Mandrage začínají své obrovské turné k úspěšnému albu Hledá se žena, a právě proto Kámoška navštívila kapelu a začla se vyptávat. Jak se Mandrage ve složení Víťa Starý, Pepa Bolan, Coopi a Mates Vorda těší na šňůru koncertů? A našla se už ta nebezpečná žena, mladá slečna? To vše a ještě něco víc tě čeká v rozhovoru s klukama, kteří kralují českým hitparádám, mají svůj styl a dostatek rozumu, aby jim sláva nestoupla jen tak do hlavy.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Mandrage

Kluci jsou jedním z nejlepších důkazů toho, že když se chce, tak to jde! Dneska kralují hitparádám...

1) Ahoj kluci, troufám si tvrdit, že jméno Mandrage by před pár lety asi těžko zvedalo ze židlí tolik lidí, jako je tomu po vydání desky Hledá se žena. Stojí podle vašeho názoru aktuální úspěch na letech těžké dřiny, jednom hitu, štěstí nebo zkrátka tom, že zaplňujete mezeru na české hudební scéně?

Bolan: Myslím si, že je to kombinace všeho dohromady. Spojení jakéhosi mnohoúhelníku, který musí fungovat jako celek. Bez těžké dřiny by to nikdy nešlo, hit v rádiu je pro kapelu pozitivní skok kupředu, ke všemu ti musí dopomoci trochu toho štestí a zaplnit mezeru na české hudební scéně není nic složitého, vzhledem k situaci, která v českém showbyznysu panuje a nových kapel, které jsou vidět, je zde bohužel jako šafránu.

2) Když si pročítám historii kapely, bylo to docela divoké. Existoval moment, kdy jste to chtěli opravdu vzdát, třeba i v aktuálním složení? Asi není vždy snadné hledat motivaci.

Mates: Na začátku zafungovala ta kombinace dřiny a štěstí, se kterou jsme se dostali k major labelu hned po natočení prvního demáče, takže okamžik vyhoření nestačil ani nastat. Na tuzemské poměry jsme docílili určitého úspěchu poměrně brzy, což nám nemůžou někteří hudební kritici dodnes odpustit. Já mám na to takový názor, že pokud přijde šance, člověk by ji měl chytnout za pačesy hned na první metě, protože druhá už taky nemusí nikdy přijít. My jsme té šance využili a zatím jde všechno směrem nahoru, takže vzdát to ? Nikdy !!!

3) Dokážete nějak specifikovat cílovou skupinu Mandrage? V poslední době se u novějších alb či kapel rozjel trend přesného cílení a oslovení konkrétní skupiny posluchačů.

Bolan: Cílení na určitou skupinu je spíš záležitostí krátkodobých komerčních projektů, né kapel. A už vůbec ne Mandrage. Samozřejmě vzhledem k věku máme spíše mladší fans, což je naprosto přirozené, ale to ještě neznamená, že se s tím hodláme smířit. Všechno musí jít ale postupně a přirozenou cestou. Čím budeme starší, tím starší naši fanoušci budou. Pokud bude kapela schopná udržet stále vrůstající tendenci, pak s námi budou fans stárnout a na ně se budou zase nabalovat ty mladší. Byli bychom sami proti sobě, kdybychom se chtěli cíleně zalíbit pouze určitému spektru lidí.

4) Když vynechám jednoho člena Mandrage, tak jste velmi mladí. Teď už jsou asi obavy rodičů pryč, ale jak reagovali ve vašich začátcích? Podporovali vás?

Mates: Naši rodiče (Víťa a Mates) měli a vlastně stále ještě mají svoji kapelu, takže nám v tomto ohledu vždy vycházeli vstříc. Pamatuji si ale když s námi začal hrát Pepa Bolan, tak jsme začali jezdit koncertovat i mimo naši domovskou Plzeň a to mu vždycky večer volali jestli jsme v pořádku apod. Takový ten klasický rodičovský strach.

5) Máte i nějaké zahraniční ambice, například s další deskou? Váš styl by určitě nebyl cizí ani posluchačům mimo hranice ČR.

Bolan: Zahrát si v zahraničí je vždy příjemné a je to spojeno s určitým dobrodružstvím a cestovními radovánky. Nějaké speciální ambice na zahraniční trh si ale neděláme. Za prvé jsme česky zpívající kapela a nadále na tom nehodláme nic měnit a za druhé je třeba být trochu soudný. V zahraničí je tak obrovská konkurence fantastických kapel, které se nikdy nikam nedostanou, že by bylo pošetilé si myslet, že nějací Mandrage by mohli zafungovat. Naše angličtina není na takové úrovni, abychom si troufli tamnější domorodce přesvědčit o tom, že jsme lepší než jejich rodné kapely, to je absolutní nesmysl. Spousta i německých velmi dobrých kapel nikdy nebude mít šanci prorazit dál právě díky nedokonalému přízvuku, který pro rodilého angličana může znít směšně. Neříkám, že česká kapela nemůže mít šanci prorazit v zahraničí, Sportka se dá taky vyhrát. Bylo tu pár, které měli nakročeno, ale v nějakém obecně širokém měřítku se to ještě nikomu nepodařilo. Je to podobné, jako kdyby se Číňan rozhodl naučit česky a myslel si, že tady udělá hudební kariéru.

6) Chcete skupině i do budoucna zanechat image “usmrkanců” z Plzně? Mají fanoušci počítat s nějakým zásadním obratem, který s rostoucí popularitou plánujete?

Bolan: Nevím nic o tom, že bychom měli image usmrkanců z Plzně, ale pokud to tak je, tak se s tím nedá nic dělat (ha-ha). Jak už jsem říkal, čím bude kapela starší, tím širší spektrum fans by měla oslovovat a já doufám, že to tak bude.

7) Momentálně jedete velkou šňůru koncertů k novému albu a podle rozpisu koncertů se zdá, že se tenhle rok nezastavíte. Jak se na celou tour těšíte? Objevily se už nějaké obavy z případného pohoření či nezájmu publika?

Coopi: Je pravda, že letos to bude skutečně náročné, ale na koncerty se těšíme vždycky. Každý koncert je něčím jiný, specifický. Může se samozřejmě stát, že někde nepřijde tolik lidí, kolik bychom očekávali, ale vzhledem k tomu, co jsme letos už odehráli, se nebojím. Kvantita fans stále kulminuje a letos se nám zatím žádný radikální průser s návštěvností nestal. Ale co není, může být. Už se nám v minulosti stalo, že jsme hráli koncert pro 600 lidí a o 50 km dál jich druhý den přišlo pouhých 60.

8 ) Přece jenom je Kámoška server pro holky, takže by bylo trošku divné, kdybych se nezeptala. Jak jste na tom s hledáním ženy? Nějaké vážná známosti? Co groupies?

Víťa: No stále hledáme hledáme (ha-ha). Tak jak stále nové a nové holky přicházejí, tak stále nové a nové odcházejí. To je koloběh života. Někdo z nás je už zadaný, někdo jěště ne a někdo už zase ne. Až jí najdeme, dáme vědět jo, ha-ha. A groupies, ty jsou obvykle přítulné, ale IQ dementního tučňáka.

9) Mockrát vám děkuji za rozhovor, přeji hodně úspěchu a pokud chcete závěrem něco sdělit čtenářkám Kámošky, je to vaše!

FUCK TREND!
FUCK MODE!
FUCK STYLE!
MANDRAGE!

My také děkujeme.

www.mandrage.cz

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Hanina

  Hrajete super kluci ,ale IQ dementího tučnáka ?? to je dost smutný. Chápu, přijít na koncer, zaplatit, koupit cedo na to jsou fanynky dobré.

 • pavla

  ahoj vito kolik ti je

 • Jari

  Jenom co jsem si dočetla tenhle rozhovor jsem si pustila jejich první cédo Přišli jsme si pro vaše děti a vzpomněla si na tu dobu mojí dost opoždělé puberty. Teď s druhým cédem Hledá se žena který je upřímně o dost lepší mě coby jako 21letou slečnu dost baví jejich texty a dá se říct že s kapelou stárnu ( v dobrým slova smyslu). Vim že sem se dost odbočila od těch příspěvků co tady někteří píšete, ale prostě se stalo.
  Jinak nic proti, ale úplně jsme se zhrozila některých vyznání. (háhá)

 • petra štefančinova

  mandrage mněli vybornej koncert na animal festu v karivne celi mněsíc jsem se se jich nemohla dočkat proste manrage forevr

 • http://www.themandrage.blog.cz Sysi

  Mandrage je prostě styl, muj život moje všecko,… jejich hudba je jedinečná a nikdy jsem nebyla takhle ujetá na žádnou jinou ! =)

 • Nikýsek

  Včera na Rockový noci v Teplicích nad Metují=) úpa nej!!!!Skwělýýý!!Byli jste vážně dobrýý!!Škoda,že jste tak pospíchali!!!Už se těším až se zase někde uvidíme =) Miluju Vás =x a ať máte hodně úspěchůůů!!!!

 • olinka

  Souu prostě nejlepsí a byla sem na jejjich konzerte v praze byl ´to mazec joooooooooooo miluju
  vas

 • kikina

  nemate nikdo na ne kontakt??
  prosim ozvete se na 774 625 919

 • kacoorka

  Aojky kluci mužu se zeptat kde a kdy budete mit dalsi konzert a jestli bude někde v Pardubickým kraji?A estli chcete vědět kdo sem tak nevim jestli si Viťo pamatujes ale asi ne ta co ti dala ty dve pusy A fotily sme se nedka na konci s Pepšou…:-)Díky a prosím ozvěte se děkuju moc miluju…:-*

 • Petra

  Mandrage sou úžasný:) Těžce ale nemůžu z těch holek co všude píšou “LovísQuju vás”:D a podobný s*ačky:D:D:D:D

 • http://vivi-lili.freepage.cz Jana

  Myslím si že Mandrage jsou velice dobrá skupina,zbožňuji je,jen mi je líto že si o mě jako o fanynce myslí,že mám IQ dementního tučňáka.

 • Brigitka

  NEJLEPŠÍÍÍ

 • adela

  mandarge mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmiiiiiiiiiiiiiilllllllllllllllluuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjuuu

 • Monika

  Zrovna zítra jdu na jejich koncert v Brně, už se na ně těším…