Dívčí pěvecké trio LuŠtěLa pobláznilo internet! Vanessa, Štěpánka a Larisa aneb LuŠtěLa rozhodně patří k těm skupinám, které buď miluješ či nenávidíš. Tak jako tak nelze těmto šikovným školačkám upřít talent, odvaha a v neposlední řadě také originalita. Skupina LuŠtěLa poskytla Kámošce exkluzivní rozhovor, ve kterém se dočteš o jejich plánech do budoucna, zákulisí skupiny, videoklipu Patnáctiny a pochopitelně i klucích.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

LuŠtěLa

LuŠtěLa během natáčení videoklipu k písni Patnáctiny.

O koho jde?

Skupinu LuŠtěla tvoří Vanessa Suchecká (13 let), Štěpánka Vrbová (13 let) a Larisa Khachatryan (15 let). LuŠtěLa společně zpívá už pár let (třebaže dřív v jiné sestavě), ale opravdové slávy se holkám dostalo až nyní společně s nahráním videoklipu Patnáctiny na YouTube. Všechny tři dívky pochází z města Ledeč nad Sázavou a navštěvují místní základní školu. Podle všeho o skupině LuŠteLa ještě uslyšíme! Co na sebe holky prozradily?

Kámoška zpovídá LuŠtěLu!

Ahoj holky, hodně se o Vás v poslední době mluví především v souvislosti s prvním videoklipem Luštěla – Patnáctiny, jehož sledovanost na serveru YouTube roste raketovým tempem. Abych se upřímně přiznala, také jsem o vás předtím neslyšela, nicméně po navštívení vašich oficiálních stránek a přečtení pár článků určitě nebudu sama, koho bude LuŠtěLa zajímat víc podrobně. Nejen z toho důvodu jsem si pro Vás připravila pár (snad) zajímavých otázek.

1) Jak jste se vlastně daly dohromady? Mají v tom prsty rodiče, učitelé hudební výchovy nebo to byl prostě jen Váš nápad?

Š: Jsme spolužačky, od mala se potkáváme nejen ve třídě, ale i v zušce a různých dětských pěveckých souborech. I Lucka, se kterou jsme naši skupinu zakládaly a které patřilo to Lu v názvu LuŠtěLa, je naše spolužačka. Po jejím odchodu ji nahradila stejně dobrá Vanessa. Mně patří Ště, protože jsem Štěpánka a La, to je Larry, dohromady LuŠtěLa. Založit skupinu byl náš nápad, tedy můj a Larry, učitelé v tom nesehráli žádnou roli a rodiče, ty nás v tom podporují.

2) Kdo má největší zásluhu na tom, že dnes fungujete tak, jak fungujete? Spravujete si třeba svůj web, Facebook fan stránky nebo Vám to dělá někdo jiný?

L: No určitě Štěpa. Ta sama sestavila a moderuje náš web a e-malovou poštu. Má na to ty správný buňky. Na Facebooku si fan stránky spravujeme společně.

3) Dočetla jsem se, že mezi Vaše vzory patří skupina Pussycat Dolls. Platí to stále? Nemáte zároveň nějaké vzory i z ČR – za všechny jmenujme například dívčí skupiny jako byly Holki nebo Ewa Farna?

V: No Ewa Farna všem holkám ukázala, čeho je v našem věku možné dosáhnout. Je to poloviční Polka jako já. Larry je pro změnu Arménka. Ta nás přivedla k arménským písním a k jihlavské skupině Arménky. Jinak se snažíme být svoji, být LuŠtěLa.

4) Co si myslíte o soutěžích jako je Superstar nebo X-Factor? Kdyby se objevila podobná příležitost znovu a Vy jste měly dostatečný věk, šla by některá z Vás do toho?

Š: Jako sólistky nejsme tak silné, my se vzájemně doplňujeme, jedna druhé pomáháme, jsme silné jako LuŠtěLa. To je naše parketa. Jsme ještě mladičké a náš hlas se mění, nevylučuji, že bychom se v budoucnosti některá z nás do podobné soutěže přihlásila. Odvahu vystupovat máme.

5) Trávíte spolu jako kamarádky hodně času nebo se scházíte pouze na zkoušky a vystoupení? Většina dívčích skupin si časem vjede do vlasů – nic takového Vám nepřeji, ale nelezete si někdy třeba na nervy? Přece jenom už jste jednou změnily sestavu.

L: Zkoušíme obden, máme už svoji aparaturu. Scházíme se hodně i u Štěpy nebo u mě. Často u jedné či druhé zůstaneme i přes noc. Se Štěpou jsme zatím nerozlučná dvojice a Vanessa mezi nás dobře zapadla. Není konfliktní. Ani nafoukaná! Občas to mezi náma taky zajiskří, ale zatím jsme to vždycky zvládly urovnat.

6) Proč si myslíte, že by lidé měli v budoucnu chodit na Vaše koncerty/akce respektive na co se mohou v blízké době těšit? Chystáte nějakou vlastní tvorbu, CDčko nebo jiná překvapení?

V: Naše současná popularita je dílem Facebooku a Youtube, kam jsme umístily počátkem ledna náš klip Patnáctiny. Za tři týdny zaznamenal 232 tisíc zhlédnutí. Lidi na nás chodí ze zvědavosti, mnozí i z recese, ale v klubu Matrix, kde jsme vystupovaly 23.ledna, s námi zpíval celý sál, kde bylo 800 lidí. Zatím zpíváme na hudbu z karaoke opatřenou vlastními texty. Štěpa se pokouší též o hudbu, Larry táta je hudebník, snad nám taky pomůže, jako táta Štěpy, který nám napsal většinu textů. Bez jejich podpory by to zatím nešlo. CD bychom vydaly rády, až budeme mít vlastní skladby.

7) Mnoho tak mladých dívčích skupin jako jste Vy se v ČR prozatím neprosadilo. Vnímáte nějak konkurenci? Mně napadá snad jen skupina 5angels.

L: Myslím, že LuŠtěLa zaplnila mezeru na hudební scéně. Že vyloženou konkurenci nemá.

8 ) Moc mě mrzí, že jsem se nemohla dostavit na Vaše vystoupení, které proběhlo dne 23. 1. 2010 v pražském klubu Matrix. I tak by mě ale zajímalo, jak vnímáte nervozitu před vystoupením? Máte nějaké talismany, bojové pokřiky nebo rituály?

Š: Trémou jsme se málem počůraly, tolik lidí pohromadě na našem koncertu ještě nebylo. Ke všemu tolik spontánních lidí, punkerů i skejťáků. Měly jsme štěstí na pořadatele a dýdžeje, ti nám hodně pomohli, doprovázeli nás moji rodiče a měly jsme sebou i talismany, které jsme obdržely za vítězství na Jihlavském slavíku. Nervozita z nás spadla, jakmile se z beden rozezněla hudba a my spustily: „Kluci, kluci už jme tady…“

9) Mluví se o Vás čím dál tím víc, což je jedině dobře. Jsou s tím spojeny i nějaké zajímavé nabídky na vystupování v TV a podobně? Nebo teprve na svou velkou chvíly čekáte?

V: Píšou o nás v novinách, na internetu, měly jsme interview v radiu Region, v Matrixu nás natáčela internetová televize TYVI.cz. Váš server je již čtvrtý, se kterým děláme rozhovor. Nabídky na vystoupení se jen hrnou, neodmítáme je a neodmítneme samozřejmě ani TV, pokud se některá ozve.

10) Ohledně Vašeho klipu k písničce Patnáctiny se toho napsalo poměrně už dost. Mě by ale spíš zajímalo, jak vnímáte vulgární a podobné komentáře? Přece jenom není asi tak snadné se nad všechno povznést, navíc ve Vašem věku. Nebere Vám to motivaci?

L: Já jsem z Arménie, tam jsou k sobě lidé slušnější. Tolik sprostoty a závisti jak v komentářích k našemu klipu jsem ještě nezažila. My přitom nikomu náš klip nevnucujeme, kdo chce, ať se na něj podívá, kdo nechce, ať jde jinam. Já taky poslouchám punk, rap nebo EMO, nesedám ke klávesnici a nepíšu anonymní nadávky a sprosťárny. Nechápu proč to někteří dělají, co je k tomu vede, zřejmě vlastní ubohost a závist.

11) V písničce Patnáctiny zpívá Larisa, že není Ámoska, ale dobrá kámoška. Náš server se Kámoška jmenuje, jaké vlastnosti by tedy podle Vás měly dobrou kámošku charakterizovat?

Š: U nás na Vysočině se každoročně uděluje Zlatý Ámos nejoblíbenějšímu učiteli nebo učitelce. Larry žádná Ámoska opravdu není, není ani žádná šprtka, je to moc dobrá kámoška, na kterou je spoleh a která umí držet slovo. To můj taťka dobře ví, proto ji tu sloku napsal a Larry ji perfektně zpívá.

12) Nedá mi to, abych se nezeptala! Co vy a kluci? Vnímáte nějak popularitu, píšou Vám tajní ctitelé nebo to necháváte jen tak plavat? Holky ve Vašem věku většinou koukají po starších, jak jste na tom Vy?

V: Já a Štěpa jsme ještě hodně mladé a je to na nás i vidět,  kluci nám píšou, máme jich hodně ve fanklubech, těší nás to, ale máme na ně ještě dost času. Larry je o dva roky starší a vyspělejší, té kluci pokoj hned tak jednoduše nedají.

13) Jak lze vlastně skloubit dohromady škola, hudba, kluci a další koníčky? Máte nabité diáře nebo Vám stále zbývá dost volného času?

L: Špatně se to kloubí. Škola šla trochu stranou, neboť : „Nejsem šprtka, nejsem ani Ámoska…“ J

Máme také nějaké povinnosti doma, tak všechen volný čas spolyká LuŠtěLa.

14) Vidíte v hudbě svou vlastní budoucnost? Kde se každá vidíte dejme tomu za 10 let?

Š: Já obdivuji svýho taťku a svoji mamku, kteří oba pracují pro druhé. Chtěla bych být jako oni. Pokud budu zpívat, určitě bych se chtěla přitom věnovat charitativní činnosti jako mamka, pokud nebudu a pokud se nedostanu na konzervatoř, chtěla bych působit v nějaké redakci, psát, fotografovat, pomáhat lidem jako taťka.

15) Nyní máte příležitost čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat, co jen chcete!

V: Pozdravuji všechny čtenářky, děkuji všem fanouškům za podporu, ať nám drží palce.

L: Já jsem kámoška Larry, vy jste Kámoška.cz, tak se zase někdy ozvěte.

Š: Nejen Ewa Farna, ale i LuŠtěLa je příkladem toho, že má smysl jít za svým snem.

Mnohokrát Vám děkuji za Vaše odpovědi a přeji Vám hodně úspěchů, hodně fanoušků a v neposlední řadě také hromadu příležitostí vhodných k tomu ukázat, co ve Vás je! Děkuji.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • http://cz.gamelicker.com Gamelicker

  Já holkám fandím. Nikoli proto, že by jejich muzika byla nějaká skvělá nebo měly skvělé hlasy, ale proto, že se nebojí jít s kůží na trh a utržit nějakou tu ránu. Kdo z těch, kteří je teď kritizují, dokázal ve 14 – 15 letech dělat něco podobného? Nikdo. Všichni by jenom rádi kritizovali, ale ve skutečnosti je zatím vším jenom pouhá závist. Možná se ta muzika někomu nemusí líbit (mě se také nelíbí), ale i tak je za tím velký kus práce. Někdo to musí nazpívat, natrénovat, natočit, apod. a holky namísto toho aby chodily pařit se svými spolužáky sedí doma a makají. A za to si zaslouží obdiv a úctu všech ostatních. Komu se jejich hudba nelíbí tak ať ji neposlouchá, ale ať taky hloupě nekritizuje.

 • Kisharu

  Prej poslouchani lusteli zpusobuje zavislost.Mate pravdu. Cucim na to kazdy den a hrozne se u toho smeju . chytaji me z toho zachvaty smichu az me boli bricho a pak bezim rovnou na wc hodit savli.Nic vezlem holky aale meli byste to rozpustit. Jste akorat kazdemu pro smich(asi proto jste totlik popularni:D).Ani bych se nedivil kdyby vas nekdo sel vypiskat z podia.Je to ta nejhorsi hudba kterou jsem kdy slisel pokud se to teda da vubec nazivat Hudbou!Jste ostudou lidstva a cele zeme.I chudak Maikl jakson se urcite obraci v hrobe.

 • Miss Hot 2010

  Sorry ale nic horšího jsem neslyšela! Navíc my holky nejsou vůbec sympatické přijdou mi nafoukané moc si o sobě myslí rozhodně nejsou skromné! Už jste někdy slyšeli aby skromnej člověk psal o sobě na svoje stránky:,,Přichází Godzilla, která všechny rádoby zpěváky, textaře a interprety pošle do věčných lovišť. Přichystejte si kapesníky, protože budete brečet z toho, jak moc je to dobré! Tohle z vás vymačká všechen kečup! Skloňte se před budoucíma královnama pop-music. Přichází LuŠtěLa!” A NEZÁVIDÍM protože kdo by jim konec konců záviděl takovou ostudu kterou jim způsobil klip patnáctiny! Všichni si z toho dělaj prdel(mimochodem už jste slyšeli osmnáctiny?)!

 • –––E–––

  Být vámi, tak to urychleně rozpustím! Je hezký, že se pomalu šplháte nahoru, ale nevím proč? 15ctiny je pěkně trapná parodie, ještě ke všemu ve stylu DISCO, které v téhle tobě odsuzuje snad úplně každý normální člověk.. jo a je pravda, že z vašich trapných songů si dělá každý jen srandu.. prostě LuŠtěLa skončí rychle a brzy!

 • Karcii

  Prdlacky tomu ti rozumbradove rozumi. Kritizuji neco, nac sami nemaji. Nejspis… Tem holkam fandim! Jsou to roztomily zaby a umi pobavit. Mam jejich patnactiny stazeny do mobilu i navigace. Perfektni sladak, kterej se musi brat takovej, jakej je. Roztomilej! Drzim jim palce, aby jim nektery zamindrakovany “kritiky” nesebraly elan. Takoveto tvorby vice a housteji!!! :) ))

  Karcii (46 let)

 • Slávek

  Obdivuji na těch holkách zájem o věc, nadšení a přitom skromnost. Pokud se budou dále snažit a o něco usilovat, určitě něčeho dosáhnou. To, že zpěv není až tak vybroušený vůbec nevadí. Jistě se to časem zlepší. Vždyť kolik populárních zpěváků zpívat neumělo a nebo stále neumí. I kdyby to se zpíváním nakonec nevyšlo, tak se vůbec nic neděje. Podstatný je aktivní přístup k životu a opravdový zájem. A o tom to je především.

 • Láďa

  Tak jako holky zpívat neumíte. Nevím jak jste na tom v jiném hudebním směru, třeba se ještě vypracujete ale ten zpěv je falešnej až to tahá za uši. Ale z rozhovoru je cítit vaše ctižádost a cílevědomost, což se mi docela líbí a což hodně lidem dnes chybí. Dělejte si co chcete, když na vás lidé budou chodit, dělejte to dál, jen je tu riziko že spousta lidí dnes jde na vás jenom z recese protože o vás slyšeli od známích a po druhé už na vás třeba nepůjdou :D Tak si to zatím užívejte dokuď je čas :)

 • pugalo

  já si myslím, že holky sou úplně marný, neříkám to ze závisti, protože závidět jim takovouhle ostudu by byla prostě blbost. měly byste se probrat holky.. ste na tom fakt blbě a takovýhle pí… nemáte zapotřebí, všichni z vás maj jen prdel..

 • Pidižvinka

  Sice se mi jejich hudba fakt nelíbí, ale i tak musim uznat, že se toho nebojí a takovým vždycky šoubyz přeje, takže well done :-) . Snad jim to vydrží dýl než objeví, že s klukama je větší sranda.

 • MonaseK

  Slecny vypadaji, ze moc dobre vi, na co maji a na co uz ne – zkratka si uvedomuji, ze ten jejich aktualni uspech je mixem vseho mozneho i nemozneho… tak jako tak jim taky drzim palce.

 • SexySimmey

  V Matrixu jsem byla a holkám fandím. Jako mají co dohánět, vo tom žádná, ale na druhou stranu fakt aspoň něco dělaj!