Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Každá z nás má povinný minimálně jeden cizí jazyk, většinou angličtinu, němčinu nebo francouzštinu. Některým jde ten jazyk více, jiným zase méně. Ale víš, jak se jazyk nejlépe naučíš? Když vycestuješ do země, kde tak mluví všichni. Tak proč neodjet studovat do zahraničí ať na týden nebo na rok.

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Každá z nás má povinný minimálně jeden cizí jazyk, většinou angličtinu, němčinu nebo francouzštinu. Některým jde ten jazyk více, jiným zase méně. Ale víš, jak se jazyk nejlépe naučíš? Když vycestuješ do země, kde tak mluví všichni. Tak proč neodjet studovat do zahraničí ať na týden nebo na rok.

Chceš se dokonale naučit cizí řeč? Tak zabal kufry a vyraž do světa!

Chceš se dokonale naučit cizí řeč? Tak zabal kufry a vyraž do světa!

Délka a místo pobytu

Nejdříve se poohlídni po pár agenturách, které tyto studijní pobyty v zahraničí umožňují, a nech si poslat pár katalogů na ukázku. Známá je například student agency. V katalogu se pak poohlídni po místě, kam by ses chtěla jazyk vydat studovat. Angličtinu nemusíš nutně studovat jen v Anglii, ale klidně i v USA nebo na nějakém z ostrovů jako je Malta nebo Havaj. Pokud je tvým jazykem němčina dobrou zemí je nejen Německo, ale také Rakousko nebo Švýcarsko. A jestli tě zajímá vznešená francouzština, jasnou volbou je Francie nebo lépe Paříž. Když budeš mít před sebou katalogy, zakroužkuj si země, které by tě zajímaly a porovnej ceny pobytů, protože dvoutýdenní pobyt se může cenově lišit i o deset tisíc korun.

Pokud se chceš jazyk pořádně naučit, doporučuje se minimální délka pobytu 4 týdny. Mnohem lepší jsou ovšem pobyty, kdy do dané země jedete na čtvrt roku nebo na rok, ale to jsou finančně náročnější pobyty, na které nemá každý. Pokud tě ovšem láká takový rok v USA nebo Anglii, přemluv rodiče a začni už teď šetřit penízky. Takový roční pobyt v Americe vyjde na 200 000,- Kč.
Podle toho na jak dlouho do země jedeš, se také liší způsob studia. Někdy jsi v cizí škole, ale do kontaktu s běžnými studenty se moc nedostaneš, protože jsi v uzavřené studijní skupince, kterou tvoří jenom studenti z jiných zemí. Pokud jedeš na půlroční nebo roční pobyt, umístí tě na školu do klasické třídy, kde můžeš být jediným zahraničním studentem.

Před odjezdem/odletem

Pokud sis vybrala agenturu a objednala svůj pobyt, bude následovat test z daného jazyka, který ověří tvé znalosti a úroveň angličtiny. Kdybys měla z testu málo bodů, nepustili by tě například na roční pobyt. Jestli jedeš jen na pár týdnů, podle testu a tvé pokročilosti, tě zařadí do skupiny. Jestli chceš jet na pár týdnů, můžeš si vybrat, zda budeš bydlet na koleji nebo v hostitelské rodině, která ti je přiřazena a většinou si jí nemůžeš zvolit. Jedeš-li na delší pobyt, většinou roční, dozvíš se už předem, ke které rodině se dostaneš a třeba si s ní stihneš vyměnit i pár e-mailů. Ale ani tuhle rodinu si nevybereš, spíše to funguje tak, že rodina si vybere tebe. Proto se píší také motivační dopisy, které si rodiny čtou a podle nich si studenty vybírají, takže myslím, že dobře napsaný motivační dopis, udělá hodně. Je také potřeba zjistit, zda do země nepotřebuješ k vycestování vízum, které si musíš zařídit. Agentury také nabízejí různé kurzy, které vás na pobyt v cizině připraví a před odjezdem ještě následuje informační schůzka. Ale všechny další informace se dozvíš u jednotlivých agentur nebo v jejich katalozích.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • https://www.facebook.com/dbartova Dennie

    Ahoj holky :) To já jsem odmalička chtěla bydlet v jiné zemi. Mám strašnou úchylku…na cizince :D Je to pro mě prostě něco tak vzrušujícího a úžasného..nepoznaného..prostě exciting :) Shodou náhod moje mamka rok pracovala v Anglii, poté se mi rozvedli rodiče, jela jsem tam s ní na prázdniny a našla si tam přítele angličana. V červenci se tam obě stěhujeme a budu tam studovat na střední škole, nebo na nějaké akademii…monžá mě dají do 11. třídy, to ještě nevím…

    Každopádně všem doporučuji odjezd do ciziny. Kdelikov jinde má život uplně jiné rozměry a možnosti, úplná jiná nezapšklá a nezávistivá mentalita jiných lidi. Podle mě je odstěhování se z Česka tou nejlepší možností jak si dobře nastartovat život… + ve Velké Británii bude hodně cizinců… ^^ :D

  • http://www.scandinavianstudy.com simona

    Simona Brezanová, Trenčín

    Vždy som túžila cestovať, spoznávať nove krajiny, kultúry a ľudí. Jazyky boli vždy pre mňa vášeň ako aj hudba, ktorú som študovala na Slovensku od skolky až po strednú školu – konzervatorium. Keďže som bola hudobne zameraná, moje možnosti na výber vysokej školy boli veľmi limitovane i keď bol vo mne velky potenciál. Preto keď sa mi naskytla príležitosť ísť študovať do zahraničia, kde som mohla uplatniť angličtinu a vybrať si akýkoľvek program o ktorý som mala záujem, neváhala som a prihlásila som sa. Milujem cestovanie a turizmus bol vždy okruh môjho zaujmú. Nasledovali testy z angličtiny, písanie jednej či dvoch essays a zopár papierovaciek. Veľa študentov si vyberalo Velku Britániu, avšak mňa oslovilo Dánsko a Škandinávia. A kedze rada skúšam niečo nove, bola som medzi prvou generáciou slovenských študentov v Dánsku. Momentálne som v mojom poslednom rocniku bakalárskeho studia “International Hospitality Management”. Študujem, pracujem na polovičný úväzok, tvorím hudbu s miestnymi hudobníkmi, venujem sa mnohým aktivitám ktoré mám rada a okrem toho som spoznala aj stovky ludi z celého sveta. Absolvovala som jazykovú školu vďaka ktorej ovládam Dánčinu a bicyklujem 12km denne. Okrem toho som mala možnosť isť na odbornú prax a to dvakrát vo svojom obore, minulý rok to bolo USA, tento rok to bude Brusel. Myslím si, že štúdium v Dánsku bola pre mňa určite ta správna voľba, ktora posunula môj život o velky kus vpred! :)