Kámoška přináší rozhovor s třineckou kapelou Charlie Straight, která excelovala na letošním udílení hudebních cen Anděl. Stala se Objevem roku, získala cenu za nejlepší album a videoklip. Rozhovor se skupinou má skvělá načasování, protože kluky čeká 1. června jejich zatím největší samostatný koncert. Ten proběhne v pražské Akropoli, přičemž součástí programu je i zajímavý předskokan Johny said the number a křest nového videoklipu k písni Upside Down. Mluvčím skupiny se stal frontman Albert Černý, takže se máš rozhodně na co těšit!

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

ejfie

"Máme hodně neodbytných fanynek, nedávno málem unesly klávesáka Michala."

1) Ahoj kluci, vaše videoklipy patří po vizuální stránce k jedněm z nejzajímavějíšch, které česká scéna produkuje. Dne 1. června budete v Akropoli křtít nový kousek. Na co se můžeme těšit? Jak probíhalo natáčení a postprodukce?

Tenhle klip je náš třetí v pořadí. Od předchozích dvou se liší tím, že je “hraný”. Vystupují v něm živí lidi a není v něm Batman. Natáčení bylo euforické a celý tým kolem Ondry Urbance a Jirky Andrleho do toho dal hodně energie. U stříhání a postprodukce už šlo trochu do tuhého. Postupně jsme zavrhli několik rozpracovaných verzí, ale ve finále nám s postprodukcí zase vypomohl Víťa Haratek, který dělal klip Platonic Johny. Jsme zvědaví, jak se to fanouškům bude líbit.

2) Léto se blíží a s ním i období outdoor festivalů, kterých máte na seznamu pěknou řadu. Mě by ale spíš zajímaly vaše zahraniční ambice. Chystáte se vyrazit někam daleko? Jaké pokroky dělá třinecká skupina na zahraniční scéně?

V červnu jedeme na sever Německa, do Kielu a do Hamburku. Je to pro nás hodně důležité, je to vždycky výzva, když vás publikum vidí poprvé a myslí si, že jste jenom další kapela z Anglie. Snažíme se v Německu hrát co nejvíc, ale vybudovat si tam takovou fanouškovskou základnu, jakou máme tady, nebude jednoduché. Máme nadšeného německého manažera, který si na nohu nechal vytetovat logo Charlie Straight! Ten tomu věří stejně jako my! A možná, že není sám. Naše “live – unplugged” vystoupení v přímem přenosu mnichovského rádia Ego FM si prý poslechlo 80 000 lidí. Jak to vypadalo ve studiu při rozhovoru se můžete kouknout tady. Pro zájemce je tu ještě jedna z našich živých písniček

3) Hrajete už několik let, přesněji od roku 2006. Dokážete nějak popsat vývojové změny, jenž u vás za tu dobu nastaly? Ať už se jedná o přístup k hudbě, práci či pozitivním/negativní zkušenosti?

Ze začátku jsme hráli víc akusticky. Zvuk kapely, jak je slyšet na albu She’s a Good Swimmer i na našich dnešních koncertech je hodně ovlivněný producentem desky Michalem Novákem ze serveru Bandzone.cz. Jsme rádi, že roste počet lidí, kteří nás poslouchají. Na našem facebookovém profilu za poslední měsíc přibylo asi 4000 nových fanoušků. To je fakt hustý! Většina z nás ještě studuje, takže to musíme trochu plánovat, aby se to všechno stíhalo. Letošní prádzniny budou super. To je doba, kdy se kapele věnujeme na 150 %.

4) Překvapilo vás letošní udílení cen Anděl, kde jste získali několik cen? Přece jenom se jedná o velký úspěch, za kterým stojí bezesporu stovky hodin práce. Nemáte obavy z toho, že bude těžké znovu takhle zazářit? Musí to být velký tlak.

Jasně, že nás to překvapilo! Byla to síla… Z ocenění máme velkou radost, ale žádný tlak necítíme. Hodně nás to motivovalo jít dál a zlepšovat se. Díky televiznímu přenosu se o nás dozvědělo hodně lidí, což je velké plus. Aspoň se teď ví, že “Charlie Straight” je nějaká kapela. Na každém koncertě z fanoušků vyzařuje tolik energie a nadšení, že pořád fičíme na takové euforické vlně. Ani nemusíte brát drogy.

5) Jak jste na tom se sbíráním materiálů na další desku? Budete se držet stejného konceptu, producenta a hudebních prvků? Na pořádný hit stačí údajně jen čtyři akordy :-) .

Některé nové písničky už na koncertech hrajeme teď. Třeba Picking Blueberries nebo Institutions of the World. Chceme nazkoušet i další a začít je hrát živě, abychom viděli, jak fungujou v praxi. Hledáme producenta na další desku. Měl by to být někdo, kdo se na náš materiál podívá s odstupem a kdo má nápady, které by nikoho z kapely nenapadly.

6) Nepřemýšlíte alespoň jako jednotlivci o tom, že se v budoucnu přestěhujete do Anglie? Vzhledem k vašim plánům a zkušenostem se studiem v zahraničí by to asi nebylo nic nepochopitelného.

Přivézt Angličanům britskou muziku ze Slezska by byla asi hodně ambiciózní myšlenka. Musíme na sobě ještě hodně zapracovat. Zatím chceme začít hrát v Německu, tam se uvidí, jestli na to máme. Chceme se podívat do dalších států Evropy a možná i do Austrálie, ale v Británii je to vážně ze všeho nejtěžší. Tam se vydáme až úplně nakonec, na festival Glastonbury.

7) Přece jenom je Kámoška server pro holky, takže se musím zeptat. Jak jste na tom s partnerskými vztahy? Kdo je single, kdo hledá a kdo plánuje svatbu? Nějaké neodbytné fanynky?

Holky jsou pro nás všechny hodně důležité. Jsou přece zdrojem inspirace. Láska je ve všem, i ve všech písničkách Charlie Straight. Máme hodně neodbytných fanynek, nedávno málem unesly klávesáka Michala. Je hrozně milé, když po vás po koncertě někdo chce podpis. Pokud vím, tak o svatbě ale řeč nikdy nebyla.

8 ) Vaše hudba se objevila ve filmu Ženy v pokušení. Myslíte si, že vaše písničky oslovují hlavně  ženskou část publika nebo je to dáno zkrátka tím, že jste kapela mladých kluků, tak je o vás ze strany slečen/žen zájem?

Do filmu Ženy v pokušení naše dvě písničky vybral Jan P. Muchow. Hotový film jsme viděli v kině a líbilo se nám, jak tam ty písničky zapadají. Honzovi Muchowovi jsme za to vděční! Je pravda, že na Facebooku máme víc fanynek než fanoušků. Těžko říct, čím to je, ale takhle nám to docela vyhovuje.

9) Děkuji za rozhovor a pokud máte závěrem nějaký vzkaz pro naše čtenářky, sem s tím! Zároveň přeji hodně štěstí a úspěchu nejen na hudební scéně!

Děkujeme za přání a za zájem o Charlie Straight. Všechny Vás srdečně zveme na naše koncerty. Asi největší koncert kapely v historii bude v pražské Akropoli 1. června. Těšíme se na Vás!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář