Svátek všech zamilovaných se rychle blíží a s ním také výběr vhodného dárku z lásky. Co tento rok místo klasických darů vsadit na romantickou dovolenou? A to rovnou u moře!

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Romantická dovolená na Valentýna? Klidně i s malým rozpočtem!

Cesta za teplem není drahá

Dokážeš si představit, že prakticky v půlce února vycestuješ k moři? Pro někoho sen, pro tebe to může být realita. Ideální destinací jsou Kanárské ostrovy, konkrétně ostrov Gran Canaria. Pokud si myslíš, že výlet za teplem se musí zákonitě prodražit, jsi vedle jak ta jedle. Letenky z německého Mnichova vyjdou na 100 až 150 EUR. Pokud chceš letět z Prahy, připrav si trošku víc, minimálně kolem 8 tisíc korun za zpáteční letenku, nicméně zase můžeš ušetřit výrazně na ubytování, protože konkrétně Gran Canaria je protkána nabídkami ubytování v soukromých apartmánech. Dovolená domluvená mimo cestovní kancelář může být výrazně výhodnější. Sehnat levné bydlení není problém během celého roku, určitě doporučuji zaměřit se na méně známá letoviska na východě a severu, kde můžeš s přítelem nasát španělskou atmosféru bez turistů a objevovat magická místa.

Romantika na pláži i dobrodružství v horách

Ostrovu Gran Canaria je právem přezdíváno miniaturní kontinent. Na jihu ostrova se můžeš i v únoru při 25°C procházet skrz písečné duny v Maspalomas a během pár minut vyrazit autem do hor, kde na tebe čeká zeleň a nádherné vyhlídky… a také o poznání menší teplo. Z každého výletu se snadno stane romantická exkurze plná objevů. Až tě omrzí cestování po ostrově, doporučuji vybrat si jednu z velkého množství místních restaurací a vyrazit na večeři. Čerstvé ryby, španělského víno a dokonalé dezerty jsou ingrediencí povedeného večera, na jehož konci můžeš Valentýna náležitě oslavit. Pokud máš raději aktivní dovolenou, Gran Canaria tě rozhodně nezklame. Prakticky na každém rohu máš možnost přihlásit se do kurzu nějakého vodního sportu od surfingu po kitesurfing. Na ostrově najdeš mnoho cestiček vhodných pro cyklistiku a na své si přijdou také milovníci longboardingu a běhání. Navíc takové projížďka na paddleboardech při západu slunce také není vůbec špatná. A až tě sportování unaví, můžeš se jednoduše vyvalit na písečnou pláž a užívat si slunce.

Zážitek, který stojí za to

Vyrazit na Valentýna k moři je dárek, na který ani jeden z vás nezapomene. Užívat si pláž přesně 14. února není nemožné, stačí pouze výhodně zakoupit letenky a vyhledat si ubytování mimo cestovku. Pokud nemusíš hledět na rozpočet, protože jsi třeba zdědila velké jmění (či vyhrála v loterii), podívej se na něco opravdu speciálního. Totiž na nejlepší hotely pro milionáře. Obrovská dávka luxusu také dokáže být překvapením, které si nechá milovaná osoba jednoznačně líbit. Součástí těch nejlepších hotelů často bývá nejen wellness centrum plné relaxace a odpočinku, ale také mnoho dalších zážitků. Na Gran Canaria to je standardně například přilehlé golfové hřiště, nebo různé vodní sporty od surfingu po potápění v průzračné vodě, ve které člověk potká nejednoho mořského tvora. Je však důležité nezapomenout na to, že Valentýn by měl být především o společně stráveném čase a objevování něčeho nového, co bude oba z páru bavit. A vyrazit někam mimo ČR je skvělým předpokladem k tomu, abyste se do sebe znovu zamilovali.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana Navrátilová

    Právě nad tím, že bychom si na Valentýna udělali výlet někam k moři jsme s mužem minulý rok také přemýšleli. Nakonec jsme ale místo toho zvolili hory – konkrétně Alpy. Kdyby se také náhodou někdo chystal na nějaký takový výlet do Alp, tak bych pro vás měla jeden tip – určitě nezapomeňte na sjednání nějakého dobrého cestovního pojištění. My to naše vybírali tuším podle tohoto srovnávače: https://www.hyperfinance.cz/

  • Nataša Zabloudilová

    Musím se přiznat, že já bych už hodně dlouho strašně ráda navštívila Francii. Neláká mě ale ani tolik Paříž, jako špíš oblast Provence. V tom, jak moc ráda bych se tam podívala mě jen utvrdil tady tento článek: https://www.bezvarady.eu/kam-letos-na-dovolenou-na-azurove-pobrezi/ Doufám tedy, že se mi tam příští rok podaří s mužem podívat.

  • Diana Reichmannova

    My také měli letos v plánu jet s mužem na Valentýna někam do tepla. Finance nám to ale bohužel nedovolily. Místo toho jsme si tedy alespň udělali moc pěkný výlet do Prahy, kde jsme už dlouho nebyli. Velmi jsme si to užili i bez moře. Mimo to se nám tam povedlo najít moc pěkné a levné ubytování. Konkrétně mám na mysli tento penzion Praha 5: http://www.akatpension.com/