Vítěz Česko Slovenské SuperStar a držitel ocenění Objev roku 2009 v soutěži Český slavík zpívá prakticky už od dětství. Výhra v soutěži SuperStar pro něj byla pouze začátkem velkého hudebního snu, za kterým si Martin jde. Koukni na zajíamvý rozhovor, jenž ti poodkryje osobní život mladého zpěváka, jeho ambice a plány do budoucna. Myslíš si, že se z něj doopravdy může stát nástupce Karla Gotta, který dokonce křtil jeho první album?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Ve vztahu mě přitahuje jeho budování a rozvíjení. Naopak mě vůbec nezajimají nějaké chvilkové “úlety”.

Ve vztahu mě přitahuje jeho budování a rozvíjení. Naopak mě vůbec nezajimají nějaké chvilkové “úlety”.

1) Ahoj Martine, v první řadě mnohokrát děkuji za tvůj čas a ochotu. Zároveň ale nebudu zdržovat a přejdu raději rovnou k otázkám. Tvoje první album je venku, stejně jako videoklip k pilotnímu singlu Let´s Celebrate. Jak s odstupem hodnotíš úspěch tvojí prvotiny a proč se videoklip natočil zrovna k téhle písni? Mohl si do natáčení klipu nějak výrazně zasahovat, například vlastními nápady na příběh či prostředí?

Myslím si, že se album povedlo. S odstupem času bych možná pár drobností změnil, ale to v podstatě není důležité. Jsem rád, že slýchávám spoustu dobrých ohlasů, jak od laiků, tak i od hudebních kritiků, kteří jsou někdy velmi přísní k českým deskám. Na klip jsme vybrali skladbu Let´s Celebrate, která se nám zdála taková nejhitovější a navíc seděla přesně ke koncepci klipu, který jsme vymysleli s mým manažerem Matějem Drličkou a producenty klipu.

2) Je hezké vidět, že úspěch v televizní soutěži bereš doopravdy pouze jako příležitost a dál na sobě tvrdě makáš. Kritika často směřovala k tvým tanečním kreacím. Zlepšuješ se i v této dovednosti, nebo už se soustředíš pouze na zpěv a choreografii necháváš tak nějak plavat?

Mohl bych samozřejmě začít každý den tvrdě pracovat na choreografiích a začít se před zrcadlem učit kroky, které “vypadají dobře”, ale výsledek by byl, že bych se zřejmě stejně NEZLEPŠIL :-) . Prostě mi to asi není dáno, takže radši se o to více soustředím na zpěv.

3) Momentálně televizním obrazovkám kraluje hledání nových talentů. Sám víš, jaké to je projít si několika koly konkurzů a vystoupit před celým národem. Sleduješ talentové show, zajímají tě a nemyslíš si, že už toho bylo na naši malou zemičku moc?

Talentové soutěže jsou skvělé – nabízejí možnost představit se národu a to je k nezaplacení. Co se týče soutěží, jsou mi však sympatičtější ty, které se soustředí na jeden talent, ne ty multi-talentové, které momentální běží v televizi.

4) Jak ses naučil zvládat trému a jak prožíváš chvíle před vystoupením? Nejen mně se zdá, že už umíš nervozitu hodit za hlavu a show zvládáš jako ostřílený profesionál. Platí, že nejvíce nervů má člověk tehdy, když vystupuje například před někým z rodiny – například rodiči?

U mně ne. Trému prakticky neznám. Vždy se snažím připravit tak, abych tu trému potom neměl. Tehdy si můžu vystoupení užít a soustředit se na to, aby se lidé co nejvíce bavili a aby odcházeli s dobrým pocitem.

5) Aniž bych chtěla nějak zpochybňovat tvůj úspěch, tak přece jenom jsi pořád nováček. Zajímalo by mě, jaké máš ambice do budoucna? Vzhledem k tomu, že zpíváš hlavně anglicky, bych skoro tipovala, že chceš prorazit především ve světě. Máš nějaký hlavní cíl/sen?

Můj cíl je prostý: mít možnost pořád zpívat! Chci zkoušet nové věci. Rozhodně se nevyhýbám albu v češtině, které by jistě mnohé potěšilo. Prostě chci zpívat nejméně tak dlouho a dobře jako Karel Gott, takže mám před sebou ještě dlouhou cestu…

6) Bulvár často řeší tvoje vztahy a každou dívku, se kterou se na veřejnosti objevíš. Nyní máš šanci uvést věci na pravou míru. Máš aktuálně nějaký vztah a jaké dívky tě dokáží okouzlit? Je naopak něco, co nedokážeš ve vztahu vystát?

Vztah mám a jsem naprosto štastný. Je to osoba, kterou velmi miluji, za kterou si stoprocentně stojím a kterou si nenechám ničím vzít. Je moji největší oporou, důvodem mého štěstí a momentální spokojenosti. Ve vztahu mě přitahuje jeho budování a rozvijení. Naopak mě vůbec nezajimají nějaké chvilkové “úlety”. Proto i u žen mne přitahuje rozhodnost a sebevědomí. Vystát ve vztahu nemůžu určitě lež a nevěru.

7) Jak si představuješ ideálně strávený volný den? Považuješ se za požitkářský typ, který nejraději ze všeho naplní žaludek něčím dobrým a pak jde lenošit do postele?

Vůbec ne! Naopak miluji dny, které mají smysl. To znamená dny, kdy toho člověk hodně udělá, večer se ohlédne a příjemně unavený má ze sebe radost, že to všechno zvládl :-) .

8 ) Mnoho mladých zpěváků neváhá utrácet nemalé částky za oblečení, doplňky a vše další, co jim dokresluje image. Umíš dle svého názoru šetřit a nakládat s pěnězi šetrně? Vím, že poměrně nedávno si zakoupil automobil Dodge Nitro, který nepatří k těm nejlevnějším.

Byl jsem vychovaný ve skromných poměrerech, takže nějaké velké utrácení moc rád nemám. Je ale samozdřejmě spousta věcí, které člověk potřebuje k této práci. Protože je sledován novináří – potřebuje kvalitní oblečení, protože často cestuje – potřebuje dobré auto atd. Nejvíce zřejmě ale utrácím za CD…

9) Co můžeme od Martina Chodúra očekávat v následujících měsících? Chystáš pro své fanoušky nějaké překvapení? Ať už se jedné o nějaké velké vystoupení či novinku, které by mohla zajímat všechny tvé příznivce?

Chystáme malé překvapení, které zatím neprozradím. Na příští rok potom chystáme turné s orchestrem a nové album.

Děkuji mnohokrát za rozhovor, přeji hodně lásky, úspěchu a především štěstí nejen v kariéře. Měj se krásně!

TIP: Chceš mít přístup k aktuálním novinkám o Martinovi? Sleduj jeho oficiální web nebo Facebook.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://baru-un-ange-ou-un-demon.blog.cz/ Barča

    To tak většinou u celebrit bývá. Když se ukážou s někým jiným, než s partnerem, jsou hned nevěrní.. Nebo když zahne “normální” člověk, je to k pochopení.. když zahne celebrita, je to skandál..