V neděli 2. března 2014 se předávaly v Beverly Hills nejžádanější sošky, a to Oscaři. Jak to všechno dopadlo? Kdo si odnesl nejvíc sošek?

avatar

Leona Tomečková
Ráda píšu o všem, co mi přijde zajímavé.

Poslední ohlédnutí za letošními Oscary

Nejvíce zlatých sošek

Večer, který je určen těm největším hvězdám, a to těm hollywoodským se nesl v čarovném duchu, kdy všichni zářili v honosných róbách za několik tisíc. Avšak tím hlavním bylo vyhlášení všech filmových kategorií. Nejvíce zlatých sošek si odnesl film Gravitace. Právě ta získala úctyhodných 7 ocenění. Druhým nejlepším filmem byl 12 let v řetězech. Ten dokonce získal ocenění za nejlepší film roku, a sošku si odnes Brad Pitt za produkci.

A co vlk?

Určitě na tento večer bude vzpomínat Matthew McConaughey, který si odnesl svého prvního Oscara za nejlepší hlavní mužskou roli. Ztvárněním kovboje, který je nakažen AIDS, získal několik dalších prestižních ocenění, stejně jako jeho herecký kolega Jared Leto, který si odnesl Oscara za vedlejší roli. Oba herci získali toto ocenění za společný film Klub poslední naděje.
Největším otloukánkem mezi herci je určitě Leonardo DiCaprio, který ani tentokrát si neodnesl ocenění. Dokonce tak favorizovaný film Vlk z Wall street nezískal ani jedno ocenění. Také silně propagovaný film Špinavý trik odešel s prázdnou. A to měl 10 nominací.

A co selfie?

Za nejlepší ženský výkon si odnesla cenu Cate Blanchett. Ta ztvárnila bohatou alkoholičku ve filmu Jasmíniny slzy. Jedno z největších překvapení je rozhodně herečka pocházející z Konga, a to Lupita Nyong’o, která si zahrála ve filmu 12 let v řetězech. Oscara za nejlepší cizojazyčný film si odnesl Paolo Sorrentino za Velkou nádheru. Tento film je původem z Itálie.
Letošní Oscaři byli sice trochu jiní, co se týče doprovodného večera. Avšak co se týče kvality nominovaných filmů, jedná se o to nejlepší, co mohli kritici nominovat. Filmy jsou opravdu kvalitní, a každý si najdete ten svůj, který ho bude bavit. Lze ještě zmínit, že největším ohlasem letošních Oscarů je fotografie, kterou Ellen DeGeneres pořídila během galavečeru. Fotografie zachycující ty nejžádanější herecké hvězdy, vynesla Oscary na nejdiskutovanější téma dnešního dne.

Selfie z Oscarů

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář