Názory na svátek svatého Valentýna, patrona čisté a oddané lásky, se stejně jako přístup různých věkových skupin, liší. Jak na Valentýna překvapit a užít si ho po svém?

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Zejména mladší generace je velmi silně ovlivněná amerikanismem a jejím nejen filmovým, ale i skutečným nátlakem na ctění tohoto svátku zamilovaných. Jejich snažení však nese plody všem květinovým salonům. To starší generace si ze 14. února až takovou hlavu nedělají, jelikož k prokazování lásky buď nepotřebují jeden určený den v roce, případně mají k dispozici dlouho zažité svátky MDŽ, který se k uctění všech žen slaví o tři týdny později – 8. března, anebo další svátek s příznačným datem 1. máje.

Překvapte na Valentýna

Pokud však přeci jen patříte mezi vyznavače tohoto v kalendáři prvního dne pro vyznávání lásky, podívejte se, čím můžete krom tradičního polibku zkusit své partnery překvapit.

Toaletní prostředky

Je všeobecně známé, že drtivá většina mužů nedbá o své tělo tak pečlivě, jako jejich něžné protějšky. Chcete-li jim alespoň trochu taktně naznačit, že by se o sebe měli více starat, můžete jim doplnit výbavu pro hygienu. Dobrá ostrá žiletka se ani u nedbalé elegance neztratí, stejně jako pěna na holení nebo voda či balzám po holení. Ani příjemně vonící sprchové gely neurazí, zejména pokud mají v reklamě statný mužský vzor. Kapitolou samo o sobě jsou pak toaletní vody a parfémy, tam je často vhodné výběr předem konzultovat, jelikož se již nejedná o drobné částky a další lapače prachu jsou v tomto ohledu zbytečné.

Gio
zdroj: commons.wikimedia.org

Módní doplňky

Možnou variantou dárku jsou také všemožné doplňky, ať se již jedná o kožené opasky k obleku, pestré či naopak decentní kravaty nebo šály, které vašeho fešáka zahřejí i při ne zrovna vlídném počasí. Pokud váš partner volí spíše volnější styl oblékání, „označkujte“ si ho nějakým nápaditým náramkem, nebo třeba jemným řetízkem. Ač to muži neradi přiznávají a tyto šperky se jim zdají spíše na obtíž, vždy přítomná upomínka na vás jeho srdci jen polichotí.

Pásek
zdroj: commons.wikimedia.org

Odpočinek pro oba

Dobrá volba pro společně strávené chvíle jsou pak poukázky na všemožné relaxační procedury, masáže nebo koupele. Návštěva wellness center se saunami, parními lázněmi nebo masážními vanami jsou pak jistotou celodenní společné zábavy. Navíc můžete alespoň na chvíli zapomenout na starosti všedních dní a ještě uděláte něco i pro své zdraví. Nabídky některých komplexních zařízení se o vás postarat od hlavy až k patě, se zajímavým rozlišením jeho i vašich potřeb, pomohou váš den udělat nezapomenutelným.

Sauna
zdroj: commons.wikimedia.org

Adrenalin a endorfiny

Ač počasí není příliš lákavé pro venkovní činnosti, spousta oblíbených sportů se dá společně provozovat i ve vnitřním prostředí. Ať se jedná o squash, když si potřebujete pořádným švihem rakety a ránou míčkem něco mezi sebou ujasnit, lezení po umělých skalních stěnách, když si chcete potvrdit jistotu a vzájemnou důvěru, nebo třeba při odpočinkových lekcích hot jógy, kde krom nabytí nových sil harmonicky propojíte vaše duše. Nebojte se vyzkoušet něco úplně nového, třeba vám tato změna dodá nový vítr do vašich plachet.

Hry bez hranic

Není ovšem nad to se vrátit do dětských let a užít si valentýnský večer s hrami a zábavou. Variabilitě a kreativitě při hraní oblíbených tradičních her se však rozhodně meze nekladou. Domino může mít krom dominantního vítěze také peprnější příchuť, hra v kostky může být alterována na mnohostěn s vlastními kreacemi poloh od oblíbených, přes extravagantní až po vaše tajné touhy. Ostýchavé jedince můžete před vášnivým večerem trošku uvolnit například při hře člověče napij se. Máte-li spíše karbanické srdce, zkuste s partnerem hrát poker, jehož pravidla si můžete upravit pro příjemnější večer třeba sázkami kusů svršků místo běžných čipů. Jak hrát se naučíte během chvilky a pak už je na vás, zda budete chtít obnažit dříve sebe nebo spíš vašeho partnera.

Karty
zdroj: flickr.com/photos/armydre2008/4242312390

Stylová večeře

Trápí-li vás časová tíseň, anebo se vám do velkých příprav příliš nechce, můžete s partnerem jednoduše zajít do vaší oblíbené restaurace a dopřát si něco dobrého na zub. Každý ví, že láska přece prochází žaludkem. Většina podniků je na tenhle svátek patřičně připravena a bez zbytečného objednávání vám nachystají na stůl svíčky, často také přidají či alespoň doporučí láhev dobrého vína. Nabízí se však také vyzkoušet něco neobvyklého, ať už máte chuť na zahraniční kuchyni, něco nezdravého nebo naopak veganskou restauraci, dobrým jídlem ve vztahu nikdy nic nepokazíte.

Pokud zrovna nemáte vaši drahou polovičku, nezoufejte. Někde tam venku na vás ten váš vysněný rytíř na bílém koni čeká. Jak zapracovat na tom, abyste se mu dostala na kobylku, se můžete dočíst zde.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kamil Štrof

    To my jsme si s přítelkyní na valentýna nadělili opravdu veliký dárek a na zahradu si pořídili vířivku z https://www.albixon.cz/virivky/ Musím říct, že to byla opravdu skvělá invrstice, protože v ní od té doby trávíme spoustu času.

  • kristýna ryglová

    Mě přítel letos na Valentýna hodně překvapil. Když za mnou do práce přišel kurýr a přinesl mi růže z https://www.florea.cz/produkty/rezane-ruze-1 byla jsem opravdu překvapená. To se příteli hodně povedlo. Trochu mě mrzelo, že já jsem pro něho tak velké překvapení neměla. Jen jsem mu uvařila dobrou večeři.