Léto už si do našich končit konečně našlo cestu, školní rok už se taky zdárně chýlí ke konci. Co to pořádně oslavit? Pozvi přátele na zahradu nebo na chatu a uspřádej pořádnou grilovací párty. Jak na to? Grilování není žádná věda. Se správným náčiním to hravě zvládne každá ženská, nemusíš být šéfkuchařem.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Léto už si do našich končit konečně našlo cestu, školní rok už se taky zdárně chýlí ke konci. Co to pořádně oslavit? Pozvi přátele na zahradu nebo na chatu a uspřádej pořádnou grilovací párty. Jak na to? Grilování není žádná věda. Se správným náčiním to hravě zvládne každá ženská, nemusíš být šéfkuchařem. Co všechno tedy budeš potřebovat?

Grilovací párty

Gril jako základ

Možná to je poněkud redundantní informace, ale pořádný gril je základ. Žádný doma nemáš? Domluv se se sousedem nebo se známými, že ti jej na víkend půjčí. Anebo zkus požádat rodiče – grily sice nejsou nejlevnější záležitostí, ale pořádnou grilovačku si užije celá rodina.
Při koupi můžeš vybírat mezi klasickými grily na dřevěné uhlí a plynovými a elektrickými grily. Ty poslední využiješ také v zimě v kuchyni (anebo pokud nemáš zahrádku) – grilování na nich nešpiní. Jsi-li fajnšmekr, můžeš si pořídit třeba i venkovní gril s udírnou. Ale upřímně řečeno – na opečení několika klobásek a steaků si vystačíš i s tím neobyčejnějším (dej ale pozor, aby byl kvalitní, zvlášť co se elektrických kousků týče).

Kvalitní suroviny

Na gril patří v první řadě maso. Pokud však chceš kamarády oslnit něčím netradičním, neváhej koupit papriku, kukuřičný klas či lilek. Posolená zelenina s kapkou oleje ogrilovaná na mírném ohni je labužnickým zážitkem – i chlapcům bude chutnat!
Pro tvrdošíjné masomilce však můžeš připravit originální masové pokrmy – třeba kuře na plechovce nebo neodolatelné špízy. Inspiruj se na netu dalšími recepty na grilování. A ať už budeš grilovat cokoliv, nezapomeň na dostatek čerstvého chleba a nápojů. Nemusíš hned kupovat litry alkoholu, zábavu si můžeš užít i bez něj.

Pozor na počasí… a na sousedy

Pro případ nepříznivého počasí měj v záloze plán B. Budeš moci pozvat všechny své hosty domů a připravit maso tam? Anebo máš snad velký zahradní stan, pod který se všichni před letním deštíkem schováte?
Jestli už předem víš, že oslavy s tvojí partou kámošů bývají bujařejší, zajdi ještě před začátkem párty za sousedy a popros je o schovívavost. Nic ti nezkazů během večírku náladu více než nerudný soused, který se domáhá ztlumení hudby a utišení hlasů. A navíc je to slušnost… Ta vzhůru do toho!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana Navrátilová

    Hezky napsané, díky za tipy. :-) To já se vždy grilovací party účastnila pouze jako host, ale letos jsme si pořídili nový zahradní gril z http://www.levny-zahradni-gril.cz/ a v létě se konečně chystáme pořádat vlastní. Už se na to moc těším. :-)