Jaro je tu a s ním i slunečné dny a teplé počasí. Která z nás by odolala vytažení sukýnek a tílek ze skříně? Se sluncem se chceme co nejvíce líbit, a tak si na svém vzhledu dáme co nejvíc záležet. Když se však večer vracíš sama domů, už není proč zářit a atmosféra je spíš děsivá, nikdo se už nemá chuť předvádět.

avatar

TD

Jaro je tu a s ním i slunečné dny a teplé počasí. Která z nás by odolala vytažení sukýnek a tílek ze skříně? Se sluncem se chceme co nejvíce líbit, a tak si na svém vzhledu dáme co nejvíc záležet. Když se však večer vracíš sama domů, už není proč zářit a atmosféra je spíš děsivá, nikdo se už nemá chuť předvádět. Existuje ale způsob, jak se zbavit obav z temných uliček a nočních nebezpečí. Sebeobrana. Díky ní se staneš silnější, ale i sebevědomější a můžeš si být jistá, že se v případě potřeby bezpečně ubráníš komukoli!

Projdi kurzem sebeobrany

Ochranu sebe sama rozhodně nepodceňuj a nauč se bránit!

Je sebeobrana potřebná?

Při bezstarostném povídání se otázka sebeobrany zdá zbytečná, věříš, že bys situaci nějak zvládla. Bohužel to většinou není pravda a dostatečná sebeobrana není samozřejmostí. Pokud se ti zdají kurty sebeobrany přehnané, je tu alespoň několik pravidel, která bys měla pro své větší bezpečí dodržovat. V první řadě se neoblékej příliš vyzývavě, pokud víš, že tě čeká dlouhá cesta domů a nikdo tě nebude doprovázet. Snaž se nechodit sama. Pokud se ani jedna podmínka nedá splnit, sebeobrana spočívá i v koupi pepřového spreje. Čísla počtu znásilnění u nás jsou děsivá, ale dostatečná příprava je může snížit!

Sebeobrana – kde se ji naučit?

Právě sebeobrana se naštěstí stala velice populární, takže pro tebe nebude problém najít dostatek kurzů. Nemusíš se bát, že bude plná složitých chvatů, základem je, aby byla jednoduchá a dokázal se ji naučit každý. Sebeobrana by měla zaručit, že se dokážeš v každé situaci ubránit, jednat rychle a efektivně, proto je tomu kurz i uzpůsoben. Nově se na internetu objevují také online kurzy, kdy je sebeobrana vyučována formou jednotlivých videí. Tyto videa bohužel nemohu doporučit. Ničemu tě nenaučí a vyvolají v tobě falešný pocit toho, že se dokážeš ubránit.

Když je sebeobrana nutností

Může se však přihodit, že se dostaneš do krizové situace i bez znalosti praktické sebeobrany. Co potom? Zde máš několik tipů, jak se zachovat před útočníkem.

  1. Nejdůležitější je prevence, všímej si, zda tě někdo nesleduje, a dávej víc pozor, pokud jdeš sama. Nebezpečí bývá zvláště při odemykání dveří od domu!
  2. Nejosvědčenější je stále starý známý kop do rozkroku –  rukama se pevně chyť útočníka kolem krku (ať neztratíš rovnováhu) a opakovaně ho bij kolenem mezi nohy.
  3. Vyzbroj se svítícím pepřákem, který poslouží i jako baterka do temných  podchodů a vyplaší všechny podezřelé živly.
  4. I když není sprej po ruce, nevadí. Uchop klíče tak, aby ti koukaly zespodu ruky jako dýka a bij tímto novodobým pěstním klínem  přes nenechavé ruce či obličej úchyláka.

Tyto tipy ti zaručí, že sebeobrana už pro tebe nebude problém! Vždy je ale jistější navštívit kurz sebeobrany s odborníkem, nebo si rovnou vybrat jako sport bojové jakékoli umění. Staň se sebevědomou a silnou ženou, sebeobrana je pro každého!

Za spolupráci na přípravě článku děkujeme semináři Victim Win, který učí sebeobraně všechny ženy. Semináře v centru Prahy ti nabízí veškeré informace a tipy, jenž jsou k odvrácení neštěstí zapotřebí. Předejdi nebezpečí a situaci, ve které se bez instruktáže nedokážeš ubránit.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář