Když se v Praze náhodou dostanu do míst kolem Hlavního nádraží, vždycky si říkám, že Praha není až tak krásné a bezpečné město. Jako holka se bojím kdejakého podchodu a při pohledu na narkomany, bezdomovce a další pochybné existence mi běhá mráz po zádech.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Když se v Praze náhodou dostanu do míst kolem Hlavního nádraží, vždycky si říkám, že Praha není až tak krásné a bezpečné město. Jako holka se bojím kdejakého podchodu a při pohledu na narkomany, bezdomovce a další pochybné existence mi běhá mráz po zádech. Nyní máš možnost podívat se na dokument Pena, který vznikl zcela spontánně a prezentuje špinavou tvář pražských ulic.

Pena (ženský rod) – slangový výraz (znám od DJ Odpora) pro nekvalitní marihuanu, používám ho jako zkratku slova peneřina (pener – synonymum ke slovu somrák, bezdomovec).

Pena (ženský rod) – slangový výraz (znám od DJ Odpora) pro nekvalitní marihuanu, používám ho jako zkratku slova peneřina (pener – synonymum ke slovu somrák, bezdomovec).

Peří a herák

Dokument Pena vznikl spontánně při natáčení videoklipu, přičemž prakticky všechny záběry jsou z okolí centra Prahy. V drsných čtyřiceti minutách se můžeš podívat na místa, kterým se slušný člověk raději vyhne. Na začátku natáčení nebyl žádný plán ani záměr, takže Pena přináší takový mix rozhovorů, šokujících záběrů a zajímavých zpovědí.

Kde se na dokument podívat?

Na celý dokument se můžeš podívat online na adrese www.penafilm.cz, kde se zároveň dozvíš další informace o vzniku a autorech. Zhlédnutí každopádně doporučuji. Na různé narkomany a bezdomovce narážím v Praze prakticky každý den, takže je zajímavé podívat se na celou problematiku také z trošku jiného úhlu. Nečekej žádnou vyumělkovanou reportáž, Pena je skutečný dokument přímo z pražských ulic.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • q
  • Kámoška.cz

    Můžeš nějaký doporučit Verčo? Tohle téma mě teď docela zajímá.

  • Veronika Jasmine

    Shlédnuto,nic moc,existují mnohem lepší dokumenty o tomle téma …