Kupovat ojetý vůz je vždy trochu jako sázka do loterie. Můžete koupit skvělý vůz za velmi dobrou cenu či se naopak nechat oklamat.

avatar

Jakub Krupička
Beznadějný melancholik se srdcem rockera!

Jednou z nejčastějších věcí, se kterou autobazary klamou své zákazníky, je původ vozu. Vy, jakožto potenciální vlastník vozu, byste jeho původ rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Pokud je na vůz uvaleno věcné břemeno, či je rovnou kradený, může to na vás mít neblahé důsledky do budoucna. Co dělat, abyste se tomuto neblahému překvapení vyvarovali?

Systémy na prověření vozu

Vzhledem k velikosti trhu ojetých vozů je nutné denně prověřovat obrovské množství vozů. Proto vznikly mezinárodní systémy CARDETEC a CEBIA, které toto prověřování výrazně zjednodušují. Jsou to mezinárodní systémy, takže jejich prostřednictvím můžete prověřit i vozy ze zahraničí. Dobré autobazary tyto vozy prověřují automaticky a neprověřené vozy vůbec neprodávají. Příkladem toho je například pražský autobazar Auto Výhybka Praha.

Záruka na původ vozu

Papírovým prověřením to samozřejmě nekončí. I když jsou tyto systémy velmi spolehlivé, vždy existuje určitá pravděpodobnost oklamání ze strany prodávajícího (prodejce o tom nemusí vůbec vědět). Proto slušné autobazary (například již zmiňovaný pražský autobazar Auto Výhybka Praha) poskytují 100% záruku na původ vozu. Tím pádem se nemusíte bát, že budete bez auta i bez peněz.


Auto Výhybka nejsou prověřovány jen z hlediska původu, ale i z hlediska technického stavu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Xander

    Já jsem si kupoval mého Volkswagena Golfa jako mírně ojeté auto z https://www.autopodbaba.cz/ojete-vozy Ve výběru mají auta, na kterých už od prvního pohledu lze poznat, že se jedná o velmi udržované vozy. Díky tomu jsem si tak byl nákupu okamžitě jistý.

  • Kamil Štrof

    Já si raději vždy jedu pro nové auto rovnou do Německa, kde se o auta umějí daleko lépe starat. Většinou takový vůz hledám přes https://www.truck1-cz.com/ Když se mi nějaké auto líbí, zavolám majiteli a případně se dohodnu na schůzce. Vždycky jsem přišel k auto, které bylo ve 100% stavu a tak jsem si jej odvezl.

  • Ivana Navrátilová

    Díky za článek. To já snad ani nikdy jiným, než ojetým autem nejezdila. Teď momentálně mám ojetého golfa a jsem s ním moc spokojená. Šlape jako hodinky. také se o něj ale náležitě starám. Například letos jsem si na něj konečně po dlouhé době pořídila nové zimní pneu z https://www.pneuok.cz/ :-)