Tablety jsou v posledních letech velmi oblíbená zařízení, která vlastní řada lidí. Pokud si ale právě nyní chceš pořídit nový tablet, jistě se ti bude hodit několik užitečných informací.

avatar

Gabriela Procházková
Ve světe blogů jako ryba ve vodě.

Potřebuješ nový tablet? Pomůžeme ti s výběrem!

Vybíráme nový tablet. Co zohlednit?

Tablet, jež ve své stávající podobě existuje od roku 2010, je dotykovým zařízením, které je vlastně „směskou“ mezi počítačem a chytrým telefonem. Proto jej lze používat k obrovskému množství činností od surfování po internetu až po sledování filmů. Jelikož se ovšem od sebe jednotlivé tablety v lecčem liší, podívejme se, co je důležité zohlednit při nákupu.

  • Pořizovací ceny. Předně si musíš určit, kolik chceš za tablet utratit. Pokud nejsi náročná, bude ti stačit levnější varianta, v opačném případě to ovšem bude něco stát. Přesto se dají sehnat i špičkové tablety levně.
  • Kde si tablet pořídit levně? Možností máš pochopitelně celou řadu. V každém případě si zkus prohlédnout nabídku e-shopu Expert.cz, kde navíc seženeš i notebooky, elektronické čtečky knih apod.
  • Rozměry tabletu. Důležitá je velikost úhlopříčky displeje, jež se pohybuje od 6 do 13 palců, proto je vhodné hledat někde uprostřed. Roli ale hraje i tloušťka a hmotnost tabletu, jež by měly být spíše menší.
  • Výkon a operační systém. U prodejce se vždy informuj o paměti (RAM i flash) a procesoru, neboť na tom závisí výkon jednotlivých zařízení. Ty se navíc liší i dle operačního systému (Apple iOS, Google Android či MS Windows).
  • Další vlastnosti. Samozřejmě se je nutné zabývat rovněž značkou, výdrží baterie, druhem připojení k internetu, ale také nabídkou příslušenství. Pak bude teprve tablet splňovat všechny tvé požadavky.

Jak vybrat tablet?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář