Možná už i ty jsi měla možnost zhlédnout video nebo dokonce naživo akci, které nese jméno “Free hugs” čili Objetí zdarma. Parta mladých lidí, většinou studentů, pobíhá s transparenty “Free hugs” po ulicích, a objímají všechny, kteří o to projeví zájem.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Možná už i ty jsi měla možnost zhlédnout video nebo dokonce naživo akci, které nese jméno “Free hugs” čili Objetí zdarma. Parta mladých lidí, většinou studentů, pobíhá s transparenty “Free hugs” po ulicích, a objímají všechny, kteří o to projeví zájem. Že je divné objímat cizí lidi? Možná tě překfvapí, že to nedělají to za účelem zisku. Objímají jen tak, pro radost.

Jedno takové obejmutí zdarma může pro neznámého člověka znamenat opravdu hodně!

Jedno takové obejmutí zdarma může pro neznámého člověka znamenat opravdu hodně!

O vzniku Free hugs

Poprvé se o této akci psalo v roce 2004. Největší rozjezd pak zažila o dva roky později, kdy si jí na Youtube začlo všímat stále více lidí. A komu že se nápad Free hugs zrodil v hlavě? Právě v roce 2004 přiletěl do Sydney Juan Mann. Obyčejný chlapík, v té chvíli docela smutný. Před sebou spatřil šťastné příbuzné, kteří se objímali. On ale neměl koho obejmout, a tak si prostě napsal na ceduli nápis FREE HUGS a stoupl si doprostřed nejrušnější ulice v Sydney. Váže se k tomu další příběh, který pravý, že k Juanovi v tu chvíli přišla jakási stařenka a řekla mu, že jí ten den ráno zemřel pes a že je to přesně rok, co při autonehodě zemřela její dcera. Oba se objali a začali se přidávat ostatní lidé. Perličkou je, že akce Free hugs se zpočátku sydneyské polici vůbec nelíbila a dokonce ji zakázala. Petice, ve které se objevilo přes 10 tisíc podpisů, je ale přesvědčila, aby svůj zákaz zrušili.

“Nebudu objímat cizí lidi!”

Každému to může připadat jiné. Možná patříš mezi stydlivější, takže ti brání už jakýsi vnitřní odstup k cizím lidem. Možná si nedůvěřivá, prostě se bojíš. Uznej ale, že lidé, kteří se těchto akcí účastní, rozhodně pomáhají milým a nenáročným způsobem změnit svět k lepšímu. Velkým kladem je zde anonymita. Nikomu nemusíš říkat jak se jmenuješ, kde bydlíš, či co studuješ. Prostě jen pozdravíš, obejmeš a jdeš zase dál. A navíc, můžeš při tom nenápadně obejmout i nějakého fešáka, kterého máš dlouho vyhlídlého ;-) .

Objetí zdarma v českých městech

Objetí zdarma nejsou jen záležitostí Austrálie nebo Ameriky. Divila by ses, v kolika českých městech už se tato akce konala a pravidelně koná. Nemusí to být nutně záležitost stovek lidí, stačí sebrat tvojí partu ze školy, nakreslit si transparenty a vyrazit objímat. Určitě ti neuškodí zkouknout Youtube, kde se dozvíš mnohem více.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Scarlett Cishar Leab Cocain Hills

  Wow. To video.. to je nádhera:) ! Já bych to zkusila ale bohužel ve městě kde žiju já by to nedopadlo dobře. Však víte co mám na mysli ne? U nás v celém městě jsou samí romové,bezdomovci,feťáci.. :/. Škoda, jinak bych do toho hned šla:D*

 • adela

  a rozlišovat si/jsi by taky nebylo na škodu.. ;)

 • Swan

  To video mě úplně odrovnalo. Dokonce mi začaly téct slzy. Když skončilo, byly to slzy štěstí a vše bylo dokonalé :)

 • Lucilia

  Zjevně kontrola pravopisu ve Wordu není samospasitelná. :) Příběh praví (vypráví), mohl by být pravý, ale v dané větě by to bylo trochu zvláštní… :D :D :D