Představ si, že bys cestovala časem a dostala se do roku 1970 – uměla by sis poradit s tehdejšími technologiemi? A jak reagují na tyto technologie dnešní děti, které se rodí skoro s tabletem v ruce?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Podívej se, jak jsou dnešní děti zmatené ze 44 let starého počítače!

Počítač ze 70. let

Komediální skupina The Fine Brothers se rozhodla, že představí dnešním dětem, které jsou zvyklé na rychlé počítače, internet, velké rozlišení, apod. počítač z roku 1970. Chtějí vidět, jak si s ním děti poradí, přičemž vše samozřejmě točí na video. Neříkám, že já bych věděla, co s tím dělat, ale nutno uznat, že většině těch dětí dokonce chvílí trvá, než ve staré plechárně rozpoznají počítač. A poté už to jde ráz na ráz. Vyzkouší si dokonce starou hru, kterou jedna dívka označí za ošklivou, protože je celá zelená. Jo děti, dříve nic jiného nebylo – buďme rádi, že máme to, že máme notebooky a Google. Zajímavostí bezesporu také je, že dnešní chytrý telefon má stopadesátkrát větší výkon než počítač, který se děti ve videu snaží ovládat.


Dnešní děti se snaží si poradit s počítačem z roku 1970

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Bruno Jurečka

    No, musím se přiznat, že s takovýmto počítačem bych si teda asi taky moc nerozuměl. :D Se svým notebookem si ale rozumím skvěle. Proto mě celkem naštvalo, když se mi před pár měsíci rozbil. Oprava notebooku ale naštěstí nebyla zas tak drahá, jen jsem chvíli byl bez počítače. O vše se mi postarali u https://www.rgservice.cz/

  • kristýna ryglová

    Z takového počítače bych byla taky zmatená, tak se jim vůbec nedivím. Já mám doma Macbook, který jsem si koupila z https://macpodpora.cz/obchod/ a to je úplně něco jiného, než tento starý počítač. Je ale pravda, že teď jsou na počítače daleko větší nároky, než byly kdysi.