Ekologická móda neboli biomóda je v současné době opravdovým hitem. Trend, který šetří přírodu a zároveň má styl, si již získal spoustu popularity. K tomu, aby se ekologická móda neustále rozvíjela je zapotřebí podporovat ji všemi možnými způsoby. A jedním způsobem ji můžeš podpořit právě i ty. Že nevíš jak? Podívej se do článku, ve kterém vše zjistíš.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Ekologická móda neboli biomóda je v současné době opravdovým hitem. Trend, který šetří přírodu a zároveň má styl, si již získal spoustu popularity. K tomu, aby se ekologická móda neustále rozvíjela je zapotřebí podporovat ji všemi možnými způsoby. A jedním způsobem ji můžeš podpořit právě i ty. Že nevíš jak? Podívej se do článku, ve kterém vše zjistíš.

Podporuj ekologickou módu, jak to jen jde

Řešením může být lis na PET láhve Ecopress

Přilož ruku k dílu i ty

Možná sis mnohokrát řekla, že bys ráda něco pro módu udělala i ty. Pokud nestuduješ zrovna obor týkající se módy, nebo jsi nezískala vhodnou příležitost, je v této situaci minimální šance, že zanecháš v módním světě kus svého já. Jedině, že by ses vrhla do třídění odpadu… Ne, rozhodně si nedělám legraci. Právě tříděním odpadu můžeš pomoct ekologické módě, která si zaslouží velkou pozornost. Díky takové podpoře mohou vznikat stylové kousky, jež tě narámně doplní a ozvláštní. Zaujalo tě to tak, že bys ráda biomódu podpořila, ale zároveň si chceš práci ulehčit? Podívej se, jaký tip pro tebe mám.

Zajímavost: Věděla jsi, že se s PET lahví dá snadno vyrobit látka, ze které lze vyrobit například zajímavé svetříky? Na výrobu jednoho svetru je pak potřeba 16 kusů PET lahví.

Jak si třídění zjednodušit?

Papír se snad ze všech materiálů třídí nejlépe. Nezabírá moc místa, tudíž jej můžeš střádat delší dobu a až pak odnést do příslušného kontejneru. Sklo je na tom sice hůře, ale dá se říct, že zrovna nepatří k věcem, které bys musela třídit dejme tomu každý týden. Prokletím ale zůstávají PET lahve. Můžeš sice na ně dupat, jak chceš, ale stejně zabírají mnoho místa. Pokud je tedy nebudeš střádat do maxi tašky, budeš muset pokaždé s pěti PET lahvemi běhat ke kontejneru. Otrava, viď? Řešením pak může být lis na PET láhve Ecopress, díky kterému ušetříš spoustu místa a hlavně čas. Nebudeš muset tak s petkami lítat každý týden, ale klidně až za dva, tři týdny či za delší dobu.

Zajímavost: Věděla jsi, že výrobce outdoorového a sportovního oblečení Patagonia už od roku 1993 používá k výrobě fleecu právě recyklované PET lahve? Celkově už využili více jak devadesát miliónů lahví.

Jednoduché a rychlé

Především bys měla vědět, že se jedná o ruční lis. Manipulace s ním je ale nenáročná. Stačí totiž jeden pohyb a během chvilky bude láhev zmenšená o 80%. Lis na PET láhve Ecopress uplatníš ale i k lisování plechovek či obalů TETRAPACK.

Jak to funguje?

Ruční lis je nutné připevnit na pevnou plochu ve svislé poloze. Než ale začneš lis na PET lahve Ecopress používat, musíš uvolnit víčko pro únik stlačovaného vzduchu. Hrdlo lahve umísti do otvoru ve vrchní části. Spodní část láhve pak zatlač do vnitřní části lisu. Nakonec chytni jen páku a směrem dolů slisuj láhev mezi speciálně navržené čelisti. Poté, než uvolníš lis, dotáhni víčko, jak nejpevněji můžeš. Tím se PET lahev zpátky nenaplní vzduchem. Jak vidíš, tak lis na PET lahve je skutečně jednoduchý pomocník.

Lis jako užitečný spolubydlící

Jestli třídění odpadu a tím pádem podporu ekologické módy bereš vážně, měl by u tebe mít lis na PET lahve své místo. Ušetříš s ním totiž spoustu času i starostí. Pokud žiješ s rodiči, kteří se na cestu třídění vydali také, může být pro ně ruční lis skvělým tipem. Každý se totiž snaží ulehčit si i maličkosti, a když je příležitost tak proč se něčemu takto užitečnému bránit.

www.lisnapetlahve.net

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář