Vybrat originální dárky pro muže někdy není snadný úkol. Paleta dárků určených pro ženy je o něco širší a tak se dá říci, že muži to mají v nakupování dárků o něco jednodušší.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Vybrat originální dárky pro muže někdy není snadný úkol. Paleta dárků určených pro ženy je o něco širší a tak se dá říci, že muži to mají v nakupování dárků o něco jednodušší. Přesto se několik možností nachází a záleží pak už jen na tobě, jak dalece chceš být originální nebo zda se ti zdají vhodnější praktické dárky, které sice ocení, ale budou daleko od originality. A jak originální dárky vybírat?

Velkým hitem jsou antistresové dárky, které v dnešní uspěchané době ocení nemalé množství mužů.

Velkým hitem jsou antistresové dárky, které v dnešní uspěchané době ocení nemalé množství mužů.

Rozsáhlá dárková poradna

Originální dárky pro muže přestavují poměrně široký pojem. Každý originální dárky pro muže vnímáme po svém a zejména v mužském i ženském světě se nachází podstatné rozdíly. Proto není na škodu nechat si poradit a inspirovat se druhými. Zeptej se třeba jeho kamarádů, sourozenců, rodičů nebo dalších mužů ve svém okolí. Pokud nápad máš, prober jej s nimi. Buď ti dají za pravdu a ty budeš mít parádní dárky k narozeninám či jiným příležitostem pro tvého přítele, nebo radou získáš nový nápad případně tip. Klidně je vyzpovídej o tom, jakou mají oni představu a co sami považují za originální dárky. Pak už jen smíchej získané tipy a partnerovi záliby a podle toho nakup dárek, který ho překvapí. Jistě i on někdy v minulosti pečlivě vybíral dárky k narozeninám po poradě s ženami v okolí.

Ať nešlápneš vedle

Dárky k narozeninám nebo jiným příležitostem pochopitelně můžeš hledat všude možně, nicméně vždy je lepší obrátit se na specializované obchody. Mezi zajímavé dárky pro muže k narozeninám mohou patřit různé ptákovinky a dokonce i tzv. gadgets. Využij jeho smyslu pro humor a daruj svému miláčkovi například dálkový ovladač na ženy nebo designovou myš k počítači. Jak sama při pohledu na širokou nabídku zjistíš, tak nápadům se doopravdy meze nekladou. Dárky pro muže k narozeninám, Vánocům, svátkům nebo výročím pečlivě vybírej a uvidíš, že i maličkost opravdu potěší. Mužům navíc dokáže udělat radost i čistě praktický dárek. Neváhej se tak podívat na originální a designové doplňky do kuchyně, koupelny či pracovny.

Jak vnímají muži originální dárky a jaký nejhorší dárek kdy dostali?

Na závěr mám pro tebe přichystanou anketu, ve které se dozvíš, jak muži vnímají originální dárky a co považují za nejhorší dárek, který ve svém životě dostali.

1) Ahoj, díky za účast v anketě. Má první otázka směřuje k originálním dárkům. O jakých dárkách si myslíte, že jsou originální?

Petr 25 let – Dárky, které mě připadají originální, jsou ty, které nejsou na seznamu těch klasických dárků. Tím myslím kosmetika, ponožky a další. Já mám rád třeba vtipné dárky k počítači, protože před ním v práci prosedím dost hodin.

Jarda 31 let – Originální dárek je pro mě ten, který dostanu i přesto, že jsem se o něm před přítelkyní zmínil třeba jen jednou nebo dvakrát. Důležité je, aby vnímala a zachytila i mé sebemenší přání nebo představu o dárku. Takže u mě je to dost těžké určit, který je jasně originální. Mám rád ale různé vychytávky do kuchyně a další šikovné pomocníky, protože rád vařím.

Radek 22 let – Jednoznačně vtipné dárky nebo ty, které vystihují mou povahu. Sice jsou to někdy blbůstky, ale dokážou zpříjemnit den a rozveselit. Originalitu tedy vidím především ve veselé povaze dárků.

Kristián 29 let – Dárky by neměly být nudné a nezáživné. Proto u mě vedou třeba zážitky, veselé dárky, ale klidně i dárky do přírody. Od přítelkyně jsem dostal například vtipnou KPZetku.

2) Který dárek považujete ve svém životě za nejhorší? A jaké dárky jsou podle vás pro muže nevhodné?

Petr 25 let – Poukázku na manikúru do salónu. Na tenhle dárek nikdy nezapomenu a někdy se tomu musím smát. Dá se říci, že originální rozhodně byl, ale nevyužitelný. Poukaz jsem nevyužil, protože představa, že mi manikérka upravuje nehty a kouká na mě celý babinec jak na blázna, mě opravdu odradila. Což bych řadil mezi velmi nevhodné dárky.

Jarda 31 let – Nejhorší dárek to sice nebyl. Spíš bych ho nazval jako nevhodný. Byla to počítačová hra, ale příšerná a spíš jak pro děti. Přítelkyně jí koupila ve výprodejích. Plně chápu, že hrám nerozumí, ale po téhle zkušenosti jsem jí požádal, že si je příště raději vyberu sám. A nevhodný dárek? Asi to, co k tomu chlapovi fakt nesedí nebo dárek, u kterého si nejsou jisti správným výběrem – něco jako s tou počítačovou hrou, co jsem popisoval.

Radek 22 let – Nejsem knihomol a tak mi knihy nic neříkají. Moje holka mi tenkrát koupila dvě knížky, a i když to myslela dobře, považuji to za hrozný dárek. Hold mě chtěla naučit čtení v knížkách, ale do toho asi nikdy nepůjdu. Dárek, který je nevhodný je ten, který neodpovídá zálibám chlapa.

Kristián 29 let – Nejhorší dárek, který jsem kdy dostal, bylo oblečení pro muže ze sexshopu. Byli to nějaké slipy se slonem a chobotem. No hrůza. Přítelkyni se to zdálo roztomilé, ale vzít si to na sebe to fakticky nešlo. Doma to pořád je a někdy se směju, jak tohle mohla vymyslet. Dá se říct, že originální a překvapivé to bylo, ale pro mě je to jasně nepoužitelná a nevhodná věc. Takže bych ze své strany řekl, že takové a jiné experimenty ze sexshopu jsou pro pány nejspíš nevhodné.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Nataša Zabloudilová

  Díky za článek.. manžela například velice potěšil kryt na jeho nový telefon, který jsem vybírala tady – https://www.ilovemobil.cz/produkty/kategorie/kryty-a-pouzdra/telefon/p9/ :) K tomu jsem přidala ještě svetr a košili a dárek byl na světě :)

 • Lenka Nová

  Hezký den, děkuji za článek. Nějaké další pěkné dárky najdete tady: http://www.originalnidarky.cz/111-vse-pro-piknik-vylet-a-gril. Myslím si, že pokud chcete být originální, tady určitě najdete :) .

 • Laura Nováková

  Dobrý den, chtěla bych příteli koupit tento mobil http://www.hyperzbozi.cz/mobilni-telefony/nokia-notebooky-206-dual-sim-2-4-microsdhc-3-5mm-cerveny.
  Máte s ním někdo zkušenost? Je to dobrá volba? Děkuji za tipy :)

 • Kamila

  Souhlasím již s první větou tohoto článku – vybrat originální,
  ale zároveň vhodný dárek pro muže není skoro nikdy lehké. Alespoň co se týče mužů v mém okolí,
  žádný z nich nikdy nedal najevo, co
  by si přál, co by mu udělalo radost nebo aspoň co potřebuje. Navíc se u každého
  obdrženého dárku tváří tak nějak stejně, takže člověk ani nepozná, jestli se
  trefil :D Letos jsem ale manželovi koupila golfový kurz na Kaskádě, se kterým
  určitě nepočítá, protože golf nikdy nehrál, ale všimla jsem si, že jej přes rok
  pořád sledoval v televizi, takže jsem zvědavá, jak se bude tvářit na to :D

 • http://arinka.blogerka.cz Arinka

  originální dárky můžou být i ze sexshopu:-) samozřejmě pro starší 18ti let! Já mám třeba ráda sexshop ruzovy slon, tam by si člověk mohl vybrat, ale i jiné sexshopy nebo prodávají legrační sexy hračky nebo vtipné klasické dárky:-)

 • Veronika Jasmine

  Opět skvělý článek,klidně bych ocenila i verzi dárků pro ženy,občas už nevím co koupit mamce a chňapky mi už opravdu nepřijdou originální :D Šikl by se i nápad do koupit k vánocům prarodičům,u těch je to už pak opravdu težké…. :D