Máš zajímavý nápad na podnikání, potřebné prostředky pro založení společnosti a tudíž ti nic nebrání v odstartování kariéry? Není to tak jednoduché, my ti připomeneme několik věcí, které je vhodné před zahájením podnikání nepodcenit.

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Efektivní strategie

Před samotným zahájením podnikání je dobré mít jasnou a účinnou strategii, ve které si vytyčíš cíle, kterých by měla společnost v určitých směrech dosáhnout a prostředky, které ti k dosažení cílů pomůžou. Tento krok je velice důležitý, pomáhá zakladatelům uvědomit si možné překážky a především se na ně připravit a být schopní je řešit. Účinnou strategii si můžeš sestavit sama, nebo se obrátit na společnosti, které se na obchodní strategie zaměřují. Výhodou vlastního zhotovení jsou samozřejmě ušetřené peníze, ale pozor – člověk má tendence si svůj nápad idealizovat a nepřipouštět si možné překážky nebo nedostatky. V průběhu podnikání pak můžeš pěkně narazit a ukončit činnost dřív, než se stihne pořádně rozjet. Využití profesionálních služeb proto důkladně zvaž, může to být velice cenná investice.

Než začneš podnikat

Založení s. r. o.

Pokud tě vypracovaná obchodní strategie a další analýzy trhu a konkurence od podnikání neodradily, můžeš se směle pustit do příprav podkladů pro založení s. r. o., tedy společnosti s ručením omezeným. Připrav se na to, že, kromě složení základního jmění společnosti nebo jeho části, je nutné uzavřít společenskou smlouvu, získat živnostenské oprávnění a následně zapsat společnost do obchodního rejstříku a registrovat ji u finančního úřadu. Nelekej se, i tohle můžeš přenechat profesionální firmě. Ta za tebe vše potřebné vyřídí a ty máš jistotu, že je vše v pořádku. Informace najdeš na tomto odkazu.

Technické vybavení

Kromě nábytku do kanceláří a výrobny, nezapomeň ani na technické vybavení. Pozornost věnuj především vhodně zvolenému počítači, pro běžné užívání není potřeba utrácet za PC příliš vysoké sumy, naopak náročnější programy si kvalitní počítač zaslouží. Pečlivě vybírej také mobilní telefony, podívat se můžeš např. na Samsung Galaxy S4 od Marzo.sk a nezapomínej ani na kvalitní tiskárny a plnící sady.

Kde hledat klienty?

Protože Česká republika má omezené možnosti a je v celosvětovém měřítku malá, je lepší dnes myslet spíše globálně. Pokud máš tedy nápad, který se dá uplatnit celosvětově máš vyhráno! V případě, že nápad máš, ale bojíš se cizího jazyka, nezoufej, celosvětově uznávaným jazykem je Angličtina a kurzy angličtiny je dnes možné brát kdekoliv. Bližší informace najdeš TU.Pak už se jen zdokonalovat a být lepší a lepší.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Juraj Liška

    Podle mě určitě dobré tipy. Já osobně jsem ale toho názoru, že už v začátcích podnikání je třeba myslet na to, aby se lidé nějak o vaší firmě dozvěděli. Super investice může být například do reklamy na internetu (facebook, google atd) nebo třeba i do reklamy v reálném světe – nějaké reklamní poutače, plachty nebo třeba projektory na projekce loga firmy od https://www.visap.cz/

  • kristýna ryglová

    Já jsem na přípravu podnikání čas neměla, protože jsem firmu zdědila, takže jsem do toho hned spadla bez přípravy. Po roce trápení jsem se rozhodla, že prodej firmy přes https://www.copra.cz/prodat-firmu/ bude nejlepší. Vést firmu mi vůbec nešlo a podniku se nedařilo.

  • Kamil Štrof

    Mě osobně se vyplatilo založit si společnost rovnou v některém z daňových ráju přes https://www.ioffshore.cz/ , nejen že díky sídlu v zahraničí vaše firma vypadá světově a získáváte díky tomu více zakázek, navíc na vás nepadá taková daňová zátěž a byrokracie, což je opravdu obrovské plus.