Pouze několik dívek u nás v ČR se vrhlo do světa drsného rapu a většinou to nedopadlo moc dobře. Lara 303 je pravý opak, protože po několika letech si dokázala vybudovat pověst nejmenované královny českého female rapu. Na konci minulého roku vydala své první album, které sklízí velice kladné ohlasy. Lary jsem se zeptala na její plány, názory a v neposlední řadě třeba i kluky.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Rozhovor s: Lara 303

Královna českého female rapu - Lara 303

Ahoj Laro, na české hip-hop scéně patříš pravděpodobně k nejznámějším rapperkám. Velkou zásluhu na tom má i tvé nové album Revolution. Kombinace charismatického hlasu, trefných textů a hutného hudebního zážitku evidentně funguje. Nebudu zdržovat a přejdu rovnou k otázkám.

Kámoška TIP: Vyhraj nové album Revolution od Lara 303!

1) Domluvit si s tebou rozhovor je docela oříšek, ale chápu, že zařizování koncertů není žádná sranda. Tak co se hned na začátek vytasit s tím, kde na tebe můžeme v blízké době natrefit a kde máme hledat aktuální info? Objedeš s albem i letní festivaly?

Ahoj, jo mám teď na pilno. S koncerty a dalšími věcmi mi naštěstí pomáhá manažer, ale rozhodně se neflákám. Momentálně mám po křestu v Brně a ostatní koncerty se nám posunuly. Částečně za to může krize, jelikož se sponzoři stahují z rizikovějších akcí a nechtějí dávat peníze do muziky. Na duben máme akce v řešení, jisté máme 14.5 v Prešově na Slovensku a 15.5. v Košicích. Na letní festivaly se samozřejmě těším, nabídky už se ozývají, hlavně ze Slovenska. Aktuální info naleznete na mých stránkách www.lara303.com, nebo na www.bandzone.cz/lara303 a pokud vlastníš profil na facebooku, tak tam mám vždy nejaktuálnější informace o dění kolem mě – www.facebook.com/lara303

2) U nás v ČR není tolik kvalitních hip-hop interpretů, o tom žádná. Pokud by si chystala další album, budeš se snažit na něj protlačit víc českých featuringů než v případě Revolution? Dovedu si tě docela dobře představit na tracku s Wladimírem 518 z PSH.

Tak určitě ho budu už koncipovat jinak, první album je vždycky víc o tobě. Už pomalu přemýšlím, budu si víc hrát a na featuringy taky určitě dojde. To je ale ještě hudba budoucnosti. Začínám si to, ale určitě víc užívat s klukama, co hrajou se mnou, tj. s Djem Opiou (Illusionists) a Kashou Fataalem (Fonet Poesy). Myslím, že máme nazkoušenou dobrou show a že nám to společně funguje. Ostatně, přijďte na akci posoudit sami.

3) Album je už nějaký ten pátek na trhu. Jak si spokojená s prodejností? Většina labelů už se smířila s tím, že vydělávat lze pouze na koncertech. Nahrávala by si další album opět ve Francii?

S prodejností jsem spokojená, daří se nám album slušně prodávat i na koncertech, musíme ale ještě dodělat videoklip, jelikož jsem si i na křestu všimla, že někteří lidé mě viděli vůbec poprvé a ptali se mě, jak je to možný, že o mě ještě neslyšeli. Takže nás čeká ještě kus práce v tomto směru. Co se týče Francie, tak tam bych rozhodně nahrávala znova, už jen kvůli tomu, že uvidím staré známé.

4) Máš vlastně nějakou primární cílovku? Nezdá se mi, že by si cílila třeba vyloženě pouze na holky. Nedávno mě zaujal Rytmus se svým albem Král, které by si prý měli pouštět úspěšní lidé během jízdy autem. Taky máš takovou nějakou specialitu?

Hehe! Tak to slyším poprvé. Já hudbu neberu jako produkt, který má zasáhnout určitou skupinu. Pro mě je hudba hudba a je mi jedno, komu se líbí zrovna ta moje. Spousta lidí muziku necítí, je jim jedno, jak to zní, hlavně když to bliká, je  to barevný, jednoduchý. Já naopak potřebuju cítit v muzice duši, víš jak to myslím. Musí ve mně něco zanechat.

5) Vnímáš nějak konkurenci, pokud jde o female rapperky? Jsou tu mladé naděje typu Sharkass, staré páky v podobě Zuzky nebo třeba rusko-česká ViLSY. Poslední zmíněná taky nedávno vydala album, nějaký komentář?

Konkurenci nevnímám, je nás tu ještě málo. Co se týče jejich tvorby, teď sem slyšela pár nových věcí od Mc Zuzky a udělala pořádnej skok, Sharkass si myslím, že má taky našlápnuto. Co se týče Vilsy, nerozumím o čem mluví a ani mě nechytla její flow, jde to mimo mě.

6) Kolik času ti teď vlastní zabírá rap? Počítám s tím, že to není tvoje jediná aktivita, natož třeba jediný zdroj příjmů. Full-time rapperů je v ČR málo, takže by si bez řečí byla jediná rapperka, kterou u nás hip-hop živí.

Rap mi zabírá tak třetinu dne, druhá třetina zbývá na práci a ta třetí na spánek. Někdy musím ukrajovat ze všech tří. Víkendy mám pak na školu a na koncerty. Minulý rok byl hodně hektický, ani nevím jak sem to všechno mohla stihnout. Full time rapperka bych ani být nechtěla, já prostě ve svým životě potřebuju režim, jinak nevím, jak by to dopadlo.

Lara 303 feat. Jah Mali – My Love

7) Patříš k těm umělkyním, které jsou schopné bez problému přijmout kritiku? Čteš si třeba online diskuze, fóra a podobné připomínky anonymních křiklounů? Někdo tohle radši přehlíží.

Kritiku přijímám, zvládám, nebojím se jí. Diskuze ale nečtu, protože to kritika není. Kritika je od lidí, kteří něco dokázali, nebo o kterých vím, že mají uši, to co mě posouvá dál.

8 ) Jsme přece jenom server pro holky, takže mě určitě zajímá i to, jestli se nějak tvůj úspěch v rapu projevuje na množství nabídek od kluků a podobně. Pokud si dobře pamatuji, tak máš přítele. Jak on tohle bere?

Tak určitě jsem pro ně zajímavější než kdybych byla např. účetní ve fabrice, ale na druhou stranu zase některé odrazuje to, že jsem energetická bomba. Přítel je v tomhle směru naštěstí imunní. Strašně se mi na něm líbí, jak si dokáže udržet zdravé sebevědomí a vždy všechno se mnou řešit v klidu. Já se zase snažím mu nedávat důvody, i když pokud by se on za celej večer bavil s třema djkama a pěti rapperkama, asi by mě to nenechávalo klidnou J.

9) Asi tě budu otravovat, ale kde je ten slíbený videoklip? Prozraď aspoň k jakému songu bude.

No mě neotravuješ, to spíš já otravuju manažera. Děláme hlavně na scénáři, chceme, aby se to povedlo, no a track na který to bude už jsme taky měnili. Tak musíte ještě chvíli vydržet. Teď jsme dotočili klip s K-4 na track Klec, který byl na jeho albu. Ten by měl být hotový do konce března.

10) Pokud máš závěrem nějaké sdělení na téma světový mír a ochrana delfínů, sem s ním. Eventuelně bude stačit cokoli jiného. Je to tvoje!

Děkuju všem fanouškům za podporu, podporujte umělce, kupujte originál a uvidíme se na koncertech!

Díky moc za rozhovor, přeju hodně vydařených koncertů a prodaných CD alba Revolution. Měj se.

Pokud tě Lara 303 zaujala, neváhej navštívit její web www.lara303.com

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Petra

    kdy ses narodila a kde jsem tvoje velka faninka

  • Michala

    Ahoj ;) lara 303 je podle mne proste bezkonkurenční jednička co se týče Rapu v ČR ! =) poslouchám jí nejradeji protože si na nic nehraje a ví o čem mluví ;)