Aneb jak pitomci mohou také získat nějakou tu cenu a stát se slavnými.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Darwinova cena

Jedná se o ocenění, které je myšleno jako ironické, protože je určeno pro lidi, kteří svými hloupými činy obohatili svět jedině tak, že se z něho sami sprovodili. Jde tedy o cenu, která je dávána za naprosto hloupou a zbytečnou smrt. Cena je udělována od roku 1995 a její název je odvozen od slavného Charlese Darwina a to z důvodu jeho evoluční teorie.

Darwinova cena
Obrázek mluví asi za vše…
zdroj: capnaux.blogspot.cz

Za letošní rok jsou to například tyto nominace:

1. Panák to nespraví

Jistý muž si spletl vodku s benzínem, což ale zjistil až poté, co do sebe kopl jednoho panáka. Jakmile zjistil svůj omyl, benzín vyplivl a tím si potřísnil oblečení. Aby se uklidnil, zapálil si cigaretu, a jeho život tak velmi rychle skončil.

2. Oprava za všechny peníze

Letos v únoru zemřel při výbuchu tankeru s plynem 49 letý mechanik. Opravoval loď pomocí svářečky. Jeho ostatky letěly 400 metrů vzduchem.

3. Opravdový workoholik

Na konci března umrzl investigativní žurnalista. Rozhodl se totiž, že zažije na vlastní kůži, jak musí venku v mrazech žít bezdomovci a následně na to vytvoří reportáž. Po třech dnech ho našli mrtvého.

Inspirace

Těmito úmrtími za paradoxních okolností se nechal inspirovat i stejnojmenný film, který byl natočen v roce 2006, a jsou v něm zaznamenané jedny z nejznámějších nominací vůbec.

Film
Film Darwinovy ceny
zdroj: media-kb.com

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář