Taky si začínáte všímat toho, jak se stmívá dřív, jak už večer potřebujete mikinu a mít celou noc otevřené okno už také není úplně příjemné? Vysvětlení je pouze jedno – léto končí. Naštěstí je tu možnost, jak si ho prodloužit. Dejte sbohem studeným nocím. Jeďte za teplem! Máme tu pro vás tři krásné řecké ostrovy, kde si i v září můžete užít nejen to nejlepší z léta, ale i řadu krásných nových míst a lokálních zajímavostí.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

1) Karpathos – Poseidonova perla Středozemního moře

Karpathos je krásný ostrov, symbolizující drsnou krásu řecké přírody. Hornatý ostrov lemuje na sto jedinečných pláží, ve vnitrozemí pak můžete poznat pravý kolorit a tradiční život v řeckých vesnicích a klášterech. Navštívit zde lze i Poseidonovu jeskyni, nebo nejvyšší horu ostrova Kali Limni, nebo si vychutnat plavbu po nejkrásnějších plážích ostrova. Karpathos je velice klidný ostrov a je tak vhodný spíše pro milovníky ticha a pomalého životního tempa.

2. Chcete za přírodou a historií? Jeďte na Krétu!

Největší ostrov Řecka leží ze všech ostrovů nejjižněji, proto se sem nemusíte bát vyrazit ani na konci září. Kréta vám nabídne nejen unikátní pláže lemované horami a krásné koupání, ale i bohatou historii. Můžete zde navštívit starověké vykopávky a pozůstatky slavného paláce v Knósu, nebo řadu benátských pevností z dob středověké okupace ostrova. Cestovní kanceláře často pořádají výlety po památkách a městech spojených s návštěvami unikátních pláží, jako je například pláž Matala slavná jak pro své jeskyně, které ji obklopují, tak i pro svou divokou Hippie historií. S přírodou se pak můžete seznámit při horské túře nejdelší soutěskou Evropy, Samárií. Nebo si zapůjčit auto a užít si jízdu mezi olivovými a pomerančovými háji.

3. Rhodos – cesta za sluncem!

Sluníčko, vyhřátý písek, křišťálové moře… A spousta vodních sportů! Představujete si takhle stylové rozloučení s létem? Pak je pro vás řecký ostrov Rhodos ta nejlepší možná volba. Je nejslunečnějším ostrovem Dodekanského souostroví a díky své poloze je zde krásně i na konci sezóny. Rozhodně pak osloví ty z vás, kteří dáváte přednost aktivní dovolené. Letovisko Lothiariki je pro milovníky vodních sportů jako stvořené a poskytne vám příjemné zázemí pro všechny možné druhy sportů, vedle toho je zde i překrásná pláž pro ty, kteří vše raději sledují z pohodlí lehátka.

Nebojte se vyrazit na poslední dovolenou a rozloučit se s létem, jak se sluší a patří. Klidně na last minute!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Petra Lehká

    My jsme letos u moře ani nebyli. Koupili jsme si velký bazén z https://www.albixon.cz/bazeny/ , takže jsme léto strávili u něj. Ani mně to nevadilo. Syn je stejně ještě malý, takže by si dovolenou u moře nepamatoval, tak jsme zůstali v klidu doma, ale příští rok už k moři možná vyrazíme.

  • Kamil Štrof

    Taky jsme po prázdninách řešili, že by jsme na začáku podzimu ještě vyjeli k moři. Na https://jacestovatel.cz/media/kam-na-dovolenou-k-mori-v-zari-rijnu-a-v-listopadu-na-podzim nás nejvíce oslovilo Santorini, takže jsme jeli tam a bylo to naprosto skvělé.