Máš ráda muzikály? A chtěla bys vědět, jak vlastně takový muzikál vzniká? Pak bys sis neměla nechat ujít pořad televize Prima, jehož účelem je vybrat pěvecké hvězdy, které by obsadily hlavní role nově připravovaného muzikálu jménem Robin Hood.

avatar

Marta Štefková

Máš ráda muzikály? A chtěla bys vědět, jak vlastně takový muzikál vzniká? Pak bys sis neměla nechat ujít pořad televize Prima, jehož účelem je vybrat pěvecké hvězdy, které by obsadily hlavní role nově připravovaného muzikálu jménem Robin Hood.

Robin Hood – Cesta ke slávě

Robin Hood – Cesta ke slávě všech, kteří chtějí hrát v muzikálu

Nová reality show

Robin Hood – Cesta ke slávě je podle některých slabým odvarem SuperStar. Podle mého názoru má v sobě něco originálního, tudíž ji s onou masově sledovanou show srovnávat nelze. Sice tu jde také o zpěv, ale hlavním cílem není vybrat pěveckou superhvězdu, ale muzikálového herce. Ten musí zvládat řadu disciplín – kromě zmíněného zpěvu i tanec, herectví… a také by z něj mělo vyzařovat osobité kouzlo, kterým si získá na svou stranu všechny fanoušky.

Pro výherce reality show Robin Hood – Cesta ke slávě je připravena jako hlavní výhra role v novém muzikálu, který připravuje Divadlo Kalich pod vedením Gábiny Osvaldové a Ondřeje Soukupa. Ti spolu s režisérem muzikálu Robin Hood Jánem Ďurovčíkem a ředitelem Divadla Kalich Michalem Kocourkem rozhodovali v prvních kolech o tom, kdo půjde z kola ven a kdo naopak postoupí dál. Nyní přišel na řadu „hlas lidu“, respektive SMSek, jejichž prostřednictvím můžete svého favorita posunout dál ve své cestě za slávou.

Reality show Robin Hood – Cesta ke slávě začala skutečně náročně. V prvním castingu museli soutěžící ukázat, jak jsou pohybově zdatní; pěvecké umění přišlo na řadu až v dalším kole. Nakonec se podařilo porotcům vybrat sedm Robinů a sedm Marian. O jejich osudu už rozhodne veřejné hlasování s tím, že dva soutěžící s nejmenším počtem hlasů v každém kole budou muset své číslo předvést ještě jednou a z nich vyhodí toho horšího porota.

Robin Hood: Co se šeptá v zákulisí

Už po prvních vysílacích večerech se v médiích objevila řada zajímavých informací o lidech, kteří se do show Robin Hood – Cesta ke slávě přihlásili. Například se všude psalo o tom, že sympatický zpěvák Jan Kříž opustil muzikál Děti ráje, aby se mohl věnovat přípravám na jednotlivá soutěžní kola. A na jeho místo nastoupil Peter Veslár, který se také snažil získat roli Robina, ale v minulém kole jako první z velké sedmičky vypadl.

Na přetřes se dostává také vizáž finalistů. Samotná porota reality show Robin Hood – Cesta ke slávě se zasloužila o řadu nehezkých výroků, jimiž hodnotila vzrůst či tělesnou stavbu holek i kluků. Není se ale čemu divit – vždyť Robin Hood v podání malého trpaslíka by nebyl pro diváka příliš impozantní. A také stokilová Mariana by v nás přinejmenším zanechala smíšené pocity. Přesto mi bylo velmi líto charismatické zpěvačky Petry Slaninové, která právě s nadměrnou váhou bojovala. Tato učitelka angličtiny se proto rozhodla zhubnout 30 kg, s čímž jí měl pomoci Petr Havlíček a Kateřina Cajthamlová. Nakonec ji ale samotná porota ze soutěže vyloučila s odůvodněním, že by Mariana měla být mladší.

A vypadá to, že to mezi finalisty pěkně jiskří. Budoucí Robin Hood Ladislav Korbel byl totiž vyfocen, jak líbá Janu Tesařovou, která se snaží získat roli Mariany. A to i přesto, že nyní chodí s Eliškou Ochmanovou, která se také účastní reality show Robin Hood – Cesta ke slávě. Tak jsem jen zvědavá, jak se bude tento partnerský vztah vyvíjet. A co dalšího se dozvíme ze zákulisí této show určené pro všechny milovníky muzikálů.

Reality show Robin Hood – Cesta ke slávě můžeš sledovat každou neděli od 20 hodin!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář