Možná to znáš – celý školní rok se na prázdniny těšíš a pak najednou nevíš, co se vším tím časem dělat. Tím hůř ve městě, kde se sice nachází zábavy a památek mraky, ale ty vlastně nemáš chuť na nic z toho.

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Co se však přihlásit do letního kurzu? Díky slevovým webům můžeš mít kurz za pár korun a navíc svůj volný čas strávíš produktivně a zároveň zábavně. Při „projíždění“ portálů na hromadné slevy jsem narazila na zajímavou věc, které mě inspirovala k napsání článku o tom, jak si bezvadně nejen ukrátit, ale i užít čas o prázdninách. Jdi do letního kurzu, kde se nejen něco naučíš, ale taky se třeba seznámíš s novými lidmi a navíc si i užiješ pořádnou porci zábavy!

Myslíš si, že učit se o prázdninách můžou jenom nerdi a absolutní blázni?

Myslíš si, že učit se o prázdninách můžou jenom nerdi a absolutní blázni?

Roztanči léto

Co se přihlásit do tanečního kurzu, i když jsi třeba předtím nic podobného nevyzkoušela? V Praze, Brně nebo třeba Plzni probíhají přes celé léto několikadenní kurzy například street dance nebo salsy sólo, klasiky jako jazz dance (při kterém se budeš cítit jako divadelní hvězda), ale taky úplně nové a neotřelé způsoby tance jako třeba dance yoga. Stačí si jen vybrat. Příjemný bonus? Při většině těchto kurzů se řádně zapotíš, a tudíž můžeš s klidným srdcem vynechat fitko.

Nauč se jazyk, konečně!

Kdy jindy, když ne v létě? Škola tě v to období netrápí (nebo by alespoň neměla) a tak máš čistou hlavu na příjem nových informací. Potřebuješ si konečně prohloubit znalosti angličtiny? Nebo chceš začít úplně nový jazyk, třeba italštinu či španělštinu? Využij letní kurzy – některé z nich jsou i tematicky zaměřené, třeba na dovolenou. Super na letních jazykových kurzech je to, že trénuješ mozek a tudíž nebudeš s nástupem září tak moc šokovaná školními povinnostmi. Existují také kurzy příprav na přijímací zkoušky na vysokou školu nebo na státní maturitu, ale ty se obvykle „rozjíždí“ až začátkem školního roku.

A co nový koníček?

Pokud nejsi zrovna pohybový fanoušek a ani vidina šrocení slovíček v létě tě neláká, můžeš si zkusit najít úplně novou zálibu. Co třeba kurz fotografování? Nebylo by super umět vytvořit krásné fotky, než se donekonečna probírat stovkami nepovedených snímků? Nebo třeba kurz vaření – skoro každý rád jí a taky ocení, když mu někdo dobře uvaří. V nabídce letních kurzů jsou ale třeba i lekce hraní na hudební nástroje (nebylo by super umět u táboráku vybrnkat alespoň několik akordů?), korálkování, uměleckého psaní….stačí si jen vybrat.

Jak se na kurz přihlásit?

V dnešní elektronické době je i přihláška do kurzů jednoduchou věcí – obvykle se stačí zaregistrovat na stránky společnosti, u které se rozhodneš kurz absolvovat. Pak už se jen přihlašuješ na jednotlivé lekce. Pokud ti ale přece bude jen něco nejasné, většinou se přihlášky dají řešit i telefonicky nebo přes e-mail.
Máš ty osobně nějakou zkušenost s jakýmkoliv kurzem? Přinesl ti něco, nebo ho považuješ pouze za ztrátu času?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář