Každý rok televize přináší nové seriály, přičemž doufají, že se nám budou líbit a křivka jejich sledovanosti prudce stoupne. Co si pro nás bedna připravila letos?

avatar

Tereza Bittnerová
Studentka, která umí karate a věnuje se hudbě!

Arrow – Muž v zeleném zachraňuje!

Syn úspěšného podnikatele ztroskotal na ostrově a po pěti letech si našel cestu zpět domů. Smrt jeho otce, který byl na lodi s ním, ho poznamenala a on se rozhodl, že dostojí jeho památce a zbaví své město korupce a nespravedlnosti.

Hodnocení: Myšlenka pobíhajícího trosečníka s lukem mi zprvu přišla směšná, ale byla jsem příjemně překvapena. Samozřejmě to má své mouchy, jako například herecké výkony, které, kromě role hlavní, nejsou nijak přesvědčivé. Akce i nečekané zvraty ale dokáží upoutat tvou pozornost, čemuž jistě dopomůže i vypracované tělo hrdiny.

Beauty and the Beast – Snaha o další Elenu?

Mladá dívka se stala obětí krádeže, při které zastřelili její matku a málem došlo i na ní. Něco nadpřirozeného ji ale zachránilo. O několik let později pracuje jako detektivka a nový případ ji přivede zpět k této bytosti.

Hodnocení: Věděla jsem už od začátku, že to bude pokus nasadit něco ve stylu Upířích deníků. Podobnost tam určitě je, v úspěšnosti to ale nebude. Ve většině dílů se nic neděje a detektivka ztraceně krouží kolem své kanceláře a místa činu. Zpracování příšery už tu bylo a v mnohem lepších provedeních. Vím, že bylo odvysíláno teprve pár dílů a další by mohly být lepší, ale člověk se podle pilotní, popřípadě několika dalších epizod, rozhoduje, což tvůrci dobře vědí.

666 Park Avenue – Lepší nepouštět za tmy

Zamilovaní Henry a Jane získají místa jako správci staré obydlené budovy, kterou vlastní úspěšní manželé Doranovi. Nastěhují se zde do krásného, velkého bytu. Zjišťují, že něco není úplně v pořádku a bohatí manželé skrývají cosi temného.

Hodnocení: Jestli jsi hororový fanoušek, zpozorni. Strašidelné efekty jsou udělány velmi dobře, snad lépe než u některých rádoby děsivých filmů, a děj bude ještě zajímavý. Na seriálu dělá J. J. Abrams, tvůrce Ztracených, což vypovídá o mnohém. Herecký výkon všeho zla Terryho O’Quinna (John Locke – Lost) je brilantní.

Chicago Fire – Není to jen o požárech

Jak už název říká, seriál sleduje hasiče v Chicagu, kteří se potýkají nejen s požáry, ale také jejich osobními životy a vztahy.

Hodnocení: Popis možná zní nudně, a abych řekla pravdu, málem jsem se přes první díl nepřekousala. Pak ale nastal obrat a nemohla jsem se odtrhnout. Můžeš vidět, že práce hasičů není jen o hašení, ale také o spoustě dalších riskantních zásahů. Obsazení je velmi dobré. Jesse Spencer zahodil kariéru u Dr. House a vrhl se ke sborům. Pokud sleduješ Vampire Diaries, určitě si vybavíš arogantního Masona, kterého si tady rozhodně oblíbíš víc.

Revolution – Život bez elektřiny není nic jednoduchého

Na celém světě vypadne z ničeho nic proud a už nejde nahodit. Vše co lidstvo doposud znalo, se mění. Žádné mobily, počítače, doprava, dokonce i některé potraviny bez elektřiny nemohou vzniknout. To způsobilo chaos, pád vlády a nevraživost. Děj se odehrává patnáct let po výpadku ve vzniklé Monroeově republice, která je spíše diktátorstvím. Mapuje skupinu lidí, která každodenně bojuje o přežití kvůli informacím. Proud by se totiž možná dal obnovit.

Hodnocení: Jedná se o prozatím nejlepší letošní seriál. Spousta akce, výborně udělané prostředí. Jistě si vybavuješ taťku z Twilight – ten zde má hlavní roli. Přeprat deset chlapů mu jde rozhodně lépe, než uchránit svou dceru před pochybnými třpytícími se bytostmi.

Last Resort – Odporovat vlastní vládě se nevyplácí

Posádka americké ponorky dostala rozkaz o palbě na Pákistán. Ten se námořníkům nezdál, proto žádali potvrzení vyšších orgánů. Nestačili se ani rozkoukat a za neuposlechnutí na ně začala pálit vlastní země. Dopluli na malý osídlený ostrov, kde našli útočiště. Vláda je prohlásila za teroristy a oni tak musí bojovat za svá práva, čest a pravdu.

Hodnocení: Myslím, že nic podobného tu nebylo. Pokud máš ráda armádu a akci, tak budeš hltat každou vteřinu. Rozhodně bych ho označila za druhou nejlepší letošní novinku. Objevuje se zde velký počet známých tváří a herecké výkony jsou bezchybné. Od vrchního velitele až po vynašeče odpadků nenajdeš nepřesvědčivou roli.

Méně vtipů, více akce?

Zdá se, že tvůrci se rozhodli na letošní sezónu nasadit jako tahouna akci, která tě připoutá k obrazovce a už nepustí. Sitcomy se v nabídce objevují, většinou se ale jedná o nezajímavé pokusy o nové Přátelé, což se jen tak někomu asi nepodaří. Epizody nových seriálů jsou k dispozici téměř ihned po odvysílání, titulky po pár dnech. Pokud je seriál několik sérií úspěšný, dostane se s dabingem i do naší televize.

Nová seriálová sezóna začala, od kterých hrdinů neodtrhneme oči?
Oblíbené seriály (zleva Revenge, Nikita, Once upon a time, sitcom 2 broke girls), které měly premiéru v předchozích letech a na našich stanicích je prozatím nenajdeme.

Každý rok se spouští řada novinek, toto je jen část z nich. Už víš, co budeš sledovat letos? Doufám, že ti přehled při výběru alespoň trochu pomůže.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář