Malý řecký ostrov  Santorini se svítivě bílými fasádami domků a modrými kopulemi kostelíků je proslulý především neopakovatelnými západy slunce.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Romantické chvíle na Santorini

Užijte si Santorini

Japonští turisté si již odpoledne staví stativy do míst, z nichž budou moci večer pořídit ten nejlepší záběr. Víc než snímky na památku jsou ale zážitky, pro které stojí za to ostrov Santorini navštívit a užít si tu neopakovatelnou atmosféru. Kontrast průzračného blankytného moře a černých sopečných skal, plavba okolo členitého pobřeží, posezení u frappé v kavárničce na útesu s fascinujícím výhledem na okolní scenérie…  Není divu, že si tento romantický ostrov vybírá řada zamilovaných párů jako místo své svatby nebo svatební cesty.

Dlouhé večery po západu slunce

Než ostrov objevili turisté, tradovalo se, že na Santorini je víc kostelů, než domů a víc vína než vody. Dodnes určitě platí, že víno odtud náleží k nejlepším v Řecku. Dovolenou na Santorini můžete využít také k ochutnávání místních ostrovních specialit, věřte, že gurmáni si tu určitě přijdou na své.

Thira

Hlavní město ostrova Santorini, vybudované na sopečném kráteru, je typickou ukázkou kykladské architektury. V městečku Thira s klikatými uličkami a mnoha kapličkami, zvonicemi a kostely turisté kromě přírodních krás obdivují také lákavé výlohy s nabídkou nádherných šperků, výrobků místních umělců a dalšího atraktivního zboží. Bydlení na útesech je úplně jiné, než obvyklé ubytování v Řecku. Malé luxusní hotýlky, často jen s několika pokoji, poskytují skvělé služby a komfortní ubytování s úžasnými výhledy na tyrkysově modré Egejské moře. K plážím, vzdáleným asi 8 kilometrů, jezdí klienti autem nebo místní autobusovou dopravou. Spojení s přístavem pod Thirou je zajištěno lanovkou, ale 566 schodů můžete  také  zdolat pěšky nebo se nechat vyvézt na hřbetě santorinské oslice. 

Island hopping

Dovolená v Řecku to jsou také poznávací zájezdy s pobytem na několika ostrovech během jednoho zájezdu. Nabízí se třeba kombinace kykladských ostrovů  Santorini-Paros-Mykonos a řada dalších možností.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář