Kámoška ti přináší exkluzivní rozhovor, ve kterém jeden z nejvyhledávanějších producentů u nás i na Slovensku povídá nejen o svém “stěhování” do ČR, vyšperkovaném videoklipu ke skladbě Technotronic Flow s Rytmusem, místní scéně, ale také o inspiraci a přátelství. DJ Mad Skill má rozhodně co nabídnout! Součástí rozhovoru jsou navíc dosud nezveřejněné záběry přímo z natáčení videoklipu Technotronic Flow!

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

wdf

Mám "dobré vibrace", když vidím, že všechna ta celoživotní snaha se vyplácí a lidé cítí moji hudbu.

1) Četla jsem o tobě poměrně hodně článků, ale žádný z nich pořádně nevysvětluje tvůj pobyt u nás v České republice. Jak dlouho jsi přesně v ČR a pamatuješ si svou první návštěvu?

Ano, pamatuji si svou první návštěvu v ČR. Bylo to na release párty k novém albu skupiny Kontrafakt. Do ČR jsem se jinak přestěhoval před 2 lety, ale už předtím jsem spolupracoval s labelem Skoop, takže jsem jezdil do Prahy.

2) Bylo pro tebe těžké přestěhovat se k nám a stýská se ti někdy po domově? Jak často vlastně jezdíš domů do Německa?

Od té doby, co mám v ČR hodně práce, stíhám navštívit Německo tak dvakrát do roka. Tam si vždy odpočinu. Stěhování pro mě nebylo složité, ale bylo to poprvé, co jsem něco takového v životě udělal. Nestýská se mi, můj běžný den v ČR se od běžného dne v Německu nějak zásadně neliší.

3) Jaký byl tvůj hlavní důvod pro přestěhování? Je podle tebe snadnější zaujmout českého fanouška? Jsme třeba vděčnější publikum?

Hlavním důvodem byla moje přítelkyně z Prahy a spolupráce s labelem Skoop. Neměl jsem žádná očekávání.

4) Naše kultura, mentalita a v neposlední řadě i řeč mohou být pro cizince velmi komplikované. Jak sis na tohle všechno zvykl a je něco, čemu zkrátka nejsi schopný porozumět?

Je velmi těžké ve vaší řeči najít nějaké asociace, protože je pro mě dost složitý. Přál bych si rozumět víc, ale nemám moc času učit se. Hodně lidí ale mluví německy nebo anglicky, čímž mi to hodně ulehčí a toho si cením. Jsem šťastný, že pocházím z hip hop komunity, protože tenhle element spojuje a právě díky tomu jsem se při spolupráci s lidmi z této komunity necítil v ČR jako nějaký cizinec.

5) Předpokládám, že díky koncertování jsi navštívil hodně českých měst, ale měl si třeba čas podívat se na nějaké české pamatky a objevit třeba i kus naší historie? Nebo to není tvůj šálek čaje?

Je to můj šálek čaje, ale ježdění z města do města po celé ČR a Slovensku člověka vyčerpá a energie na objevování památek už nezbývá. Rád si ale po koncertu v každém městě zajdu na chvilku odpočinout do dobré restaurace.

Takhle se natáčel videoklip ke skladbě Technotronic Flow. Další videa najdeš na Youtube Kámoška.cz

6) Našel si v ČR hodně přátel? Nemyslím pouze mezi hip hop interprety, ale také mezi lidmi, které si jen tak potkal?

Poznal jsem pár přátel, ale většinou pouze mezi hip hop interprety a lidmi spojenými s tímto žánrem. Pochopitelně to není pouze o obchodě, v tomhle případě spojuji příjemné s užitečným.

7) Tvoje skladba a video Good Vibration se slovenským rapperem Majk Spiritem má velmi dobrou odezvu od fanoušků. Máš tyhle dny “dobré vibrace” a díky čemu to tak je?

Jasně, že mám dobré vibrace, když vidím, že všechna ta celoživotní snaha se vyplácí a lidé cítí moji hudbu. Mít úspěch v mainstreamu, ale stále ve stejný moment dělat hudbu na 100 %, je dar a ne každý ho dostane.

8 ) Pověz mi něco o videoklipu Technotronic Flow s Rytmusem. Užil sis natáčení a jak jsi spokojený s výsledkem?

Natáčení jsem si hodně užil, protože jsem měl kolem sebe hodně kreativních a talentovaných lidí, kteří se mnou sdíleli představu o videoklipu a pomohli mi ji co nejlépe realizovat. S finální verzí jsem spokojený, třebaže jsem pár věcí chtěl trošku jinak. Nechal jsem ale volnou ruku hlavnímu režisérovi Davidu Chvátalovi, který na videoklipu v rámci rozpočtu odvedl úžasnou práci.

9) Kde bereš inspiraci na nové beaty a jaké máš oblíbené producenty?

Inspiruji se v samplech a někdy si zahraji melodii na piano. Mezi moje nejoblíbenější producenty patří Timbaland, Dr. Dre nebo Pharell. Ti mě hodně ovlivňují. Zároveň ale mohu jmenovat new school producenty jako je JR Rotem, Scoop Deville nebo Redone. Mohl bych vyjmenovat hodně jmen. Možná až moc.

10) Moje poslední otázka je, kde o tobě mohou fanoušci najít nejčerstvější informace a novinky?

Všechny novinky jsou vždy u mě na Facebooku nebo na labelu skoop.cz, který momentálně prochází rekonstrukcí, ale již brzy bude aktualizovaný.

11) Díky moc za ochotu a rozhovor. S pozdravem Kámoška.cz

Já děkuji! S pozdravem DJ Mad Skill

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Scratchinka

    Mad Skill je velkej pan, rozhodne jeden z top producentu dle meho nazoru na svete