Po již oposlouchané verzi přichází neotřepaná forma originality v jiném, příznivějším světle! Okouzlující dvojčata Janice a Sonia bodují.

avatar

Klára Mikulášová
Provokativní prozaička i příležitostná milenka poezie a Edith Piaf.

Jayesslee

Kdo by ji neznal – píseň Gangnam Style prošla sluchem snad celé planety. Což takhle melodii sem tam trochu přikořenit lehounkými falzety, nebo drnkání na kytaru proměnit v akordový dub-step? V podání Jayesslee provokujíc svým šarmem a citem pro melodii dochází ke změně identity samotného songu.

Janice a Sonia, pózování pro fotografa
Jayesslee – nafotil Albert Law
zdroj: jayesslee.com

PP jako… působivé performance

Fakt, že pozdrav při správné výslovnosti dokáže melodické divy, je samozřejmostí. Už na samém začátku představování jejich dva hlasy propletly svou barvu do jedné a tím dokázaly přítomnost svého talentu. Potvrdil se tím i nevyvratitelný fakt, dvojčata Janice a Sonia jsou zkrátka spřízněné duše a že po následující tři minuty bude o příjemnou hudbu postaráno.

Kvalita sídlící v něžnosti

Zdravá barva hlasu, příjemné vystupování a dobře upravený zevnějšek. Něžná, avšak důrazně jistá komunikace prostřednictvím hudby mezi těma dvěma působí jako spontánně započatá verze muzikálu (nedívejme se teď ani na počet účinkujících, vnímejme spíše kvalitu performance), které, ať vědomě či nevědomě, posunuly hodnotu oné písně na výrazně odlišnou, vyšší úroveň.

Dvojčata Janice a Sonia
Foto alba vlastního CD skupiny Jayesslee
zdroj: jayesslee.bandcamp.com

Efektní kouzlo osobitosti

Jejich hudba přidává celkově plnohodnotnější význam coverům. A nejen jim. Při poslechu dalších jejich hudebních produktů má člověk pocit novoty, která se elegantně šplhá na povrch kvalitní hudby. Z reakcí posluchačů je evidentní, že Jayesslee dokáže výrazně pozměnit jejich názory na písně do pozitivního slova smyslu jednoduše tím, že je přezpívají podle svého. Více informací o skupině na oficiálních webových stránkách jayesslee.com.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář