Začátek podnikání není nikdy lehký, je důležité nejen nabízet kvalitní zboží nebo služby, ale nezapomínat ani na účinnou propagaci. Aby lidé tvých služeb využívali, musí o tobě především vědět. Nemáš peníze na rozsáhlou reklamní kampaň? Nevadí, tyto základní věci zvládneš sama.

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Sociální sítě

Založení společnosti máš úspěšně za sebou nebo se k tomuto stavu alespoň zdárně blížíš? Tak to je nejvyšší čas o tom své okolí informovat. Nejsnazším způsobem je reklama na sociálních sítích, kde můžeš vytvořit profil sebe nebo společnosti a informovat potenciální zákazníky o všech aktualitách. Pro pracovní příležitosti je kromě facebooku vhodná také síť linkedin. Vytvoř si na sociální síti profil, pomocí kterého můžeš nabízet své služby nebo získávat nové obchodní partnery. Inspirovat se můžeš ostatními kvalitními profily, jaký má např. Boris Kubovič na linkedin.com.

První krůčky tvého podnikání

Tištěná propagace

Dalším stále ještě účinným reklamním nástrojem jsou letáky, plakáty nebo jiné tiskoviny. Jednoduchou nabídku si můžeš vytvořit sama v některém z programů Adobe, které jsou pro takové účely přímo vytvořené. Pokud nejsi zrovna talent na grafické zpracování, můžeš se obrátit na grafické studio TECHNOLOGY GRAPHIC, které ti zpracuje návrh a následně jej vyhotoví tak, aby odpovídal předtiskovým požadavkům. Počet výtisků si určíš sama a je pak na tobě umístit letáky na ta správná místa. Která to jsou, už záleží na předmětu tvého podnikání.

Přímé oslovení

Posledním způsobem, jak získávat nové klienty, je přímé oslovení pomocí mailu nebo telefonu. Pokus se vytvořit databázi kontaktů, které můžeš pravidelně informovat o změnách nebo akčních nabídkách. Je to běh na dlouhou trať, ale své ovoce to určitě přinese.

Neztrácej hlavu, když se ze začátku nebude vše odvíjet podle tvých představ a vybav se na dlouhé pracovní večery v kanceláři s kvalitním osvětlením, jaké nabízí např. značka Luxera, tvé oči to jistě ocení.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář