Skupinu LuŠtěLa nemusím snad moc představovat. Tento fenomén zaplavil internet! Holky neváhaly, využily jedinečnou šanci a k dnešnímu dni za sebou mají už pěknou řádku koncertů.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Vzhledem k tomu, že skupina oslavila nedávno rok své existence, rozhodla jsem se LuŠtěLu znovu oslovit a přináším rozhovor plný novinek. Do 21.11. 2010 lze navíc hlasovat v anketě Český Slavík 2010. I ty můžeš dát hlas těmto sympatickým slečnám a změnit dějiny ankety! Co vše na sebe tentokrát LuŠtěLa prozradila?

Za fenoménem LuŠtěLa stojí Štěpánka Vrbová, Vanessa Suchecká a Larisa Khachatryan.

Za fenoménem LuŠtěLa stojí Štěpánka Vrbová, Vanessa Suchecká a Larisa Khachatryan.

1) Ahoj holky, skupina oslavila nedávno rok své existence. Jak proběhla oslava a jak vám těch 12 měsíců uteklo? Měly jste čas se vůbec zastavit?

Š: No, ty první narozeniny slavila LuŠtěLa u nás doma v obýváku a jak jinak, než rychlými špunty :-) . 31.10.2010 tomu totiž byl právě rok, co Vanessa odvážně naskočila do rozjetého luštělího vláčku a perfektně nahradila odstupující Lucku. To jsme slavily. A bylo co slavit: šňůru 42 letošních koncertů, 7 nových songů, vystoupení v Inboxu na TV Óčko, v regionálním vysílání TV Prima, na Evropě 2, v rádiích Region, Fajn, Pohoda, F1, Jih. Jinak ale LuŠtěLa existuje již 4 roky. Ty první 3 byly poklidné, ale ten poslední to byl teda sešup! Koncert skoro každý týden, většinou v pátek nebo o víkendu, mezi tím zkoušení, škola, Facebook. Bylo toho opravdu hodně. Na našich stránkách www.lustela.webnode.cz o tom píšeme kroniku. Má už tři díly a 84 stran.

2) Jdete si za svým snem, pracujete na sobě a k dnešnímu dni za sebou máte pěknou řádku koncertů. Sledujete na sobě před vystoupením stále trému, jak na vás reaguje obecenstvo a co se vám na koncertech nejvíc líbí?

V: Zažily jsme na pódiích letos spoustu krásných chvil. Nebudu jmenovat kde, vlastně všude, kam jsme přijely, to bylo super! Publikum zpívá s námi, vytleskává, poskakuje, skanduje LuŠtěLa, LuŠtěLa. Zpívaly jsme ve velkých sálech i v malých klubech, na diskotékách i na narozeninových párty, tréma je vždycky, ale vždycky z nás spadne, když vběhneme na pódium a Štěpa na úvod zavolá do mikrofonu třeba: “Ahóóój, LuŠtěLa pozdravuje Kámošku!”. Líbí se mi, když je publikum živé, reaguje na nás, zpívá s námi, líbí se mi autogramiády, rozhovory, focení, líbí se mi, jak nás lidé znají, mávají nám, usmívají se. Líbí se mi zkrátka LuŠtěLa :-) .

3) Ještě před rokem byla LuŠtěLa cílem recese, sprostých komentářů a dalších narážek. Bylo hodně těžké tuhle situaci zvládnout a můžete říct, že dnes už je vše v pohodě?

L: Jo, je to v pohodě. Změnily jsme výrazně repertoár. Myslím, že jsme vylepšily i svůj projev, naše songy jsou veselé, čisté, chytlavé. Velice krásně na nás reagují kupodivu rokeři, dokonce i pankáči, třeba na Mrkvancore v Polné, nebo v Modré vopici v Praze, nebo třeba to nádherné vysokoškolské publikum na strahovském klubu 007 pře dvěma týdny. Je to paráda. Trochu jsme taky vyspěly, nejsme už ty 13-ti leté naivní holčičky, co se těší na 15-tiny :-) . Já je mám už rok za sebou, holky za pár měsíců taky. Hloupé komentáře jsme ani v minulosti nebraly vážně, naučily jsme se je brzo ignorovat. Jejich autorům jsme tenkrát vzkázaly: “Tak to zkuste taky, postavte se před mikrofon a kameru, zazpívejte, zatančete, ukažte, co umíte, ať se taky pobavíme!” Vono to totiž trochu odvahy a sebevědomí chce!

4) Ve vašem repertoáru se objevily nové písničky. Můžeme se v roce 2011 čekat už na nějaké ucelené album? Prozradíte něco nebo se máme nechat překvapit? Bude videoklip?

Š: Jak jsem už v úvodu řekla, máme v repertoáru 7 nových skladeb a k nim 7 studiových master nahrávek. Chystáme dalších pět, abychom mohly příští rok zkusit vydat CD s názvem Fenomén LuŠtěLa. Pomáhají nám v tom hodně naši rodiče, můj taťka píše většinu textů, Larry taťka zase občas hudbu, většinu skladeb však máme od našeho spolupracovníka Zdeňka, v jehož studiu nahráváme. Pomáhá nám i náš kamarád rockman Marek, který točil náš první klip, Tomáš Janků nás zve občas na své akce, Jakub Vaniš a zpěvačka Lucka Junková též. Nový klip na song Láska na pláži jsme točily o prázdninách. Moře tvořil modrý nafukovací bazén, pláž zahrada u jedné chalupy a za kamerou stál opět Marek. Ten nám daroval i jednu svou hardrockovou pecku, kterou bychom rády taky zařadily do našeho alba.

5) Vzhledem k tomu, že Kámoška je web pro holky, tak se určitě musím zeptat i na to, co vy a kluci? Jste nezadané, nebo už se nějakému fanouškovi povedlo některou z vás ulovit?

V: Je to s náma pořád stejný. Já a Štěpa jsme nezadané, jak říkáte, Larry má již delší dobu kluka, kterému je věrná. Se spoustou kluků debatíme na facebooku, s některými stálými fanoušky se potkáváme na koncertech. Máme se Štěpou na kluky stejný vkus, tak není pro nás jednoduchý si nějakýho vybrat, to bychom se o něj musely my dvě asi poprat :-) .

6) Sledujete v televizi aktuální talentové šílenství? Máte nějakého svého favorita?

L: Jo, to sleduju ráda, koukám se na Česko Slovensko má talent. Holky tolik ne, ale já jim vždy ukážu ty nejlepší na YouTube. Líbí a líbili se nám The Pastels, Screamers, Marián Zázrivý, Dominika Hašková, Lilianka Olahová a vlastně spousta dalších super zpěváků a tanečníků, co našli v sobě tu odvahu předstoupit před kameru.

7) Už brzo tady máme Vánoce? Jak se těšíte, co si přejete pod stromeček a chystáte nějaký odpočinek?

Š: Jako LuŠtěLa si přejeme další koncerty, další nahrávky, další fanoušky. Jako školačky úspěch u přijímaček na střední školy, no a jako Štěpánka? Snad aby nám ta naše skupina ještě chvíli vydržela, aby holčičí hádky nepřerostly puberťácký meze, abychom měly už konečně kde zkoušet. Pod stromečkem určitě něco najdu, vždyť jsem byla přece celý rok hodná! :-) Budu mít určitě radost z každého i toho nejmenšího dárečku. Zkraje roku si trochu odpočinem. Do Vánoc nás čeká ještě pár koncertů, účast v Ledečském, Jihlavském a Českém slavíku, no a pak po Novém roce uvidíme. Vždyť to bude poslední půl rok naší povinné školní docházky.!!!

8 ) Mockrát děkuji za rozhovor a pokud chcete, můžete našim čtenářkám závěrem sdělit vše, co jen chcete. Děkuji.

LuŠtěLa: Přejeme všem čtenářkám i čtenářům Kámošky.cz jen to nejlepší, spoustu, spoustu krásných dnů, zážitků a mejdanů, trochu lepší známky ve škole, romantické první lásky, slunce v duši a úsměv na tváři. Když vám bude smutno, navštivte stránky www.lustela.webnode.cz a pusťte si některou naši písničku.
Webu Kámoška.cz děkujeme za rozhovor, ať se daří a zase se nám někdy ozvěte.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • denisa

    MY JSME SKUPINA 3 PINK GIRLS A MÁME STEJNOU PÍSNIČKU JAK VI ZAZPÍVÁME ZATANČÍME JENOM TROCH JINAK A JSTE MŮJ IDOL A INSPIROVALI JSTE MĚ

  • Netty

    neznám je a ani o to nestojím.