se jíst zdravě, přejíš se někdy a co jíš nejradši?

Nejoblíbenější jídlo nemám, snad možná kachna se zelím a bramborovým knedlíkem od mojí babičky Ludmily a nebo slepice na paprice taktéž babiččina. Nebo ty její polévky! Hm… Ale jinak, jak jsem už řekl, miluju jídlo a vůbec veškerou konzumaci :-) . Hubenej jsem od malička, už v pubertě se mi ve škole smáli, že jsem Dachau a já nevím co všechno. Jít se školou do bazénu bylo taky skvělý. Mám prostě rychlej metabolismus. A taky práce, kterou dělám, mě nikdy nenechá v klidu. Ale už to tak neřeším, já se cítím dobře. Vyběhnu kopec, odzpívám hodinu a půl koncert s TOP Dream Company, k tomu solový koncert, odehraju tříhodinové představení ve Státní opeře. A tak pořád dokola. Někdy mě ty kecy o drogách a anorexii už trochu unavujou, ale někdy je to zase docela legrace. To když se začne nad mou „vychrtlostí“ pozastavovat někdo s nadváhou. To potom nastavuju zrcadlo :-) . Ale k tomu bulváru. Můžete si všimnout, že tyhle noviny mají asi čtyři základní témata, která aplikují podle potřeby na různé lidi. Anorexie/rakovina, nevěra/sex, drogy/alkohol, svatba/dítě. Všimněte si, že jde většinou o negativní témata, až na tu svatbu a dítě. Lidi to prý chtějí číst. Ach jo, lidi, neblbněte! Takové čtení vám nic hezkého nepřinese.

9) Přece jenom jsme server pro ženy, takže se musím zeptat. Co musí žena mít, aby zaujala Ondřeje Rumla? Je něco, co u nás nedokážeš vystát? Nemusí se jednat pouze o povahu, ale klidně i o vzhled.

Nelíbí se mi, když je žena vulgární…, nebo když vidím, že není upřímná. Jinak, ženy jsou přece všechny krásné. Ale já miluju jen jednu.

10) Děkuji moc za rozhovor, přeji hodně štěstí a pokud chceš, můžeš závěrem napsat cokoli našim čtenářkám. Je to už jen Tvoje!

Milé čtenářky Kámošky. Ať je pro vás Kámoška nejen kámoškou, ale třeba i přítelkyní. Nedopusťte ale, aby vám Kámoška nahradila skutečné přátele :-) .

Tip Kámošky: Navštiv zajímavé stránky spojené s Ondřejem Rumlem

www.ondrejruml.com – oficiální stránky Ondřeje Rumla
www.kudykam.net – oficiální stránky muzikálu, ve kterém Ondra hraje Martina
www.topdream.org – oficiální web skupiny TOP Dream Company

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Míla

    Příjemný rozhovor se skvělým člověkem mě moc potěšil,ano takový je Ondra upřímný , lidský , důsledný , milý – jak jsme rádi my všichni co ho známe že ho máme . moc pozdravů ……..

  • Jana Hviezdová

    Aj ja som rada, vždy som šťastná, keď počujem noviny o mejich najoblúbenejších hviezdach!

  • Johanka

    Díky! Jeden z nejlepších rozhovorů, které jsem kdy s Ondřejem četla… Díky Ondřejovi a díky také redaktorce, která rozhovor skvěle “vedla”.