Herce a moderátora, který v poslední době plní stránky bulváru, pravděpodobně znáš ze seriálu Ošklivka Katka, kde hrál ředitele Tomáše Medunu. Lukáš odpovídal na moje dotazy a vznikl z toho velmi zajímavý rozhovor. Nezapomnělo se na hip-hopovou minulost, spolupráci s gay komunitou, projekty, osobní plány a vztahy. Lukáš je pro hodně žen opravdový idol, a proto neváhej a pusť se do čtení.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Lukáš Hejlík

Lukáš Hejlík a jeho uhrančivý pohled. Fotil Tino Kratochvíl pro binární hodinky 01 The One!

Ahoj Lukáši, v první řadě ti moc děkuji za čas, který rozhovoru věnuješ. Většinu čtenářek si vůbec poprvé zaujal jako Tomáš Meduna ze seriálu Ošklivka Katka. Já jsem si tě popravdě všimla dříve díky projektu LiStOVáNí. V poslední době je o tobě zase hodně slyšet díky všemožným bulvárním plátkům. Nebudu zdržovat a přeju radši rovnou k otázkám, které bulvární rozhodně nebudou.

1) Při pohledu na tvou osobu by mě nikdy nenapadlo, že si stál u zrodu projektů jako je letní festival Hip Hop Kemp nebo Bbarák. Osobně jsem byla hodně překvapená, když jsem tě zahlédla na jedné hiphopové akci. Jak si na tom s tímhle žánrem dnes? Štve tě, že se z něj pomalu stává i u nás mainstreamová záležitost? Jak se ti líbí aktuální interpreti cz/sk rapu?

Jsem už poměrně mimo tuhle scénu, kterou jsem ještě před třinácti lety choval v plínkách. Zakladáli jsme BBaRáK na podporu toho, aby u nás měla hiphopová kultura nějaké podhoubí (akce, desky, časopis) a dávali na to měsíčně 1.000,- z kapesného. Dneska je to jak píšeš hlavní proud, takže můžu být ale vlastně spokojený, jakkoliv trochu žárlím a je mi to líto. Dřív jsme kapely objevovali (moje práce je třeba Bow Wave) a vydávali (Kontrafakt), dneska si české rapové desky kupuju, abych byl trochu v obraze. Na Hip Hop Kemp jezdím, to beru jako každoroční povinnost.

2) Myslíš si, že si po třicítce nějak výrazně změnil pohled na svět? Pro hodně mužů je to dost velký zlom a nástup krize. Většina z nich to řeší tím, že si koupí třeba Porsche :-) . Vyměníš VWajíčko?

Tak změnil díky celkovým zvratům v mém životě. Rozhodně to nebudu řešit koupí bouráku, ba naopak. Můj užitkový vůz Opel Combo dále brouzdá českými silnicemi od Chebu po Třinec. VWajíčko (Volkswagen Transporter II) opráším vždy až v létě.

3) Na svých oficiálních stránkách Hejlík.cz často píšeš o tom, co čteš. Měl si vždycky tak kladný vztah k literatuře a četbě celkově? Nechystáš se sám třeba něco napsat? Co zrovna čteš?

Teď se plně věnuju naší březnové premiéře – českému bestselleru Ekonomie dobra a zla, jejíž autor, Tomáš Sedláček, bude s námi v LiStOVáNí spoluúčinkovat a jezdit s námi po republice. Jinak právě díky LiStOVáNí.cz mám obrovský přehled o tom, co vychází, číst nestačím ani desetinu. Mám obrovskou knihovnu, přemýšlím, že si otevřu u nás první soukromou knihovnu. Ale vztah k literatuře jsem získal velmi pozdě, jakkoliv mě právě literatura dnes téměř živí. Psát asi netoužím, možná zkusím někdy nějakou knížku pro mládež.

4) V poslední době si se aktivněji vrhl na moderování různých akcí. “Objektivní” bulvár zaujala především tvoje spolupráce s gay komunitou. Mně by spíš zajímalo, jestli to s moderováním myslíš vážně? Můžeme se na tebe těšit na dalších akcích?

Moderování myslím smrtelně vážně, baví mě to. Dostanu se často na nejrůznější místa a akce, mezi nejrůznější lidi. Také i to mě živí, takže se nabídkám nebráním. Ani od gayů, ani heterosexuálů. Máš pravdu, že tady to vzal bulvár za správný konec a vytěžil z minima maximum. Jsem ale rád, že to pomohlo časopisu Lui ke zviditelnění.

5) Pro hodně žen jsi opravdový idol. Myslíš si, že by si sám sebe nazval metrosexuálem? V prostředí módy se nacházíš docela často.

No, myslím anebo mám tu zkušenost, že jestli jsem pro někoho idol, tak určitě ne proto, že působím jako metrosexuál. Nevím, jestli bych se tak mohl vůbec nazvat. Ano, snažím se vypadat a starat se o sebe lépe, než třeba před natáčením seriálu Ošklivka Katka, ale i tak rozhodně nejsem módní guru. Nosím věci, které barteruju za moderování a často se dostávám ke skvělým věcem – například binárním hodinkám, kterým dělám tvář.

6) Jsme přece jenom internetová stránka a já o tobě vím, že u sebe doma žiješ prakticky bez televize. Nedoháníš to právě na netu? Co takhle aktuální hity v podobě Facebooku, Twitteru atd.? Dostalo se ti něco z toho pod kůži?

Máš pravdu, dneska sedím u kompu celý den, věnuju se především textu, ale má manažerská úloha s LiStOVáNím je odkázaná na internet a mail. Takže rozhodně na síti jsem. Tvář na Booku mám, ale nijak zásadně to nehrotím. Neblázním z toho, ale jestli se ti líbím – šťouchni mě, okomentuj můj obrázek, napiš mi komentář k mému stavu..o:) (citace z nové desky “Doma” IdeaFatte).

7) Závěrem bych se tě chtěla zeptat, jak si ty představuješ ideální kámošku a jestli věříš na přátelství mezi mužem a ženou?

Myslíš, že to není možné? Abychom měli nejbližší přítele a kamarády, kterým se můžeme svěřovat, z druhého pohlaví, bez toho, aby náš vztah byl pouze a jenom přátelský? Je pravda, že je to nejvzácnější. Já na to věřím. Přátel mám dost, těch nejbližších už méně, ale to tak máme všichni (a teď zapomeň na Facebook!).

Mockrát děkuji za tvůj čas a přeju hodně úspěchů, lásky a v neposlední řadě také zdraví. Kámoška.cz

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • DarkPuppynka

    Lukáše úplně zbožňuju a musím říct, že jsem jako o nějakým listování neměla ani páru :-) )))… asi musím začít víc číst.