Na podzim, respektive na přelomu léta a podzimu, začínají nové série jak již běžících, tak nových seriálů. Kdy a na co se můžeme těšit, a čemu dát sbohem?

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Stejně jako každý rok, i letos v období od poloviny srpna do poloviny listopadu, začnou americké a britské televizní stanice vysílat nové série jak již běžících, tak úplně nových seriálů. Některým starším ale musíme dát sbohem právě na úkor těch nových. Které to budou letos a na co se naopak můžeme těšit, to jsem pro tebe zjistila.

Seriály, kterým musíme dát sbohem…

Na televizních obrazovkách se letos neudrželo přes šedesát seriálů. Z těch, které byly nově uvedené na podzim nebo v zimě loňského roku jsou to sci-fi seriál Almost Human stanice FOX, seriál Dracula v hlavní roli s Jonathanem Rhysem Meyersem, a spin-off seriálu Once Upon a Time vyprávějící příběh Alenky v Říši Divů „trochu“ jinak, Once Upon a Time in Wonderland. Z těch, které běžely delší dobu, to je americký remake britského Being Human, česky známý jako Cena za lidskost, jehož vysílání bylo letos ukončeno čtvrtou sérií; dále prequel k Sexu ve městě, The Carrie Diaries, který po nepříliš úspěšné druhé sérii taky skončil, a britská detektivka Whitechapel, která stejně jako Being Human skončila čtvrtou sérií.


Draculovi musíme, stejně jako spoustě dalších, dát sbohem.

Získaly další řadu, která je pro některé i tou poslední

Druhou řadu získal nový seriál Agents of S.H.I.E.L.D. – trailer ani název první epizody druhé série zatím zveřejněn nebyl, nicméně je to víceméně otázka času. Vysílání první epizody je nicméně stanoveno na čtyřiadvacátého září (respektive v USA třiadvacátého pozdě večer), vysílací čas ani den se tím pádem pro tento seriál nemění. Dalším seriálem, který si své místo na obrazovkách obhájil i v druhé, a tentokrát možná delší, sérii, je letošní novinka stanice HBO, Looking, nicméně datum premiéry druhé řady je zatím neznámé, a totéž platí i pro fantasy seriál Penny Dreadful. Sedmého října se pak dočkáme první epizody druhé řady seriálu The Originals.

O třetí řadu úspěšně bojovaly seriály Hannibal a Da Vinciho démoni, na obě se můžeme těšit v zimě, nicméně ani jedna zatím nemá stanovené pevné datum – na rozdíl od Elementary, které začne svou třetí řadu už posledního října.

Čtvrtou řadu získaly seriály Sherlock, American Horror Story a komediální seriál stanice MTV Awkward, nicméně ani u jednoho zatím není známé datum vysílání první epizody. To nicméně neplatí u pohádkového Once Upon a Time, jehož čtvrtá série má premiéru 29. září.

Frozen
Once Upon a Time získal čtvrtou řadu, a už na konci září nás seznámí i s novou postavou.
zdroj: screenrat.com

S šestou sérií přijde letos na začátku října i seriál Vampire Diaries, na jehož premiéru se můžeme těšit na třetího října. Pokud ses nicméně těšila na Glee, které touto dobou běžně vysílalo už druhou nebo třetí epizodu, zklamu tě – seriál získal šestou sérii, ale ta bude podle předběžných zpráv poslední, a její premiéra by měla přijít někdy na jaře 2015. Sedmou sérií se s námi taky letos loučí seriál True Blood.

Dlouhodobě prodloužen byl na druhou stranu seriál Doctor Who, který má jistou osmou sérii, jejíž premiéra se odehraje na stanici BBC One už třiadvacátého srpna, a podle traileru to bude mazec. S osmou sérií můžeme taky 22. září přivítat zpátky Big Bang Theory, a úctyhodné desáté řady se letos dočkaly seriály Bones (Sběratelé kostí) a Supernatural.


Doctor Who – trailer k osmé sérii

Novinky, které přijdou už na podzim a v zimě

Na sezónu 2014/15 bylo ohlášeno celkem velké množství nových seriálů, z nichž většina nicméně přijde až v průběhu roku 2014. Každopádně, většina nerovná se všechny, a tak se v zimní pauze Once Upon a Time můžeme těšit na hudební pohádku Galavant, která má objednaných osm epizod.


Trailer k Galavant

Galavant ale není jediným seriálem, na který se můžeme těšit do konce roku. Třetího října na stanici FOX začne vysílání detektivního seriálu Gracepoint, který by měl být rozšířením (a možná trochu předělávkou) britského seriálu Broadchurch – většina obsazení naštěstí zůstala stejná. O pět dní později bude odvysílán první díl seriálu The Flash, který stejně jako druhý seriál z dílny DC Comics, Arrow, bude vysílán na stanici CW.

Seriál, na který se nicméně já osobně těším nejvíc, je Selfie, volná adaptace My Fair Lady v hlavní roli s Karen Gillan, jehož první epizoda bude odvysílána už prvního října. Vypráví příběh Elizy Dooley, slečny naprosto závislé nejen na facebooku a twitteru, ale hlavně na instagramu, kde má desetitisíce fanoušků. Jednou jí ale dojde, že nikdo z jejích online kamarádů se o ni nezajímá… a rozhodne se to změnit. Otázka zní – zvládne to?


Trailer k Selfie

A co ty? Na jaké seriály se těšíš a co tě naopak vůbec neoslovilo?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář