V roce 2000 se stala Miss ČR. Modeling jí však neuchvátil tolik jako mixážní pult, za který zanedlouho usedla. Stala se oblíbenou dýdžejkou nejen u nás, ale i po světě a na kontě má spoustu úspěchů. Kromě toho moderovala i pořad Frisbee na hudební stanici Óčko TV či pořad Missí život na TV Public. V současnosti je maminkou dvouletého Olivera a již brzy se dočká dalšího přírůstku do rodiny. Řeč je samozřejmě o sympatické Michaele Salačové, s kterou ti přináším exkluzivní rozhovor.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

"Už po Miss jsem věděla, že se modelingu nikdy nebudu „vrcholově“ věnovat."

"Už po Miss jsem věděla, že se modelingu nikdy nebudu „vrcholově“ věnovat."

1) Ahoj Míšo, nejdříve bych ti chtěla poděkovat za souhlas s rozhovorem i za tvůj čas, který věnuješ mým otázkám. Ještě před tím, než přejdu k samotným otázkám, bych ti chtěla poblahopřát k dalšímu miminku, které čekáš a popřát jemu i tobě hodně zdraví. Jakpak si užíváš roli nastávající maminky? Už víš, jestli to bude holčička nebo chlapeček?

Ahoj. Roli maminky si užívám, dítě jsem si přála a toužila jsem po nějaké životní změně, která s mateřstvím přišla. Během uplynulých let jsem se velmi intenzivně věnovala několika profesím zároveň, budovala jsem si kariéru a v jeden moment jsem najednou začala toužit po klidu, změně a věnování se hlavně rodině. Zažila jsem toho za posledních 12 let tolik, že by mé zážitky vydaly na hezkou knihu☺ Takže si teď rodinného života užívám a těším se na další přírůstek, který očekáváme v říjnu a bude to opět chlapeček. Vždy jsem snila o velké rodině, ráda bych měla tři děti, takže jsem šťastná, že si tento sen plním. To ale neznamená, že se za pár let opět nevrátím do práce.

2) Před tím, než jsi porodila syna Olivera, jsi pracovala jako dýdžejka, jezdila jsi do zahraničí, hrála po klubech, moderovala pořady a měla jsi i jiné aktivity. Získala sis značnou popularitu jako dýdžejka u nás i v zahraničí. Je jasné, že rodina má rozhodně přednost, ale nechybí ti ten aktivní dýdžejský život plný mixování hudby a těch spokojených tváří pod pódiem?

Upřímně – ano, někdy mi ten život chybí, ale takových okamžiků je velmi málo. Když jsem s hraním začínala, věděla jsem, že to není práce, které se budu dlouho věnovat. Bylo mi jasné, že s hraním přestanu v momentě, kdy budu chtít založit rodinu. Práce DJe je velmi náročná a zvlášť pro ženu. Je velmi těžké tuto práci skloubit s normálním rodinným životem – o víkendech fungujete přes noc, spánkový deficit se musí někdy naspat. Hodně cestujete, od pátku do neděle nebýváte doma… A já během posledních let hrála opravdu hodně, každý víkend, a to někdy kombinace typu: pátek – Lisabon v Portugalsku, sobota – Ostrava. Bylo to náročné, vyčerpávající, ale bavilo mě to. Ale jednoho dne už jsem začala právě toužit po něčem jiném. Chtěla jsem trávit víkendy doma, s rodinou, dětmi. Proto jsem hraní nechala. Ale díky hraní jsem procestovala velký kus světa, poznala mnoho přátel a získala obrovské množství cenných zkušeností. Ráda na ty časy vzpomínám.

3) Než jsi nastartovala kariéru Djky stala ses v roce 2000 Miss ČR. Modeling a mixování hudby jsou dost odlišné profese a tak by mě zajímalo, co tě přivedlo k tomu vyměnit módní molo za mixážní pult? Byla to jen náhoda nebo jsi o tom už v minulosti snila a co tě na téhle profesi nejvíc přitahovalo?

V podstatě to byla jenom náhoda. Dříve jsem o elektronické hudbě moc nevěděla, začala jsem ji objevovat až někdy v roce 2002. A shodou okolností jsem se seznámila i s několika DJi, kteří mi navrhli, zda si hraní nechci zkusit. Zkusila jsem a zjistila, že mě to celé obrovsky zajímá a že je mi právě elektronická hudba hodně blízká. Proto jsem se rozhodla v hraní pokračovat.

4) Když se na to všechno podíváš zpětně, jsi raději, že ses právě na modeling soustředila méně a věnovala ses spíše hudbě? Myslíš, že se k modelingu ještě někdy v budoucnu vrátíš?

Nepředpokládám, že se k modelingu ještě někdy aktivně vrátím. Samozřejmě, pokud pro mě někdo bude mít zajímavou nabídku, ať už na přehlídku, nebo na focení, ráda ji přijmu. Ale vkládat vlastní úsilí do oblasti modelingu opravdu nehodlám. Už po Miss jsem věděla, že se modelingu nikdy nebudu „vrcholově“ věnovat. Tato profese byla pro mě vždy pouze koníčkem, možností si vydělat peníze. Ale chyběla mi u ní potřebná seberealizace. Tím ale rozhodně nechci říct, že mě modeling nebavil. Jsem exhibicionista, takže jsem si i tuto práci užívala.

5) V souvislosti s tvým těhotenstvím a modelingem mě napadá otázka, zda máš v plánu zvěčnit své těhotenství na profesionálních fotografiích případně být s touto fotkou na titulní straně nějakého časopisu? Přeci jen se zdá, že focení známých těhulek a následné zveřejnění fotografií na titulních stránkách magazínů začíná být trendem a tak by mě zajímalo, jestli jsi tomuto trendu podlehla i ty a jaký na něj máš názor?

I v prvním těhotenství jsem si nechala udělat profesionální fotky s bříškem, takže to plánuji i nyní. Ale pouze pro mé soukromé účely, neplánuji je zasílat do médií. V prvním těhotenství jsem navíc přibrala 38kg (které jsem ale zázračně shodila), takže jsem se ani sobě příliš nelíbila. Teď zatím nepřibírám nic, takže uvidím, jak moc se budu chtít prezentovat světu :-) .

6) Nyní bych se ještě na krátko vrátila k mixování hudby. Být dýdžejkou je nepochybně zajímavá i když dost náročná profese. Musí to být skvělý pocit mixovat hudbu podle fantazie a vědět, že tolik lidí fandí tvé hudbě a i tobě samotné. Co bys poradila čtenářkám, které mají sen stát se dýdžejkami? Myslíš, že ženy to mají těžší prosadit se v dýdžejském světě oproti mužům?

Tato práce je na jednu stranu o talentu, vlastní snaze, ale také o dobrém managementu a agentuře, která se o vás postará. Čtenářkám bych tudíž poradila, aby hraní vytrvale trénovaly, aby se nenechaly odradit počátečními neúspěchy a aby později kontaktovaly buď agentury zastupující DJe, nebo zkušené DJe, či kluby, s žádostí o profesní pomoc. Ženy to v této práci mají v jednom ohledu jednodušší (protože co si budeme povídat, na ženu za mix pultem se dobře dívá), ale zároveň se od nich očekává vynikající výkon.

7) Za tu dobu, co jsi hrála, ses musela setkat se spoustou kolegů z branže. Jakému dýdžeji nebo dýdžejce nejvíc fandíš a kdo je ti svou tvorbou nejbližší?

Potkala jsem skutečně mnoho zajímavých osobností a na celou řadu z nich ráda vzpomínám. Určitě to budou DJ Rush, Pet Duo, DJ Karotte, z českých jmen pak třeba DJ Loutka, Lucca…

8 ) V minulosti jsi moderovala pořady, což jsem nastínila už v úplném začátku. Překvapilo mě, že kromě toho všeho jsi psala scénáře k pořadům, dělala jsi rozhovory i články, komunikovala se zahraničními agenturami a to nejspíš nebylo všechno. Musela jsi být hodně časově vytížená. Jak jsi to v tomhle tempu všechno zvládala? Ponechala sis nějakou činnost nebo aktuálně pracuješ na něčem zcela jiném?

Ano, jak už jsem uvedla v úplném úvodu, dělala jsem zaráz skutečně mnoho aktivit – dokončovala jsem vysokou školu, věnovala se modelingu, o víkendech hrála, moderovala jsem pořady na Óčku a TV Public (k oběma pořadům jsem psala scénáře i hudební dramaturgii) a spoluorganizovala jsem společně s manželem taneční halové akce, mou starostí byl booking zahraničních umělců a PR. Skloubit se to všechno dalo, a to jen proto, že mě všechny tyto práce bavily a naplňovaly. Byly zároveň i mým koníčkem. Dnes, na mateřské, se věnuji občasně hraní a jinak hlavně stále manželovi pomáhám s organizacím akcí a koncertů, které naše agentura pořádá.

9) S manželem vlastníte produkční agenturu a společně jste 14. – 19. 2. 2012 představili českému publiku lední muzikálovou show Broadway on Ice. Muselo být zajisté velmi náročné vše uskutečnit, když se jedná o tak obrovskou show. Kde jste vzali nápad, že byste zrovna tuto show mohli v Česku představit a jak premiéra splnila vaše očekávání? Můžeš čtenářkám prosím povědět, o jakou show se konkrétně jedná a co si pod ní mají představit?

Jednalo se o lední muzikálovou revue, ve které byl spojen tanec, herecká akce, živý zpěv a samozřejmě krasobruslení. Tento koncept jsme již viděli při naší návštěvě New Yorku a moc se nám líbil. Proto jsme jej chtěli přivézt i k nám. Premiéra dopadla dobře, určitě budeme v podobných projektech pokračovat i do budoucna.

10) Rozhovor je již pomalu u konce a v předposlední otázce bych se tě ráda zeptala na tvůj volný čas. Co v něm nejčastěji děláš a jaké jsou tvé nejoblíbenější záliby, kterými se odreaguješ a pobavíš?

Co se nám narodil syn, tak volný čas v podstatě nemám. Když je syn vzhůru, trávím veškerý čas s ním, pokud spí, pracuji na jiných věcech. Odreaguji se asi jako mnoho lidí třeba u filmu, nebo s knížkou…

11) Na závěr ti chci poděkovat za příjemný rozhovor a přeji ti hezký den. Budeme se těšit na zprávu, až malé bude na světě a samozřejmě i na to, až tě někdy při nějaké akci uvidíme. K posledku se jen zeptám, zda je něco, co bys čtenářkám Kámoška.cz chtěla vzkázat a kde mohou najít info o tobě?

Informace o mně, zejména z oblasti DJingu, naleznete na mých webových stránkách www.michaelasalacova.cz. A čtenářkách bych vzkázala, ať si užijí pohodové léto, ať jsou spokojené a samy sebou.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář