Miroslav Šimůnek je sympaťák s věčným klukovským pohledem, který si získal mnoho fanynek, které když mohou, nespustí ho z očí. My ti proto přinášíme exkluzivní rozhovor s Mirkem, kde se dozvíš něco o jeho bohatém profesním životě, ale i osobním a třeba se dozvíš i to, co jsi o něm doposud nevěděla a co tě možná překvapí. Jsi zvědavá, jaké otázky jsem Mirkovi položila a jak na ně reagoval? Přečti si následující rozhovor.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

e zkratce jsem si ověřil, že mám v sobě vše, co člověka dělá člověkem.

Ve zkratce jsem si ověřil, že mám v sobě vše, co člověka dělá člověkem.

1) Ahoj Mirku, předem ti děkuji za tvůj čas, který sis na rozhovor udělal. Nebudu zdržovat a ihned přejdu k otázkám. Když jsem si prohlížela tvou biografii, nestačila jsem se divit, kolik profesních aktivit máš již za sebou. Herectví i moderátorství je u tebe známé, ale možná mnohé překvapí, že máš zkušenosti v modelingu i herectví v zahraničí a kromě toho ovládáš i několik cizích řečí. Mohl bys mi prosím krátce popsat, jaké cesty tě vedly do zahraničí a k těmto profesím? Myslíš si, že v porovnání s Českem je vytváření kariéry v zahraničí snazší?

Ahoj. Není vůbec zač. Rád odpovím (jen pravdu a nic než pravdu :-) ) na cokoliv, zvlášť na takovou otázku. Jedinou cestou, která mě k nim vedla, byla touha. Touha po poznání. Po prozření. Touha setkat se s lidmi, co mají podobný cíl a snaží se ho dosáhnout. Touha poměřit se s lidmi na celém světě ve stejném oboru a zjistit, jak těžké to je zvítězit sám nad sebou. Tvrdě si vybudovat kariéru od píky a zakusit mnoho porážek, které vedou k životnímu nadhledu. Kariéra v zahraničí se z mnoha důvodů pochopitelně buduje daleko hůř než v Čechách.

2) Jaká profese tě v celém kariérním životě láká/lákala nejvíce? Na čem momentálně pracuješ a kde tě mají možnost fanynky vidět?

Láká mě vše, co dělám a zároveň i miluju. Tato práce mě doslova naplňuje. Herectví na televizní obrazovce, na divadelních prknech a moderování. Každá z nich má své specifické podmínky, pravidla, zákulisí. Kdokoliv mě může vidět v televizním seriálu Cesty domů, v divadelních hrách Oscar a Dívčí válka a samozřejmě na jakékoliv společenském programu, který moderuju po celé naší republice.

3) Ráda bych se tě také zeptala na tvůj osobní život. Má modeling spojitost s tím, že tvými partnerkami jsou nejčastěji modelky? Nebo je to souhra náhod a vyloženě je sám nevyhledáváš?

Jako každému muži, i mně se líbí přirozené, půvabné a krásné ženy. Velmi často moderuji módní přehlídky a právě tam se setkávám s takovými dívkami. Práce ale není tou jedinou spojitostí. Ze životních zkušeností volím partnerky, které mají podobné pracovní zájmy a zkušenosti, o kterých můžeme diskutovat, radit se a bavit. Nejsem zastáncem přísloví, že partnerka má být ze zcela jiné branže, než partner. Naopak.

4) Není to tak dlouho, co jsme se mohli v bulvárních plátcích dočíst, že jste s Ivetou Bartošovou údajně více než kolegové. Bylo na tom něco pravdy, nebo to byl spíše bulvární výmysl? Pokud se jednalo o novinářskou kachnu, tušíš, kde se tato fáma vzala?

Byly jsme skutečně pouze kolegové a jsme přátelé už přes deset let. Moderoval jsem pro ni večer křestu jejího CD a na to tato fáma byla navázána. Vím přesně od koho byla převzána a z jakého popudu lidského charakteru vznikla. Samotní novináři nalétli na dezinformaci jisté osoby a tudíž i její pomstychtivosti, či taktice. Zarazilo mě však, že tuto falešnou informaci převzala i jedna komerční televize.

5) Jak vypadá tvůj současný život. Jsi zadaný, nebo jsi single? Co je při výběru partnerky pro tebe nejdůležitější a jaký typ ženy má u tebe zaručeně šanci?

Žiju pro svou práci a naprosto mi to vyhovuje. Když nepracuju, pracuju přesto. A když už nemusím pracovat ani pracovat, pak se velmi rád sejdu s přáteli, zajdu si zacvičit, udělat něco pro radost. Nejdůležitější jsou pochopitelně sympatie. Nemám žádný vyhraněný typ. Život to dokáže zařídit tak, že nakonec bývá partnerkou odlišná osobnost, než jsme si naivně vysnili. Ale mám rád extrovertní dominantní typy na veřejnosti, přirozeně submisivní v soukromí. Silné osobnosti. Mám rád veselé lidi obecně, co dokážou jen pohledem rozzářit duše ostatních. Stejně tak jako tajemno a skrytou touhu. Takové ženy mě opravdu zajímají. Zaručeně šanci má šanci taková, se kterou mi je jednoduše dobře a velmi rád s ní trávím volný čas.

6) Když jsme u těch vztahů, ráda bych se tě zeptala, zda plánuješ v brzké či vzdálené budoucnosti rodinu? Dočkáme se někdy zprávy, že je na světě malý Šimůnek?

Touha po rodině je přirozenou součástí každého člověka. Ani u mě to není výjimkou. Je otázkou v jak vzdálené době to bude. Věci se většinou dějí jak mají a otázku rodiny nechávám na přirozeném vývoji a sledu událostí života.

7) Nyní bych ráda přešla k jiné otázce, jelikož jsem tě otázkami o vztazích „potrápila“ dost. Opět to není tak dlouho, co jsme se dozvěděli, že si absolvoval operací očí, což byla nejspíš otázka zdraví. Ale zajímalo by mě, zda máš kladný či záporný vztah k operacím, které vylepšují vzhled? Absolvoval jsi někdy plastickou operaci, nebo menší kosmetickou úpravu?

Onehdy jsem byť na okamžik přemýšlel o úpravě nosu. Jeden americký režisér mě během pár vět vyvedl velmi rychle z důvodu, proč to nedělat. Od té doby jsem o tom ani vteřinou nepřemýšlel. Jsem ovšem ve fázi života, kdy mě naštěstí nic vzhledově netrápí. S přibývajícím počtem let na kontě života je možné, že takové myšlenky vzniknou. Nikdy neříkej nikdy. Vzhled a jistá kultivovanost je součástí profese, které se věnuji a která úzce spolupracuje s veřejností, a tudíž má velmi blízko k inspiraci druhých. Konfrontace s veřejností je součástí každého dne ač chcete nebo ne. Pokud tedy taková operace pomůže komukoliv ke zvýšení sebedůvěry, či odbouráni mindráku a tím pádem i lepší život, nejsem proti. I když vím, že každý operační zákrok do těla je pro tělo samotné zaručeným fyzickým i duševním šokem.

8 ) Dále bych se tě ještě ráda zeptala, jakým způsobem si udržuješ svou fyzičku? Máš nějaký tajný recept na to, že ses skoro vůbec nezměnil, alespoň, co jsem mohla porovnat na fotografiích? A bez jaké sportovní aktivity by ses neobešel? Zároveň mě i napadlo, zda máš zkušenosti s adrenalinovými sporty, popřípadě jakými?

Děkuji za kompliment. Už mnoho let volím pouze posilovnu a občasný rekreační sport jakým je třeba tenis, u něhož si se odreaguju. V posilovně trávím jen kolem čtyřiceti minut, protože jsem si uvědomil, že nežiju proto, abych cvičil. Adrenalinové sporty ve skrze nemusím. Ani nevím proč. Tak to prostě mám a pravděpodobně to tak bude i nadále. Pár takových sportů mě ovšem přirozeně láká.

9) Ještě bych na tebe měla jednu otázečku, která je už předposlední. Dokázal by ses nějakým způsobem popsat, co se týče tvého celku i povahy? Co sám na sobě dokážeš ocenit a naopak? Existuje u tebe něco, co se ti na tobě samotném nelíbí a co naopak ano?

Samotná odpověď je odpovědí na několik odstavců a to jen povrchně pojatých. Ve zkratce jsem si ověřil, že mám v sobě vše, co člověka dělá člověkem. Od negativního po pozitivní, od maxima do minima. Od těch nejčistších charakterových vlastností až po ty zlé. Jsem za to rád, protože s tím vším můžu vyjádřit a zahrát co je na jevišti a před kamerou potřeba. Upřímně nevím, co bych ocenil. Možná houževnatost a vytrvalost, která je nám beranům vlastní. Nemám rád svou netrpělivost. Naštěstí s přibývajícími zkušenostmi roste. Nevhodnou vlastností pro život je naprostá upřímnost a důvěřivost. I přes velmi záporné zkušenosti si za těmito vlastnostmi budu stát a radši čelit nátlaku jak povrchních drbů a nesmyslných předsudků, tak i nátlaku a neobjektivní špínu bulvárních médií.

10) Na závěr bych ti chtěla moc poděkovat za příjemný rozhovor a za čas, který jsi mi mohl věnovat. Má opravdu poslední otázka zní, co bys rád vzkázal čtenářkám Kámoška.cz a taktéž i svým fanouškům?

Poděkování je na mé straně. Nejen za velmi milé a hodnotné otázky. Vám všem čtenářkám velmi rád od srdce přeji nejen spousty krásného a zajímavého čtení i nekonečné a hodnotné inspirace na tomto unikátním a příjemném serveru, ale také šťastný, rozzářený, veselý a takový život, jaký si jen přejete.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kámoška.cz

    Dobrý den Míro, rozhovor je již starší a bohužel osobní prezentace pana Šimůnka je již doopravdy nedostupná. Doporučuji tak Mirka kontaktovat přes Facebook.

  • http://www.libosovice.cz Míra

    dobrý den, internetové stránky, které uvádíte, jsou o půjčkách. Chtěl bych Vás požádat o zaslání správné adresy. Děkuji, Míra Vaněk