Úspěšný komik a moderátor, který se poprvé objevil v roce 2007 v pořadu Na stojáka, pokecal s Kámoškou nejen o humoru a zábavě. Vzhledem k tomu, že Miloš moderuje zábavnou show TV Prima s názvem Rande naslepo!, došla řeč i na lásku a vztahy. Smysl pro humor tomuto sympaťákovi rozhodně nechybí, takže se můžeš těšit na pěkně vykutálený Knorozhovor. A pokud by ti to nestačilo, doporučuji zajít na vystoupení Milošovo umělecké agentury KOMICI s.r.o.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Miloš Knor si moderování zábavné show Rande naslepo! doopravdy užívá!

Miloš Knor si moderování zábavné show Rande naslepo! doopravdy užívá!

1) Ahoj, pokud si dobře pamatuji, s bavením lidí si oficiálně začal v pořadu Na stojáka televizní stanice HBO, ve kterém vystupuje například i Iva Pazderková. Mě ale zajímá, kdy se v Tobě poprvé objevily bavičské geny? Byl jsi vykutálené dítko a postrach školních lavic, který rozesmává lumpárnami spolužáky?

To by měli spíše posoudit spolužáci a patrně i učitelé. Když se s nimi potkám, pozdravíme se a většinou i dáme do řeči, takže to se mnou asi nebylo tak hrozné… nedělal jsem vyložené vylomeniny, byl jsem spíš takový slovní provokatér. Například, když u nás suplovala nějaká paní (tehdy soudružka) učitelka, která zaskočila za svou kolegyni ve výtvarné výchově, ptala se, po skončení hodiny, kam si dáváme výkresy. Nikdo nic neříkal, jen já jsem se přihlásil, povstal a prohlásil: Lepíme je učitelkám na záda!

2) Tvůj humor je blízký obrovskému množství lidí. Máš ty nějaké oblíbené komiky a baviče, ať už z ČR či zahraničí, žijící či zesnulé? Kde vlastně hledáš inspiraci pro své fórky? Prý jsi komik s britským humorem – takže třeba Monty Python, Červený trpaslík apod.?

Pokud máš pocit, že je můj humor blízký obrovskému množství lidí, nebudu ti to vyvracet. Možná je to proto, že je takový normální. Prostě jsem pořád Miloš Knor z Rudolfova, což je těsně vedle Českých Budějovic. Možná, že ta normálnost ty lidi baví. Oblíbení komici? Mám rád skoro všechny, takže bych nerad kohokoliv vyzvedával. Inspiraci nehledám. Prostě přijde. Je všude kolem nás, stačí žít, dívat se a poslouchat. A že jsem komik s britským humorem? Někdo to o mně říká, ale já nevím. Když se diváci smějí, je mi jedno, jestli si myslí, že je to britské, české, polské, nebo jakékoliv. Když se baví, je to známka toho, že si rozumíme.

3) Jako za jedno z tvých nejpovedenějších vystoupení považuji Pohádku o 13-ti důchodech. Nebál jsi se, že někteří lidí (dejme tomu tak 22,08 % občanů) můžou na tenhle humor reagovat podrážděně? Myslíš si, že humor je ta správná cesta, jak se třeba angažovat ve společenských záležitostech?

Nebál. A mám-li být upřímný, ani jsem o tom nepřemýšlel. Udělal jsem to, co jsem právě cítil. Strašlivě mne iritovaly ty slogany o „obyčejných lidech“. Nikdo z nás totiž není obyčejný. Ani ty, ani já, ani nikdo jiný. Každý jsme originál a štve mne, když si někdo nechá vsugerovat, že je „obyčejný“. To je obyčejná pitomost. Nedělal jsem to, jako politickou agitku, i když si to někdo myslí. Už dříve jsem podobně rozebral ostatní politické strany. A kdysi v KnorTimu jsme sjeli úplně všechny. Přišlo mi však hodně mailů, kde mi lidé sdělovali, že kvůli pohádce půjdou (mnohdy prvně) k volbám, protože si uvědomili, že se necítí být „obyčejnými“. Tak, pokud měla Pohádka o 13-ti důchodech tento efekt (a navíc se ještě někdo zasmál), jsem spokojen.

4) Noční můrou každého baviče je moment, kdy po vtipu nastane takové ticho v sále, že můžeš slyšet tlukot vlastního srdce. Zkoušíš a ukazuješ své vystoupení nejdřív třeba nejbližším přátelům či manželce? Přece jen je asi dobré otestovat reakci, než jdeš s kůži na trh, nebo?

Tu a tam doma nastíním téma. Výjimečně to přečtu manželce. Ona je nekompromisní kritik. Třeba Pohádku jsem jí četl, ale většinou to vybalím rovnou na diváky. Jen oni jsou to pravé měřítko a kritérium. Nehledě na to, že spoustu věcí stejně dotvořím až na jevišti. Než začne představení, jdu si vždy s diváky popovídat. Prostě vylezu na jeviště a oznámím jim, že budeme začínat. Vím, nic originálního, ale mě to baví. Probereme, co je nového, co se kde a komu stalo atd. A oni se smějí a baví. A to zas baví mě.

5) Když jezdíš po vystoupeních s Komiky, lze nějakým způsobem najít rozdíly mezi mentalitou publika například v Praze a na Moravě? Jsou města, ve kterých jsou lidé uvolněnější?

Myslíš s KOMIKY s.r.o., že? Já takový rozdíl nevidím. Když si ti lidé koupí vstupenku, tak ví, na co jdou. Jsou tam rádi a vědí, co je „čeká“. Takže, ne, hraju rád všude. Rozuměli nám i v Bratislavě a to je cizina!

6) Od lidí bavících ostatní se vždy a za každé situace počítá s dobrou náladou. Co tě dokáže opravdu rozladit a zničit celý den?

To se mi nestává. Když mi chce někdo zničit den, nebo náladu, vracím mu to s klidem a úsměvem tak dlouho, dokud nezničím já jeho. A to mi zvedne náladu.

7) Tvoje schopnost střílet vtípky od boku se skvěle ukázala během moderování pořadu Rande naslepo! Jak je Ti tenhle koncept zábavné show blízký? Zdá se mi to, nebo je Tvé osobě tématika sexu a vztahů docela dost blízká?

Rande naslepo! je skvělá zábava. Je strašně fajn, když není žádný pevný text, jen otázky a odpovědi, které vypadnou z účastníků až ve studiu. Baví mne, že je to jen na mě, že můžu říkat co chci a co mne zrovna napadne. Tématika sexu a vztahů je blízká každému, jen se k tomu každý nechce přiznat. Používám tohle téma často a rád, ale nikdy nemluvím sprostě! Například báseň Šeřík, je celá o orálním sexu, ale nepadne tam jediné neslušné slovo, dokonce ani odborné názvy genitálií a přitom je tam všechno, i když to neřeknu ani slovo. Jediná výjimka je Pohádka o 13-ti důchodech, ale tam je to nutné. Sprosťárny se do pohádky prostě hodí.

8 ) Co ty a randění, na co se ti například povedlo získat srdce manželky? Jsi takový ten typ muže, který balil holky především na humor a vtípky?

Teď moc nerandím. Manželka mi to zakázala. A na co jsem ji získal? To opravdu nevím, to bychom se museli zeptat jí, ale ona zásadně nedává rozhovory.

9) Mockrát Ti děkuji za odpovědi a pokud chceš, můžeš závěrem sdělit něco čtenářkám Kámošky. Je to jen Tvoje!

Milé čtenářky a čtenáři, milé kámošky. Dívejte se na svět vesele, i když je to někdy k pláči. A když náhodou nebudete vědět, jak dál, pusťte si Rande naslepo! či Na stojáka, případně přijďte na OneKnorShow, nebo na představení KOMICI s.r.o. My vám už zvedneme náladu!!!

S komickým pozdravem

Miloš Knor
www.milosknor.cz

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář