Říkáš si, že další prázdniny v České republice už nedáš? Chtěla bys zažít něco nového, poznat cizí zemi a kulturu? Tak au pair může být vstupenkou do nového života!

avatar

Leona Tomečková
Ráda píšu o všem, co mi přijde zajímavé.

Poznej zahraničí jako au pair! Jak na to?

Au pair jako výhoda

Vycestovat jako au pair je jedna z možností, jak se dostat snadno do zahraničí. Pokud nemáš problém s hlídáním dětí a třeba i uklízením, můžeš si svůj pobyt v zahraničí opravdu užít. Rodina, která tě hostí, je povinna ti platit ubytování i jídlo. Většina au pair žije přímo u rodiny, kde má svůj pokoj. Jako au pair můžeš poznat nejen novou kulturu, ale i nové přátelé z jiných zemí. To ti může pomoci zlepšit cizí jazyk a najít kontakty i jinde ve světě. Jako největší výhodu můžeš brát zkušenosti, které jsou opravdu k nezaplacení.

Au pair jako nevýhoda

I když au pair pobyt má opravdu hodně pozitivních aspektů, tak můžeš během pobytu zažít i nepříjemné záležitosti. Pokud udržuješ vztahy se svou rodinou, tak ti budou opravdu chybět, zvláště pokud se chystáš na cestu do USA, kde je pobyt podmíněn minimálně ročním závazkem. Další nevýhodou může být problematická rodina, která tě může mnohdy využívat spíše jako otroka. Největší nevýhodou může také být zjištění, že au pair není nic pro tebe, a je to spíše trápení. V tomto případě můžeš buď přečkat nebo vyzkoušet vyměnit rodinu. Také se pokusit najít práci.

S agenturou nebo bez?

Jedno z nejdiskutovanějších témat, které začínající au pair řeší. V České republice je několik agentur, které zprostředkovávají pobyt au pair v zahraničí. Za tuto službu zaplatíš celkem vysokou cenu a zcela zbytečně! Většina au pair, které vycestovaly s agenturou a poté se znovu vrátily pracovat jako au pair, již více agenturu neoslovily. Pokud si nejsi jistá, tak agentura ti dá větší jistotu, avšak pokud chceš si najít rodinu sama, můžeš využít webových stránek, které jsou určeny pro au pair a rodiny. Nejen, že si zdarma rodinu najdeš, ale také máš možnost sjednat si podmínky sama. Komunikace probíhá přes skype nebo email.

Webové stránky pro hledání au pair

Webová stránka s největším počtem rodin a au pair je www.aupair-world.net. Stačí si vytvořit zdarma profil, kde zmíníš své zkušenosti a pak jen čekáš, jestli tě nějaká rodina neosloví. Stejně tak ty můžeš projíždět profily rodin a oslovit je.

Anketa: Co vám au pair dala, a co naopak vzala?

Katka (30):
Au pair mi dala: nové možnosti, rozhled, poznáni jiné kultury několika národu, kuchyně rozličných chutí, taky vetší chuť se učit jazyk než doma, přátelství, která bych doma těžko navázala, zvedlo mi to sebevědomí. Nikdy jsem nebyla rasista, ale až tady si uvědomuji, jak jsem přeci jen byla málo otevřena jiným národům, to se teď změnilo. Vlastně mi au pair ani nic nevzala. Já nelituju ničeho. Jsem díky tomuto rozhodnutí bohatší člověk. Duševně :) )

Claudia (22):
Co mi dala a naopak vzala zkušenost být au pair? V první řadě mi dala obrovskou zkušenost se starat o domácnost, vařit a také starat se o děti. Dále mi tahle práce poskytla poznat spoustu nových lidí, poznat různé kultury a jazyk, kvůli kterému jsem se rozhodla jet do Anglie. Samozřejmě má tahle práce i své zápory, jako že jste daleko od své rodiny, kamarádů a nemáte zrovna moc vlastního soukromí. Řekla bych, že jsem se díky této práci naučila být mnohem zodpovědnější a zároveň se ze mě stal tak trosku flegmatik, protože některé dny se nedají jinak “přežít”. :)
A co ty? Přemýšlíš nad práci au pair?

Nejdůležitější informace, které potřebuješ

Pokud se rozhodneš tedy vyrazit jako au pair, potřebuješ mít základní informace ohledně tvé pozice. Tedy především kolik děti, kolik hodin budeš denně pracovat, kolik bude tvé týdenní kapesné, jaká je tvá hlavní náplň, jestli budeš i uklízet domácnost, jestli rodina požaduje i víkendové hlídání. Čím víc informací budeš mít, tím nebudou vznikat pozdější nedorozumění.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář