Znáš pořad Na stojáka? V tom případě ti určitě nemohly uniknout vtipná vystoupení blbé blondýny, která rozesmívá tisíce diváků svými hláškami.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Stačí, aby sálem zaznělo „90-60-90“ a každému je hned jasné, o koho se jedná. Herečka Iva Pazderková však nevystupuje pouze v pořadu Na stojáka. Iva působí jako divadelní herečka v celé řadě inscenací. Víc už se dozvíš ze samotného rozhovoru s Ivou, jenž exkluzivně poskytla právě Kámošce.

Iva Pazderková

Iva Pazderková vytvořila postavu blbé blondýny, která vás dokáže zaručeně rozesmát.

Ahoj,  v první řadě Ti moc děkuji za to, že mi věnuješ trošku volného času na rozhovor. Dokážu si představit, jak nabitý program musíš mít. Ráda bych se Tě zeptala na pár věcí ohledně Tvé práce a pochopitelně i Tvého osobního života, ale nebude to nic extra na tělo, od toho je tady bulvár. Tak ať zbytečně nezdržuji.

1) S herectvím a sbíráním zkušeností na divadelních prknech si začala velmi brzo. Mě ale zaujal fakt, že si se věnovala i modelingu. Co konkrétně Tě přesvědčilo o tom, že chceš být hlavně herečka? To si nikdy nepřemýšlela o úplně jiném (neuměleckém) zaměstnání?

U nás tehdy v devadesátých letech, kdy jsem „modelkovala“, chtěly být modelkou všechny mladé holky a já taky. Ale brzo jsem zjistila, že mě to nějak nenaplňuje,  potřebovala jsem dělat něco, u čeho se mluví… Co se týče jiného zaměstnání, to víš, že jsem nad tím přemýšlela. Mohla bych být užitečná třeba v socialní sféře, starat se o potřebné. Ale to vyžaduje určitý vnitřní klid a taky samozřejmě studium příslušného oboru. Takže nevím, zda bych to reálně zvládla. Jinak jsem přemýšlela o módním návrhářství, hospůdce v horách nebo letuščím životě – takže samé holčičí sny. Ale kdyby na to došlo, nebojím se pracovat rukama.

2) Ze všech rozhovorů, které jsem si přečetla, mi přijde, že rodiče Tě velmi podporovali, podporují a podporovat také budou. Neměla si třeba někdy strach z toho, že by si je mohla zklamat? Co tě vlastně v Tvé práci motivuje?

Ano. Moji rodiče byli vždycky a jsou úžasní. Vždycky nás s mou mladší sestrou Věrou vedli k aktivnímu trávení volného času. Ale nikdy se skrze nás nesnažili realizovat. Jediné, na čem opravdu trvali, byla maturita a vím, že mají radost z toho, že já i Věra máme vysokou, tím pádem i lepší možnost uplatnění. A zklamat rodiče? Vím, že by mě milovali úplně stejně i kdybych nedostudovala, byla neúspěšná apod. Zklamat bych je mohla jedině jako člověk – svým chováním. A to se doufám nikdy nestane. I oni jsou mou velkou motivací, chci jim trošku vynahradit ty roky starostí, péče, tu mou příšernou pubertu a vůbec.

3) Doporučila by si každé začínající umělkyni, aby vyrazila na chvilku do světa? Jak si vůbec strávila svůj pobyt v USA? Kromě zdokonalení angličtiny si tam údajně vyhrála i nějaké konkurzy.

Ano, doporučila. A nejen umělcům. I Honza z pohádek šel na zkušenou do světa, je to zkrátka velmi užitečné, obohacující a výchovné. Nehledě na to, že opravdu platí: Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. A konkurz jsem tam vyhrála do tamějšího divadla, kde jsem potom hrála.

4) Osobně jsem si Tě poprvé všimla v pražském divadle Na Fidlovačce. Většina lidí Tě ale zná především díky stand up comedy show Na stojáka televizního kanálu HBO. Dokážeš s odstupem času zhodnotit, zda bylo přihlášení na popud Tvé maminky doopravdy tou správnou volbou?

Ano. Bylo. Já jsem moc šťastná. Která herečka může říct, že se dostala do širšího povědomí publika díky něčemu, co vymyslela a vytvořila sama? To mě nikdy nepřestane fascinovat. Je pravda, že lidé často smýšlí o Blondýně jako o mé jediné roli, ale já věřím, že časem si všimnou i těch ostatních.

5) Většina komiků a bavičů se potýká s tím, že od nich lidé čekají neustále dobrou náladu a hromadu skvělých vtipů či zážitků. Nemáš při kontaktu s fanoušky někdy pocit, že obdivují spíš blbou blondýnu než herečku Ivu Pazderkovou?

Já mám radost, když vidím, že diváci mají radost a baví se. Lichotí mi, když tu roli mají rádi. Je moje. Jen jsou občas možná zklamaní, že v civilu nesrším vtipnými hláškami a humorem vůbec.

6) Asi každou holku bude zajímat, jestli se Tvůj úspěch nějakým způsobem podepsal i na množství mužů, kteří Tě kontaktují například s nabídkou na rande? Pro slavnou osobnost musí být výběr partnera dost problematický.

Téhle otázce jsem se strašně dlouho smála… Pár vyznání lásky mi sice mailem přišlo, ale jinak je vše při starém – naopak jsou muži v kontaktu se mnou ještě opatrnější než dřív. A hlavně – jsem zadaná.

7) Sleduješ komentáře a články, které se o Tobě objevují na internetu? Většina slavných lidí tento zdroj raději přehlíží. Myslím si ale, že při pohledu na fanouškovské skupiny či videa na YouTube Tě nějaké drby trápit nemusí.

No, asi dvakrát jsem si nějakou diskusi přečetla. A i když většina příspěvků byla k mému údivu pozitivních, tak těch pár nehezkých se mě dotklo. Od té doby to nečtu, jen když mi kamarádi pošlou konkrétní odkaz na nějaký komentář.

8 ) Pokud máš závěrem nějaký kratičký vzkaz pro naše čtenářky, tak sem s ním.

Holky, vím, že to není nic nového, ale funguje to – snažím se k lidem i prostředí kde žiju chovat tak, jak chci aby se chovali či chovalo ke mně. A taky se většinou řídím intuicí – to je něco, co my ženy máme hodně vyvinuté, tak to využijte. Tož tak.

Děkuji Ti mnohokrát za odpovědi,  přeji hodně štěstí,  lásky a úspěchů nejen v kariéře. Za celý web Kámoška.cz Ti navíc přeji i šťastné narozeniny,  které brzo slavíš!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • XXX

  Přesně!! Iva je úplně nejlepší komik!!! A její hlášky jsou upe cool!!!! Asi nejvíc se mi líbí hláška z dílu, kdy vařila kuřecí polévku.. Říkám..Ty vole.. kuře neřvi.. Jenom tě vyvařím a dám tě zase zpátky na dvůr…

 • MišuLe

  Móóóc se mi libí jak si Iva dokáže dělat srandu z blondýnek. Je úžasná, vtipná a navíc moc krásná :)

 • Neon.ka92

  Strasne moc ji obdivuju, ja bych tohle nedala. Navic jak jednou prisla v tom “pytli od brambor”, tak musim uznat, ze se nedivim, ze delala modelku.

 • Rosťoš

  Čau děckááááá! To je prostě dokonalý. Iva to dělá hustě a kdykoli vidím nějakej její stand-up, tak se můžu smíchy…. víte co :-D DDD