Šetření je sice důležité, ale užívat si života je ještě důležitější. Vypnout, zarelaxovat si anebo užít dobrodružství. Každého láká něco jiného, ale i když šetříš, můžeš si zajet na dovolenou!

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Praktický návod, jak si užít super dovolenou i levně

Základní šetřící tipy na dovolenou

1) Last-minute – Pro zahraniční výjezd je výhodný last-minute. Užiješ si i pocit spontánnosti a někdy dost velké slevy. Jakmile se ti začne blížit dovolená v práci, pomalu hlídej internet a last-minute zájezdy a rozhodně to domluv s partnerem. Pak si stačí vybrat, sbalit a vyjet.

2) Vaření – Velké množství peněz ušetříš, když si budeš vařit sama. Předem si napiš jídelníček a podle něj pak nakup potraviny. Něco si navíc můžeš připravit už doma. Vaření ti dovolenou určitě nemusí otravovat, stačí dělat jednoduchá jídla a za ušetřené peníze se to vyplatí.

3) Z toho vyplývá kuchyňka – Kvůli vaření je tedy dobré najít si takový pokoj, v němž bude i kuchyňský kout se základním příslušenstvím. V zahraničí jsou takové apartmány častější a tím mnohdy i levnější, než v Čechách.

4) Doprava – vždy si nezapomeň ohlídat, zda je v ceně zájezdu započítaná i doprava a vypočítej, zda se to vyplatí více, než kdybys jela svým autem, nebo využila jiného dopravního prostředku.

5) Další služby – Prohlédni si další služby v ceně. Má hotel/penzion/kemp pláž v ceně, nebo je placená zvlášť? Je příslušenství již v kuchyňce či za příplatek? Jsou tam nějaké výlety? A jakou cenu? A nezapomeň ani na elektřinu a vodu, která se občas platí zvlášť. Nejlepší je, když je toto vše již započtené v ceně.

Nezapomeň na ČR!

I v Čechách si můžeš užít super dovolenou. Záleží na tom, co máš ráda. Ráda se opaluješ, ležíš u vody a plaveš? Nebo máš ráda turistiku a zkoumáš krásy přírody i kultury?

Pro milovníky vody doporučuji Orlickou přehradu, konkrétně oblast střediska Radavy. Je tam totiž písčitá pláž a skvělá voda. Především v červnu a červenci. Jsou tam na vypůjčení yachty, skútry a můžeš se projet na výlet i parníkem. Na chvíli ti ani nedojde, že nejsi v Chorvatsku! V oblasti Orlické přehrady lze najít i levný apartmán v penzionu anebo chatku. Některé chatky jsou moc pěkné i zrekonstruované.

Jako další levnější a skvělé destinace doporučuji oblast Domažlicka a Adršpachu, kde jsou apartmány za rozumnou cenu a okolí je prostě naprosto úžasné a jako dělané pro turistiku.

Do zahraničí levně a s pocitem luxusu

(níže uvádím běžné letošní last-minute slevy)

1) Itálie – Je to kouzelná země se spoustou památek, úžasnou přírodou, skvělými plážemi a vynikajícím jídlem! Autobusem můžeš k pláži na 8 dní i pod čtyři tisíce např. do oblasti Bibione! A pokud upřednostňuješ letadlo, tak i s letenkami se do Itálie můžeš dostat za cenu kolem 8 000,- i s polopenzí na 8 dní. Pokud by ses rozhodla na výlet vlastním autem, tak jsou ceny o dost nižší a můžeš tam být na 10 dní i pod dva tisíce. Ale musíš připočíst benzín.

2) Chorvatsko – Oblíbenou a celkem levnou destinací je Chorvatsko. Pořádá se zde spousta výletů na dechberoucí přírodní úkazy. Ceny se pohybují podobně jako ceny dovolené v Itálii, ale Itálie skýtá více možností a tudíž i těch levnějších.

3) Bulharsko – Další krásná země s krásnými plážemi i přírodou. Cenově je opravdu dost výhodná a do Bulharska Češi rádi jezdí alespoň na deset dní (autobusem i za 3 500,-, letecky i od pěti tisíc na 8 dní). U Bulharska se častěji doporučuje prohlédnout si řádně fotografie pokoje i pláže, protože někdy tam služby neodpovídají očekávání. A cena by neměla být jedinou prioritou!

4) Řecko – Dovolená zde opravdu dodává ten správný příjemný pocit exotiky. Na 12 dní se tu můžeš uvelebit už od 3 300,- a letecky na týden i od 5 000,-. V Řecku se dost častokrát nabízejí apartmány s kuchyňským koutem a úžasným výhledem na moře. Bohaté je to zde na výlety po okolí.

5) Turecko a Španělsko – Nabízí se příjemné ubytování za rozumnou cenu i včetně dopravy. Navíc jsou to opravdu dost slunné a zajímavé země, tudíž lákají nemálo turistů. A není se čemu divit!

Doprava dražší, ale na místě moc neutratíte

Jsou i destinace, u kterých utratíte dost za dopravu (hlavně letenky), ale tam už vás moc neoškubou. Jsou to hlavně Indie, kterou můžete procestovat taxíkem za velmi nízké ceny. Stejně je na tom Nikaragua nebo třeba Srí Lanka.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • norma

    dobri den ja sem Norma a sem koukla sem na va še pisničky a prekvapili me